Zanieczyszczenia (w CO2) silnika pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Duża wywrotka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 02/06/07, 11:59

Zanieczyszczenia (w CO2) silnika pantone




przez Duża wywrotka » 02/06/07, 12:29

Cześć wszystkim, właśnie się zarejestrowałem!

Widzę, że skupiasz się głównie na zużyciu tych silników (ważne ze względów finansowych), ale dla środowiska ważne jest zanieczyszczenie!

Z tego, co przeczytałem z zasady tego silnika, jest on w stanie pracować z prawie każdym węglowodorem i wykorzystuje wodę jako katalizator.

Wydaje się ustalone, że można uzyskać równoważną moc, zużywając mniej. Ale co z emisją CO2?
Moim zdaniem są one równoważne z konwencjonalnym silnikiem, dla tej samej uzyskanej mocy.
Aby czerpać moc z równoważnej ilości paliwa, konieczne jest przerwanie równoważnej liczby reakcji chemicznych. Energia nie spada z nieba!
Myślę, że w tradycyjnym silniku spalanie węglowodorów jest częściowe, ale w pantone ponownie wtryskuje się emisje do komory spalania, aby dobrze zakończyć spalanie łańcucha węglowego.
Rezultat: lepsze wykorzystanie cząsteczki węglowodoru poprzez zerwanie wszystkich jej wiązań i wydobycie z niej jak największej energii.
Problem polega na tym, że przez zerwanie tych wiązań CC zamiast tworzenia cząsteczek CO2. W końcu zanieczyszczamy tyle samo, zużywając mniej, I tu zaczyna się niepokoić: będziemy mogli bardziej zanieczyszczać tą samą ilością oleju ...
To tak, jakbyśmy właśnie odkryli nowe złoża ropy ...

Producenci samochodów nie są zainteresowani opracowaniem takiego systemu, ponieważ nie obniżyłby on ich emisji CO2, a także cysterny nie zmniejszyłyby światowej konsumpcji. Pantone wydaje się więc swoistą chimerą ekologii. Jest to dobre tylko dla portfela konsumenta.

Powiedz mi, jeśli się mylę, masz dane dotyczące emisji w gramach CO2 / 100 km jak w przypadku pojazdów konwencjonalnych?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Zanieczyszczenie silnika Pantone CO2




przez Flytox » 02/06/07, 13:09

Cześć Big Benne, Witaj

Twoje rozumowanie musi mieć gdzieś błąd?

Jeśli silnik zużywa mniej paliwa, do tego samego zastosowania.

Zużywał mniej węgla (pochodzącego z paliwa).

Dlatego tyle energii, ile węgla spada z nieba, dlatego silnik wytwarza mniej CO2.

Jest bardziej ekologiczny.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Duża wywrotka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 02/06/07, 11:59




przez Duża wywrotka » 02/06/07, 13:37

Dokładnie uważam, że w normalnym silniku silnik wyrzuca częściowo spalone łańcuchy węglowe, podczas gdy Pantone spala je do końca.
W rzeczywistości pantone zastępuje te łańcuchy węglowe CO2, czy jest to zysk ekologiczny? Wątpię w to. Nie wydostanie nas to z epoki ropy naftowej, dopóki nie wydobędzie jeszcze więcej CO2 z naszych pól naftowych.

Chciałem powiedzieć, że wszyscy koncentrują się na zużyciu, ale w rzeczywistości powinniśmy być zainteresowani emisjami, to jest ważne!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/06/07, 13:58

Kilka aktualizacji ...

Big Benne napisał:Dokładnie uważam, że w normalnym silniku silnik wyrzuca częściowo spalone łańcuchy węglowe, podczas gdy Pantone spala je do końca.


Normalny silnik = stary silnik? Katalizowany silnik uwalnia bardzo mało węgla poza formą CO2 (dobrze, gdy katamaran działa, ale jest to kolejna debata ca ...)

Nieoczyszczony silnik będzie dawał węgiel w postaci cząstek lub CO, który pod działaniem promieni słonecznych UV albo spowoduje powstanie ozonu, albo ostatecznie utlenia się do CO2 ... same cząsteczki zostaną osadzone (+ lub - daleko od źródła w zależności od ich wielkości i wiatrów).

Ostatecznie, jeśli zaniedbamy cząsteczki, ZMIENIA NIC ...

Na koniec należy zauważyć, że Producenci samochodów nie uważają CO2 za zanieczyszczenieim więcej, tym bardziej inżynierowie się cieszą, bo dla nich oznacza to bardziej „doskonałe” spalanie ...

Big Benne napisał:W rzeczywistości pantone zastępuje te łańcuchy węglowe CO2, czy jest to zysk ekologiczny? Wątpię w to. Nie wydostanie nas to z epoki ropy naftowej, dopóki nie wydobędzie jeszcze więcej CO2 z naszych pól naftowych.


Nie, nie i nie ... nie będzie więcej CO2 niż to, co zawiera paliwo !! (z wyjątkiem cząstek ... ale ich „waga” jest znikoma w porównaniu z CO2).

Radzę szybko przeczytać tę stronę:
https://www.econologie.com/equation-de-c ... s-638.html

Domieszkowanie wodą pozwala na mniejsze zużycie przy wykonywaniu tej samej pracy mechanicznej, w związku z czym występuje wzrost emisji CO2 w porównaniu z pracą bezpośrednio proporcjonalną do spadku zużycia. PUNKT BAR.

