Blokowanie rozwoju wtrysku wody

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Blokowanie rozwoju wtrysku wody




przez Christophe » 18/02/08, 11:44

Właśnie napisałem bardzo krótki artykuł omawiający blokadę i brak zainteresowania dopingiem wody przez producentów: https://www.econologie.com/industriels-e ... -3669.html

Oto jego treść:

Dlaczego producenci nie są bardziej zainteresowani dopingiem wodnym Giller-Pantone?

Niezaprzeczalne są dobre praktyczne wyniki wtrysku wody w systemie Gillier Pantone, o czym świadczy montaż przeprowadzony w ratuszu w Vitry. Dlaczego ten system nie jest obecnie bardziej rozwijany przez producentów?

Oto materiał do przemyśleń:

- Są tym zainteresowani, ale marketing nie jest jeszcze zaplanowany

- Powtarzalność lub stabilność wyników, które są trudne do kontrolowania

- Słabe zrozumienie systemu

- System w domenie publicznej, trudny do opatentowania

- NIH (tutaj nie wynaleziono) zob tutaj

- Bezwładność przemysłowa lub umysłowa

- Poprawa żywotności nie jest opłacalna dla sprzedawców samochodów (którzy jako jedyni mają środki, aby naprawdę rozwinąć system)

- Dotyczy starych silników, co nie sprzyja zakupowi nowych silników


Twoje (istotne) argumenty zostaną z czasem dodane do tego artykułu.
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 02 / 08, 15: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 18/02/08, 12:16

Bardzo ciekawe filmy „nie tutaj wymyślone”.

W sprawie „dopingu wodnego”... Uważam, że oferowane zyski nie wystarczą, aby przeciwdziałać inercji przemysłu i dobrym zwyczajom podatkowym w zakresie paliw.

Uważajcie, nie nawołuję do „spisku koncernów naftowych i możnych”. Po prostu, jeśli masz fabrykę produkującą silnik bez systemu Gillier-Pantone, cóż, aby zmienić linię produkcyjną i ją amortyzować, system naprawdę musi zapewniać bardzo dobrą jakość technologiczną.

@+
0 x
Obraz
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 18/02/08, 13:43

Ze swojej strony zwracam uwagę na dwa powiązane punkty na liście Christophe’a. System jest słabo poznany, co utrudnia kontrolę powtarzalności i stabilności wyników. Kiedy widzimy, że z dwóch przekształconych ciągników jeden działa, a drugi nie, słusznie zadajemy sobie pytania. Chociaż według mojej wiedzy większość instalacji działa dobrze, te, które nie działają, pełnią rolę drzewa ukrywającego las.

Innym powodem jest to, że niektóre przemówienia (które osobiście uważam za urojenia...) działają jak folia! Kiedyś uczestniczyłem w niemal mistycznej prezentacji (tylko przesadzam), tak bardzo, że po 5 minutach chciałem wyjść z sali. Łatwo sobie wyobrazić reakcję szefa branży motoryzacyjnej na takie prezentacje...

Osobowość Pantone i jego niejednoznaczności również grają przeciwko dopingowi wodnemu. Ci, którzy walczą z procesem, demagogicznie nadużywają tego rodzaju „argumentacji”.

Wreszcie (na razie!) proces jest „zbyt prosty”!!! Postaw się w sytuacji inżyniera, który od lat pracuje nad zmniejszeniem zanieczyszczeń i zużycia paliwa: jeśli wymyśli ultrawyrafinowany (i ultradrogi!!) system, jego szefowie będą mu gratulować. Jeśli użyje systemu, który przeciętny majsterkowicz może zainstalować w swoim garażu, zostanie natychmiast zwolniony za niekompetencję!!!

Rozpoczynam ocenę antydopingową w wodzie. Zaznaczam, że jestem biurem projektowym i nigdy nie będę sprzedawał zestawów, ale mogę je polecić w określonych zastosowaniach. Ustalę specyfikację tej oceny i opublikuję ją na ten temat forumaby każdy mógł wyrazić swoją opinię.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 18/02/08, 14:15

Szczególnie zapamiętałbym te punkty:
- NIH (tutaj nie wynaleziono), patrz tutaj
- Bezwładność przemysłowa lub umysłowa
- Poprawa żywotności nie jest opłacalna dla sprzedawców samochodów (którzy jako jedyni mają środki, aby naprawdę rozwinąć system)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16129
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 18/02/08, 15:07

Zgadzam się z punktem widzenia Pierre'a Yvesa, a także Abyssina3, chociaż nie wiem, czy rzeczywiście wykazano wydłużenie żywotności silnika (korozja...)

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 18/02/08, 15:12

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten post.

Zwrócę uwagę na faktyczną prostotę związaną z tym, że jest trudny do opatentowania, a także zwrócę uwagę na wątpliwy wizerunek, jaki ma system.

Remundo, jeśli chodzi o żywotność, jeden wskaźnik zdecydowanie wskazuje na poprawę: olej silnikowy zatyka się znacznie wolniej i każdy to zauważył.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 18/02/08, 15:22

Tutaj dodałem następujące 2 punkty:

- System zbyt prosty, aby zainteresować inżynierów (doping daje wyniki równoważne lub lepsze niż rozwój wysokociśnieniowego wtrysku oleju napędowego, którego rozwój zajął ponad 10 lat i miliony godzin inżynieryjnych).

- Zły wizerunek systemu przekazywany przez Pantone, ale także przez niektórych „graczy” (bardzo wątpliwe przeszkolenie niektórych grup „organicznych”).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 19/02/08, 23:23

Bonjour Christophe

Christophe napisał:- Zły obraz systemu przekazywany przez Pantone...


Szczerze mówiąc, opinia publiczna jest całkowicie nieświadoma słowa „Pantoma”, niezależnie od tego, czy jest to typ, czy wynalazek. Za każdym razem, gdy o tym mówiłem, nikt o tym nie wiedział. Od stwierdzenia, że ​​jest to środek odrażający dla kartelu samochodowego, jest krok, którego nie zrobię. A następnie, biorąc pod uwagę budżety reklamowe, jakie dysponują, mogą od podstaw stworzyć dowolny wizerunek marki na dowolny temat, dla całej populacji. : Mrgreen:

Samochód jest technologicznym obrazem, który wolą być wyrafinowany, a przez to drogi. Jest większy zysk niż sprzedaż taniego „podstawowego”.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 20/02/08, 10:13

Nie dotyczyło to ogółu społeczeństwa, ale decydentów (na przykład szefa BE): ze względu na siarkową reputację Pantone i wielu ludzi, którzy wokół niego krążą, sama nazwa Pantone blokuje wszelkie „poważne” inicjatywy…

Myślę jednak, że najważniejszym powodem jest trudność w powtarzalności wyników...a zrozumienie tego wymaga badań...w skrócie klasyczne błędne koło...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 20/02/08, 10:22

Remundo napisał: jeśli masz fabrykę produkującą silnik bez systemu Gillier-Pantone, cóż, aby zmienić linię produkcyjną i ją zamortyzować, system naprawdę musi zapewnić bardzo silny impuls technologiczny.@+

System Gillier-Pantone nie wymaga żadnych modyfikacji silnika.
Prawie cały system obejmuje układ wydechowy, zwykle dostarczany przez podwykonawców.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 223