Informacje dotyczące modyfikacji R25

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Nikobur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 23/02/06, 09:19

Informacje dotyczące modyfikacji R25




przez Nikobur » 23/02/06, 09:47

cóż, cześć wszystkim

Jestem tu nowicjuszem...

Nazywam się Nicolas, jestem z wykształcenia mechanikiem samochodowym i wkrótce wezmę udział w tym samym szkoleniu w zakresie jazdy na dwóch kołach.

od jakiegoś czasu zgłębiam temat silnika Pantone i szukam odpowiedzi na kilka moich pytań : Idea:

: Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/02/06, 09:56

Hm, cześć, ale jeśli chcesz odpowiedzi, może powinieneś zadawać pytania? : Lol:

Przeniosłem temat do "Ogólności Pantone"
0 x
Nikobur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 23/02/06, 09:19




przez Nikobur » 23/02/06, 10:35

dziękuję za przeniesienie tematu, nie bardzo wiedziałem gdzie go umieścić : Arrow: :D

Poszukałem trochę w forum zanim zadam wszystkie moje pytania... ale proszę bardzo!


Proszę bardzo, jestem fanem szczególnie samochodu, Renault R25....Lubię mocne samochody i podoba mi się zasada samochodu, który mi się podoba (R25!), mocny (V6turbo), niedrogi i tańszy zanieczyszczający niż pierwotnie!

więc znalazłem R25 V6turbo, które spala 8L/100km, jeszcze go nie kupiłem, bo miało służyć do codziennego użytku, więc jeśli nie sprawdzi się na nim proces Pantone, to porzucam to auto!

A więc na początek, czy zasada działania silnika Pantone dostosowuje się do silnika benzynowego z turbodoładowaniem?

co się stanie, gdy otworzy się zawór spustowy? czy wodór i tlen wracają do atmosfery bez ryzyka?

Czytałem sporo artykułów w Internecie i dość regularnie pojawiało się stwierdzenie, że silniki mają dłuższą żywotność w porównaniu do normalnej pracy na benzynie...ale benzyna ma właściwości smarne, które smarują między innymi gniazda zaworowe, jak silnik może być niezawodny kiedy przez jelita przepływa prawie wyłącznie powietrze (gaz)? :? :D

Nie jestem zbyt dobry z chemii, ale czy istnieje ryzyko samozapłonu wodoru?

czy gaz wytworzony w reaktorze może ponownie połączyć się w H2O po przejściu przez turbosprężarkę do wymiennika powietrze/powietrze... czy wystarczy wykonanie połączenia za wymiennikiem, aby uzyskać efekt zwężki Venturiego? :?


Czy ten system jest możliwy w benzynowej turbosprężarce o mocy 182 KM i pojemności skokowej 2.4? :D


na razie dobrze! Myślę, że tego typu pytania były już zadawane sporo razy, zawsze tak jest, gdy jesteś gdzieś nowy, zadajesz mnóstwo pytań, które dla osób obeznanych w temacie są oczywiste : Chichot: : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 23/02/06, 11:37

Cześć Nicobrur
Witamy w „sekcie silników wodnych…” (kiepski humor...)
Krótko mówiąc, czy widziałeś schematy „spada” (komercyjnej wersji zestawu Pantone)?
Jest przeznaczony do sprężonego oleju napędowego, jeśli łopatki sprężarki wspierają gazy wydobywające się z pantone, powinno działać na Twoim V6!
@ + i powodzenia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/02/06, 11:59

Zaglądałeś tutaj: https://www.econologie.com/forums/experiment ... -vf42.html ?

Jest mnóstwo opinii...
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 02 / 11, 11: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Nikobur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 23/02/06, 09:19




przez Nikobur » 23/02/06, 12:03

wirbelwind262: Słyszałem o „spadzie”, ale nie wiem, co to jest..!

schematy widziałem tylko te przeznaczone dla silników tekturnicy o mocy mniejszej niż 20 KM, ale nic na temat samochodów itp., tylko zdjęcia montażowe.

Christophe (no tak, nie będę Cię nazywał „ekonologią”!): Mam zamiar przeczytać wiele rzeczy z tego działu, dziękuję : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/02/06, 12:42

Nikobur : Arrow:

Witaj w naszym domu ! a oto R25ist taki jak ja.

Mam R25 GTX 2,2 litra (130 KM) z LPG (zbiornik 80 litrów w bagażniku), o którym sporo tutaj mówiłem. Z LPG jestem bardzo zadowolony, ma przejechane 290000 160000 km, w tym XNUMX XNUMX na LPG.

Moim zdaniem gdyby Twoje R25 V6 turbo nie miało zbyt dużego przebiegu to na Twoim miejscu założyłbym instalację LPG. Tam jest forumeur gil67, który wskazał pewnego dnia na forum że zmiany w Polsce są niedrogie i super wykonane: wszystkie jego wiadomości znajdziesz wchodząc na jego profil i przeglądając „zobacz wiadomości z tego profilu”.

Jeśli chcesz uzyskać inne informacje, możesz skontaktować się ze mną poprzez wiadomość prywatną (kliknij w prawym górnym rogu ekranu głównego).

W przypadku Pantone kompetentnym supermistrzem jest André, który często porusza temat „eksperymentów/domieszkowania Renault super 5” firmy PITMIX.

Zależy od Ciebie.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/02/06, 12:43

OK, zmienię nazwę tego tematu, a później przeniosę go do „Eksperymenty”
0 x
Nikobur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 23/02/06, 09:19




przez Nikobur » 23/02/06, 13:47

cześć Jean63, mam TXE...tj. 2.0 120Cv.

Znam V6turbo na LPG, w ogóle nie działa... widocznie turbo i LPG nie mieszają się dobrze, natomiast kilka R25V6 athmo na LPG działa bez problemu :?

na chwilę obecną nie kupiłem jeszcze tego V6turbo, ale ma 260000 500 km i kosztuje XNUMX euro do omówienia...też mnie to kusi : Chichot:

Czekam, aż mama wróci dziś po południu z wycieczki, żeby porozmawiać o tym osobiście (vi mieszkam z rodzicami..)



w przeciwnym razie nie ma problemów z benzynową turbosprężarką?

O ile mniej więcej wyniesie zmniejszenie zużycia?

wybacz moją niewiedzę : Idea:
0 x
bidule44380
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 02/11/05, 22:56




przez bidule44380 » 23/02/06, 19:21

jeśli to samochód mamy, lepiej rozumiem, dlaczego pali tylko 8 l/100
Moim zdaniem jeśli masz trochę ciężką nogę to szybko osiągniesz 11L/100
jeśli uda ci się uruchomić reaktor, być może ci się to uda
zrób 8L/100 z ciężką stopą
A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128