Big Benne napisał:Chciałem powiedzieć, że wszyscy koncentrują się na zużyciu, ale w rzeczywistości powinniśmy być zainteresowani emisjami, to jest ważne!


Ponieważ emisje CO2 są bezpośrednio związane ze zużyciem paliwa, jest to ostatecznie to samo ...
0 x
Duża wywrotka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 02/06/07, 11:59




przez Duża wywrotka » 02/06/07, 14:22

Rzeczywiście zapomniałem tych katalizatorów, które przekształcają cząstki w CO2 ...

W mojej głowie odrzucanie cząstek jest mniej poważne dla efektu cieplarnianego niż CO2 (chociaż to pozostaje do udowodnienia), ale dobre, ponieważ katalizator i tak przekształca wszystko w CO2 ...

Interesuje mnie emisja wg CO02 / 100 km z samochodu z silnikiem Pantone i bez niego. Nikt tego nie ma?
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 02/06/07, 14:36

Big Benne napisał:
Z tego, co przeczytałem z zasady tego silnika, jest on w stanie pracować z prawie każdym węglowodorem i wykorzystuje wodę jako katalizator.


Woda w zestawie Pantone nie jest katalizatorem! Woda nie przyspiesza spalania i nie czyni go bardziej wydajnym ... Wreszcie, o ile wiemy!
Woda jest dodatkiem do węglowodorów.

Możesz przeczytać raport PFE Christophe'a! A informacje znajdujące się na stronie i powiązanych witrynach ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/06/07, 14:48

ThierrySan napisał:Woda w zestawie Pantone nie jest katalizatorem! Woda nie przyspiesza spalania i nie czyni go bardziej wydajnym ... Wreszcie, o ile wiemy!
Woda jest dodatkiem do węglowodorów.


Uh ... WSZYSTKIE FAŁSZ ...: Chichot: Właśnie to, że woda wspomaga spalanie, właśnie dokładnie wyjaśniłem journalistes(przyznając, że nie jest przekształcany w reaktorze)

ThierrySan napisał:Możesz przeczytać raport PFE Christophe'a! A informacje znajdujące się na stronie i powiązanych witrynach ...


Cóż, większość z nich idzie w kierunku optymalizacji spalania ... :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/06/07, 14:51

Big Benne napisał:Interesuje mnie emisja wg CO02 / 100 km z samochodu z silnikiem Pantone i bez niego. Nikt tego nie ma?


Jeśli spojrzałeś tylko na link, który podałem powyżej, nie zadajesz tego pytania:

Radzę szybko przeczytać tę stronę:
https://www.econologie.com/equation-de-c ... s-638.html


Więc nie zamierzam ci odpowiedzieć ...
0 x
Duża wywrotka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 02/06/07, 11:59




przez Duża wywrotka » 02/06/07, 15:29

Christophe napisał:Jeśli spojrzałeś tylko na link, który podałem powyżej, nie zadajesz tego pytania:


Spojrzałem na to (po przekątnej). To jest teoria w przypadku idealnego spalania, interesuje mnie praktyczny wynik. Pytanie wciąż się utrzymuje!


Ponieważ emisje CO2 są bezpośrednio związane ze zużyciem paliwa, jest to ostatecznie to samo ...


Dotyczy to idealnego całkowitego spalania
Praktyka często przynosi niespodzianki!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/06/07, 15:46

Halo

Wydaje się ustalone, że można uzyskać równoważną moc, zużywając mniej. Ale co z emisją CO2?
Moim zdaniem są one równoważne z konwencjonalnym silnikiem, dla tej samej uzyskanej mocy.


Podobny powód możemy mieć z zaworem ERG

To, co robi woda w silniku, należy zapytać w dużym laboratorium motoryzacyjnym, które trzyma to w swoim pudełku. Wszystkie te testy zostały wykonane zarówno w GM, jak i w Renault
Nie sądzę, że znajdziemy to w Internecie forum , chociaż są dobrzy faceci, ale nie mają laboratorium w garażu

Obecnie samochód poprawia się, ale kontrola zanieczyszczenia odbywa się kosztem zużycia (próbuje usunąć katalizator) i przeprowadza takie same testy zużycia dla zaworu ERG w niektórych pojazdach.
Zanieczyszczenie i konsumpcja to dwie rzeczy, ale kiedy uda nam się do nich dołączyć, to dobrze.
dla mnie, aby wyeliminować zanieczyszczenie, zaczyna się na początku u źródła, a nie na wyjściu. nikt nie powiedział na temat silników benzynowych, że świece zapłonowe są białe jak mleko po 15 000 km niż po 10000 250000 km, olej jest nadal czysty i że nie można go spożywać z silnikami XNUMX XNUMX km

Jeśli chodzi o gospodarkę, jest to bezpośrednio związane z poprawą wydajności. Im cieplejszy wylot spalin w silniku, tym bardziej spada jego wydajność. Wiemy, że silnik cieplny ma więcej strat niż wydajności.

Aby przeczytać powyżej uzasadnienia, wygląda to na dyrektora huty, w którym pracowałem, prawo ochrony środowiska stanowi, że zrzuty zanieczyszczonej wody do rzeki muszą zmniejszyć się o połowę Proste i genialne rozwiązanie przedsiębiorców , zmniejszamy zużycie wody o połowę, a problem został rozwiązany ... Możliwe, że w rzeczywistości chodzenie na imprezę w obiegu zamkniętym (świetna praca laboratoriów na zaworze ERG) świetne rozwiązanie! sprawiamy, że gówno krąży w kółko, aby było bardziej skoncentrowane.

André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149