anegdota 10%-90%

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 19/10/05, 10:23

eksperymentatorowi udało się uruchomić kosiarkę przy użyciu 10% benzyny i 90% wody + 0.3% acetonu. Dobry występ :
<a href='http://www.oliomobile.org/forum/viewsubjet.php?t=3714' target='_blank'>http://www.oliomobile.org/forum/viewsujet.php?t=3714

Czas pokaże, jak długo działał (= czy działał w obwodzie zamkniętym?)
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 19/10/05, 10:49

to wiatr <_
Już 20% benzyny i 80% wody to dym i lustra.
Udowodniono, że w bełkotce wodno-paliwowej zużywana jest wyłącznie benzyna.
Szkoda podtrzymywać te legendy, to tylko psuje reputację tego systemu, który w rzeczywistości, jeśli jest odpowiednio wyregulowany, może działać na 80% benzyny i 20% wody (pojedynczy bubbler jest zdecydowanie wykluczony do takich wyników). .
NDC.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/10/05, 10:57

Właśnie wyjaśniłem sprawę, idź zobaczyć :)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/10/05, 17:12

Witam,
dla tych, którzy mają mały zespół Pantone, który współpracuje z pełnym Pantone zasilanym gaźnikiem (a nie bełkotką) stosunkowo łatwo jest uruchomić go na czystym alkoholu, mierząc czas pracy na 0,5 litra, powtarzamy pomiar z 0,5 litrowa mieszanina 25% wody
75% alkoholu, a zobaczysz różnicę, nie działa tak długo, jak w przypadku czystego alkoholu, jest zysk, ale nie tak niesamowity, jak ludzie chcą, żebyśmy wierzyli. Powtarzam, bubbler zmieszany z wodą to pokaz dla galerii, który nam nic nie robi, tylko szkodzi, jak silnik zgaśnie i wszyscy wyjdą, to trzeba policzyć to gówno, które zostało na dnie bubblera, to jest moment prawdy. Kiedy robiłem testy z spalinami w bełkotce, udało nam się uzyskać więcej wody niż początkowo wlaliśmy, choć syrop na dnie był trudny do oddzielenia.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/10/05, 21:28

Witam wszystkich
Choć w tym zakresie jestem dopiero neofitą, to również potwierdzam, że w tym systemie nie zużywamy wody. Łatwość, z jaką udało mi się uruchomić silnik przy pierwszym uruchomieniu reaktora z 75% wodą i 25% benzyną w bełkotce, szczerze mnie zaskoczyła. Trudności z ponownym uruchomieniem następnego dnia były zrozumiałe tylko dlatego, że dzień wcześniej spaliły się opary benzyny i pozostała tylko mieszanina ciężkich produktów benzynowych i całkowicie niezużywalnej wody w mojej bełkotce. Prosty fakt dodania świeżej benzyny do bełkotki pozwolił mi natychmiast uruchomić ponownie. Zatem w przypadku bełkotki wodno-paliwowej zużywamy jedynie opary benzyny.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 56