PANTONIZACJA CIĘŻARÓWEK W POITOU

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
skyfish
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 16/04/05, 23:24




przez skyfish » 15/09/05, 09:48

witam,
Mam to samo zdanie, wiedząc, że te silniki są nadal pod obciążeniem znacznie częściej niż te w naszych samochodach.
Z drugiej strony, tam (o ile mi wiadomo) sprawy utknęły, to kwestie administracyjne, kontrola techniczna, homologacja i inne papierowe przysmaki. :( :(
Teraz, gdy ropa naftowa zyskała na popularności, w związku z tym również firmy TR, sprawdź, czy znajdziesz taką (firmę), która mogłaby spróbować tej przygody, czyli jak dotąd całkowicie nielegalnie <_<; lub zaproponować na zasadzie eksperymentalnej.
lub gorzej: zły: zapewnij łatwo demontowalny zespół, który należy zdemontować przed każdym przeglądem technicznym, tak jak robi to wielu nieodpowiedzialnych ludzi z oponami w swoich samochodach.
Chciałbym wiedzieć na jakim etapie jesteście w swoich projektach, nawet jeśli macie tylko kilka dodatkowych pomysłów czy spostrzeżeń.

do +
Luc

ps: jestem w Rodan-Alpy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 15/09/05, 13:48

skyfish pisze:lub gorzej: zły: zapewnij łatwo demontowalny zespół, który należy zdemontować przed każdym przeglądem technicznym, tak jak robi to wielu nieodpowiedzialnych ludzi z oponami w swoich samochodach.
Chciałbym wiedzieć na jakim etapie jesteście w swoich projektach, nawet jeśli macie tylko kilka dodatkowych pomysłów czy spostrzeżeń.

A w razie wypadku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 15/09/05, 14:46

Salut!
teraz jesteś mniej mądry!
Znalazłem „świnkę morską”: Iveco o pojemności 25 m3 i pojemności skokowej około 2.5–3 l
widocznie nowy silnik....
Będę kontynuować dochodzenie i będę Cię informować!
@+
powodzenia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 15/09/05, 15:20

Cóż, mogę poprzeć to podejście tylko wtedy, gdy właściciel jest w stanie podjąć ryzyko: technologiczne (jest niskie, ale uwzględnia utratę gwarancji) i prawne (wyższe: ubezpieczeniowe, górnicze itp.).
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 15/09/05, 18:04

Salut!
Iveco ma najnowszy wysokociśnieniowy silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa,
Naprawdę nie znam bouzina!
Czy są jakieś silniki tego typu które zostały pantonizowane?
Chętnie podjąłbym się wyzwania, ale brakuje mi dokumentacji i przykładów na te silniki!
dziękuję i @+!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/09/05, 18:56

Witam,
Jeżeli jest to Twoje pierwsze doświadczenie to bądź przygotowany na sporo problemów do rozwiązania na tego typu konfiguracji, jeśli masz do czynienia z układem wtrysku bezpośredniego o wysokim ciśnieniu, sterowanym elektronicznym wtryskiwaczem,
Na Twoim miejscu wybrałbym bardziej tradycyjny silnik pompy mechanicznej, jest ich jeszcze wiele w obiegu.No chyba, że ​​jesteś wyposażony, cierpliwy, masz przed sobą dużo czasu, chcesz zacząć od nowa (eksperymenty to ciężka droga, ale bardzo ciekawa ) i lubisz wyzwania, życzę powodzenia.
Nie możemy zapominać, że poprawa, którą wprowadzamy poprzez domieszkowanie wodą, jest na poziomie spalania, a dzięki nowemu systemowi w inny sposób poprawiają także spalanie, więc wyniki nie będą tak spektakularne w silniku, który jest już poprawione, ponadto najlepsze wyniki pantona występują na złych silnikach.
Inny przykład w silniku, do którego można dodać domieszkę wodną, ​​turbulator, magnesy i aceton, ale to wszystko się nie sumuje, gdyby tak było, silnik pracowałby na kropli paliwa. Nie marz o tym, kiedy tylko polegasz przy spalaniu szybko ograniczasz zużycie paliwa do około 30%.
Mówię o moim przypadku i moich doświadczeniach ze wszystkimi błędami w pomiarach i ocenach z tym związanymi, ja też chciałbym mieć 40% lub 50%, ale nie mogę tego zrobić, będę (zadowalam się) posiadaniem 30% przy każdej prędkości w sposób ciągły, nie tylko na długich trasach, byłoby już dobrym pomysłem. W mieście i na krótkich trasach 3-litrowym Mercedesem Diesel udaje mi się uzyskać 7,2 litra na autostradzie 6,45 litra, ale to mnie nie satysfakcjonuje, myślę, że nigdy nie będę szczęśliwy, dopóki system nie będzie działał w każdych warunkach jazdy.
André
0 x
skyfish
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 16/04/05, 23:24




przez skyfish » 19/09/05, 13:44

econology napisał:
skyfish pisze:lub gorzej: zły: zapewnij łatwo demontowalny zespół, który należy zdemontować przed każdym przeglądem technicznym, tak jak robi to wielu nieodpowiedzialnych ludzi z oponami w swoich samochodach.
Chciałbym wiedzieć na jakim etapie jesteście w swoich projektach, nawet jeśli macie tylko kilka dodatkowych pomysłów czy spostrzeżeń.

A w razie wypadku?


uh... dlatego umieściłem tego małego gościa: :angry:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 19/09/05, 13:52

I tak...przepisy nie sprzyjają modyfikacjom silnika...Moim zdaniem jest to jedna z przyczyn moich bardzo powolnych postępów...:(
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 20/09/05, 08:10

6,45 l do 7,2 l dla Mercedesa 300TD (5-cylindrowa turboautomatyczna skrzynia biegów i 300 000 km) to wręcz bardzo dobry wynik w porównaniu do normalnego poziomu 9,5 l do 11 l max (miałem taki i mam dane dotyczące zużycia z magazynu technicznego auto ). André jest bliski zużycia obecnych wtrysków bezpośrednich przy znacznie niższych kosztach... Moc może nie jest taka sama jak w przypadku obecnego Mercedesa (na przykład 220CDI), ale istnieje 25 lat ewolucji technicznej.
W przypadku domieszkowania wodą obecnego oleju napędowego również byłbym bardzo ostrożny, ponieważ wydaje mi się, że muszą one na przykład zoptymalizować działanie przepływomierzy z gorącym drutem (takich jak benzyna) dla wlotu powietrza. Zakłócimy zatem działanie komputera elektronicznego dopływem gorącego gazu (paliwa lub utleniacza) pochodzącego z reaktora... Awarie w tych nowych silnikach są bardzo kosztowne, a naprawa nie jest w zasięgu przeciętnego majsterkowicza.
Nie, jest wystarczająco dużo klasycznych diesli, aby zwiększyć ilość wody i wystarczająco dużo tuningu przed wprowadzeniem na rynek najnowszych modeli...
Michel
0 x
skyfish
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 16/04/05, 23:24




przez skyfish » 22/09/05, 08:46

MichelM napisał:W przypadku domieszkowania wodą obecnego oleju napędowego również byłbym bardzo ostrożny, ponieważ wydaje mi się, że muszą one na przykład zoptymalizować działanie przepływomierzy z gorącym drutem (takich jak benzyna) dla wlotu powietrza. Zakłócimy zatem działanie komputera elektronicznego dostawą gorącego gazu (paliwa lub utleniacza) pochodzącego z reaktora...

lepiej, żeby komputer modyfikuje parametry pod wpływem wzrostu temperatury i odpowiednio je koryguje, nie???
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116