Bańka mechaniczna?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
yakakliker
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 01/09/05, 19:12
Lokalizacja: Calvados

Bańka mechaniczna?




przez yakakliker » 31/05/08, 12:55

Pytanie może wydawać się głupie, ale próbuję to samo (wyśmiewanie nie zabija ...;)))

Czy ktoś próbował kiedykolwiek ustawić „mechaniczny” system bulgotania?

Z punktu widzenia mechaniki myślę o systemie w stylu „bulgotanie, jakie można znaleźć w akwariach w celu natlenienia wody…”, który może zaoferować większą elastyczność w zakresie zmiany ilości w zależności od prędkości obrotowej silnika ...

Proszę się nie śmiać ... to tylko pytanie ... ;-))

Jeśli pomysł jest głupi, powiedz mi dlaczego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/05/08, 19:37

Cześć, jakakliker

W ogóle nie jest głupia twoja propozycja, w każdym razie jest to rozwiązanie, które już rozważałem. Mała pompa powietrza, która wytwarza bąbelki, istnieje również przy 12 V prądu stałego. Jest używany przez rybaków w małych akwariach na łodziach, aby utrzymać przy życiu.

Jednak przepływ powietrza jest stosunkowo niski i nie mam pojęcia, czy wystarczy, aby wytworzyć potrzebną ilość pary. To spróbować ... : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166