Wyniki silnika Pantone: halucynujemy!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :

Wyniki silnika Pantone: halucynujemy!




przez camel1 » 08/12/06, 01:27

Cześć przyjaciele! :D

Minęło trochę czasu, ale rzeczy nie układają się tak szybko, jak byśmy chcieli ...

W każdym razie widzę, że oczekujemy wyników, w innych postach, więc oto początek:

André, właśnie przeprowadziliśmy test zużycia na Mercedesie 240 d (jest to 2,4 l), wyposażonego w pojedynczy reaktor, z GV opisanym na stronie: http://perso.orange.fr/systemeGplus/merco.htm

Didier przejechał około 1000 km, w tym 729 na drodze i 213 na autostradzie.
Daje maksymalne zużycie 7.27 l / 100 na drodze, co stanowi spadek o 27.3% w porównaniu do 10 l / 100 bez pantonu,
i 3.87 l / 100 na autostradzie, spadek o 44.7% :zaszokować: w porównaniu do 7 l / 100 przed pantone!


8) 8) 8)

Zużycie wody jest rzędu litra na cent.

Prędkości drogowe wynoszą od 50 do 90 km / h, podróże miejskie, wiejskie, górskie,
a na autostradzie od 100 do 120 km / h.
Powinieneś wiedzieć, że ten samochód jest wyposażony w mostek o krótkich przełożeniach i dlatego jest nie do pomyślenia, aby jechać z prędkością przekraczającą 120 km / h, nawet jeśli można zmusić silnik do wznoszenia do 130/140 km / h ...

Wrażenia z jazdy są oszałamiające. Didier poczuł, że reaktor się zawiesił, ledwo nacisnął pedał przyspieszenia, gdzie wcześniej byłby na dole ładowni ... i jak tylko trochę nacisnął, czujemy, że konie biegają dziko, naprawdę imponujące!

O tak, prawie zapomniałem, testy przed / po zostały przeprowadzone na podobnych trasach i identycznych warunkach jazdy (prędkość).

Termometr śledzi temperaturę generatora pary. Dziś chłodna pogoda (około 5 ° C). Na drodze lub autostradzie para oscylowała między 60 a 75 ° C, w zależności od prędkości obrotowej silnika.
Temperatura spada po wspinaniu się na wieże, co potwierdza, że ​​próżnia jest dobra.
Pod wpływem łagodniejszych temperatur zewnętrznych (około 18 ° C) GV może wzrosnąć do 95 ° C.

We wszystkich przypadkach jedno jest teraz pewne: GV, jako środek do wytwarzania pary, znajduje się w samochodzie, najbardziej wydajnym ze wszystkich, co zostało wypróbowane, przynajmniej według mojej wiedzy ,

Więc możesz zapomnieć o barbotażach, szczerze mówiąc, nie nadaje się do samochodów!

Konieczne jest skupienie całej uwagi na depresji, na wszystkich reżimach, na rtęci, jest to praktyczne, ponieważ jest żaluzja na wejściu rury wstępu, która jest zamknięta dla spowolnienia, i która otwiera się na przyspieszenie przez grę sprzężoną z akceleratorem.
Ten silnik naturalnie oferuje nam sposób kontrolowania ssania przez reaktor w zależności od prędkości. Ten szczegół niewątpliwie ma znaczenie w sukcesie tego proto.

Drżę, wyobrażając sobie, co może dać silnik wielodmuchowy, biorąc pod uwagę to, co potencjalnie możemy z niego uzyskać!

Wracamy ze spotkania klubu wynalazców Roanne, któremu przedstawiliśmy nasze wyniki, i zanotowaliśmy, aby w końcu zrobić przejścia do ławek testowych przed Bożym Narodzeniem ... wkrótce niekwestionowane liczby, z całą naukową wiarygodnością, że „możemy mieć nadzieję…
W międzyczasie Didier przekazuje test do kontroli technicznej jutro, dla testu krycia, gdy go zobaczę, przewiduję 0,50 m-1

Zakłady są wyłączone, ale pospiesz się!

Dam ci wynik jutro wieczorem.
Należy pamiętać w każdym przypadku (wideo do wsparcia), że w stanie przed transformacją nieprzezroczystość musiała wynosić około 10 m-1, jeśli porównam jego dym do mojego 205 przed pantonem, który wynosił 2.50 m-1

Rodzaj TK sprawi śmieszną minę, to na pewno!

Chłopaki, mamy bombę!

Zrób SGS, puść! Wkrótce udostępnię online nową wersję strony, na której posortowałem wszystkie informacje luzem, i na której znajdziesz wykresy mające wymiary GV zgodnie z parametrami silnika (benzyna / olej napędowy i pojemność skokowa).
Dzięki temu i towarzyszącym temu wyjaśnieniom każdy powinien być w stanie odtworzyć bazar, z całą pewnością na perfach!

