Ubezpieczenia i prawa

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
stokrotka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/09/05, 21:53

Ubezpieczenia i prawa




przez stokrotka » 27/09/05, 22:21

Dobry wieczór wszystkim,

Właśnie odkryłem silnik Pantone.

To świetny pomysł. nie ma co do tego wątpliwości.

Ale czy legalnie możesz przekształcić swój silnik?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/09/05, 23:10

Reaktor Pantone stosowany w domieszkowaniu wodą silników Diesla w żaden sposób nie zmienia silnika, co pozostaje wierne wszystkim wskazaniom w dowodzie rejestracyjnym. W tym konkretnym przypadku reaktor Pantone po prostu oczyszcza utleniacz (powietrze) poprzez dodanie suchej pary oczyszczonej ciepłem gazów spalinowych. Zmniejsza to zużycie paliwa (które, powtarzam, pozostaje na niezmienionym poziomie), a także emisję zanieczyszczeń. To akcesorium jest tak korzystne, że rząd powinien uczynić je obowiązkowym, przynajmniej dla pojazdów poruszających się po mieście.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gerald
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 04/09/05, 07:51
Lokalizacja: Tarn




przez gerald » 15/10/05, 09:39

Trzeba jednak powiedzieć, że proces ten niestety nie został zatwierdzony i że w przypadku poważnego wypadku jest prawdopodobne, że firmy ubezpieczeniowe skorzystają z tej modyfikacji, aby zejść z drogi.
Gérald
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/10/05, 09:51

Jak możemy zapewnić możliwie najszybsze zatwierdzenie tego procesu? To namawia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/10/05, 10:01

Nic... nie ma nic do zrobienia!

Być może, kiedy będzie 100 000 zmodyfikowanych pojazdów… ale wątpię, czy kiedykolwiek osiągniemy tę liczbę (bez industrializacji)
0 x
bryz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/10/05, 20:43




przez bryz » 15/10/05, 11:04

cześć Geraldzie.

Podzielam te same obawy i uważam, że należy rozwiać tę wątpliwość, ponieważ rzeczywiście uważam, że w razie poważnego wypadku sprawy będą delikatne
a wszyscy zainteresowani tym, by ten system odchodził w zapomnienie, nie zawahaliby się przedsięwziąć wszelkich starań.Czasami mówię sobie, że zapytam mojego ubezpieczyciela, ale zdziwiłbym się, gdyby odpowiedzieli mi na piśmie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/10/05, 11:21

Innymi słowy, należałoby poinformować o tym procesie ekspertów powołanych przez firmy ubezpieczeniowe i ewentualnie umożliwić im wypróbowanie pojazdu zalanego wodą, aby mogli sporządzić raport stwierdzający bezpieczeństwo systemu i kładący nacisk na że obecność zbiornika wody pod maską i w bagażniku prawdopodobnie zmniejszy ryzyko pożaru.
Należy pamiętać, że pojazdy pantonizowane przeszły kontrolę bez problemu.
0 x
bryz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/10/05, 20:43




przez bryz » 15/10/05, 14:49

cześć cuicui.

dotyczy to kontroli technicznej, ale nie możemy zapominać, że ma ona listę punktów kontrolnych do sprawdzenia, za resztę, czyli poza tą listą, nie ponosi odpowiedzialności, innymi słowy, nie ponosi odpowiedzialności” t obchodzi i mogą nawet powiedzieć, że pojazd w momencie przeglądu był całkowicie zgodny z oryginałem, ale hej..... szczerze mówiąc, lepiej uważać, zawsze jest tak samo, byle wszystko było dobrze ok, ale w razie problemów? W takim razie wielka szkoda, że ​​nie opracowano takiego systemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 16/10/05, 09:34

breizh napisała:w razie poważnego wypadku sprawy będą delikatne

Ta alarmistyczna koncepcja ubezpieczenia wydaje mi się dziwna.
Rzeczywiście ubezpieczyciel może, jeśli chce, ubezpieczyć wszystko, łącznie z reaktorem Pantone bez samochodu! Składka wyliczana jest na podstawie oszacowanego ryzyka.
Jeżeli eksperci firmy stwierdzą, że panton stwarza dodatkowe ryzyko dla pojazdu, wymagana będzie dodatkowa składka. Jeśli wręcz przeciwnie, uznają, że takie rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo, możemy wynegocjować premię. Wszystko musi być po prostu jasno określone w umowie.
Jeśli ubezpieczyciel odmawia ubezpieczenia samochodu pantonizowanego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z jego konkurencją.
W przypadku katastrofy nie widzę powodu, dla którego ubezpieczyciel nie miałby wykonać swojej pracy.
0 x
bryz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/10/05, 20:43




przez bryz » 16/10/05, 14:16

bonjpur cuicui.
nie ma w tym nic dziwnego, po prostu obawa o system, który nie jest homologiczny, na co często zwracali uwagę inni przede mną i niewątpliwie tacy jak ja ubolewają nad tym. Zawsze możesz zgłosić modyfikację swojemu ubezpieczycielowi, ale tak jak czytałem wcześniej w razie poważnego problemu mogliby się schronić za faktem, że nie masz prawa wyposażać w żaden niehomologowany system.Jutro będę kwestionować moje ubezpieczenie w tej sprawie i obiecuję, że zrobię to, znam odpowiedź tutaj. Zaznaczam, że jestem pesymistką, ale czasami okazuje się to po fakcie realizmem.Szczerze uważam, że pilną sprawą jest ponowne przemyślenie, aby nasze ukochane dziecko zostało zaakceptowane, zastanowienie się, co możemy zrobić w tym kierunku.
Pozdrawiam, Breizh.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 143