Do diabła, nie jestem śpiący, jestem zbyt szczęśliwy, do zobaczenia jutro!

Tcho !: Lol:

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/12/06, 08:26

Jeden komentarz: brawo!

konsumpcję w mieście należy rozpatrywać z dwóch aspektów:
1) ulepszyłeś stary silnik i jest on bardzo dobry, ale nie spektakularny w porównaniu do obecnych silników.
2) konieczne może być uzupełnienie danych porównawczych dotyczących zanieczyszczenia z najnowszymi silnikami

W każdym razie, gdybyśmy mieli wszystkie stare mercos w Turcji, Maroku, Libanie, Grecji ... byłoby dobrze

2) zużycie na autostradzie jest spektakularne, ale myślę, że może bardziej reprezentatywna próbka

czekamy na twoje nowe dane
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Mamy halucynacje!




przez Christophe » 08/12/06, 08:42

camel1 napisał:Didier przejechał około 1000 km, w tym 729 na drodze i 213 na autostradzie.

Daje maksymalne zużycie 7.27 l / 100 na drodze, co stanowi spadek o 27.3% w porównaniu do 10 l / 100 bez pantonu,
i 3.87 l / 100 na autostradzie, spadek o 44.7% :zaszokować: w porównaniu do 7 l / 100 przed pantone!


Tak ... trudno przełknąć CZERWONĄ pigułkę ... Witamy w świecie P ... utes ... er P ... etrolierów przepraszam (mój język wystaje) !! Czy to nie jest (więcej) dowodem na to, że wszystko (dotyczące energii) jest wielką farsą zorientowaną na zmuszenie nas do konsumpcji i coraz bardziej zastanawiam się, czy „my” nie chcemy świadomie FARBOWAĆ efekt cieplarniany?

Jeśli chodzi o reprezentatywność testu, uważam, że test na 1000 km jest dość reprezentatywny, szczególnie biorąc pod uwagę delty zużycia. Gdybyśmy mieli jeszcze 10 do 20%, byłoby to omówione ... ale ...
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 08/12/06, 09:13

Bravo ...
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 08/12/06, 09:19

Pytanie, które przyszło mi do głowy, kiedy zobaczyłem zdjęcia z montażu. Czy reaktor ładuje się elektrycznie?

Czy pasek magnesuje?


Jestem pewien, że działa, ponieważ uruchomiłeś go w osi Północ-Południe : Chichot: : Pan Zielony: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 08/12/06, 09:56

Czapki z głów przed tobą za to osiągnięcie. Dobra robota, sojusznik ma wytrwałość. I generator pary, który wydaje się tak oczywisty, że zastanawia się, dlaczego nikt wcześniej nie pomyślał o dobrych pomysłach.
Dwa pytania:
-Czy potrafisz wyjaśnić (znaczące) różnice w zużyciu paliwa między 205 a Mercedesem? -20% dla 205, do -44% dla 240 D. Bardziej udany w tym drugim przypadku?

-Czy próbowałeś (jeśli twój montaż na to pozwala) dostarczyć silnikowi tylko parę z SG bez pantonu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/12/06, 10:29

Christopher powiedział:

Coraz bardziej zastanawiam się, czy „my” nie chcemy PROMOWAĆ efektu cieplarnianego?


no tak:
- co instalatorzy powietrza
- Norwegowie, Kanadyjczycy, Rosjanie, Ardeny, Alzaci, którzy chcieliby obniżyć rachunki za ogrzewanie : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/12/06, 10:55

Wielka sztuczka z kapelusza dla tej świetnej pracy!

Wady autostrad są zadziwiające ...:zaszokować: Czy masz rzeczywistą średnią prędkość kursu?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/12/06, 11:16

Przeczytałem część „Merco” na stronie, ale chyba nie widziałem wad?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 08/12/06, 11:26

bham napisał:-Czy potrafisz wyjaśnić (znaczące) różnice w zużyciu paliwa między 205 a Mercedesem? -20% dla 205, do -44% dla 240 D.


powitanie

jest to generacja młyna, więc jego początkowa wydajność

Z grubsza odpowiada liczbie, którą mieliśmy między mercedesem 207 (silnik memów) a clio. dobre 30/100 na prehistorycznych Mercos i 15 do 20/100 na nowszych 1.9.
na HDI 206 zyskujemy komfort jazdy i krycie, ale zużycie nie jest prawie niemożliwe do zmierzenia.

jeszcze raz gratuluję pracy

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106