Rura silnika TPE Pantone, barbotaż

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
szpala
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 17/12/05, 16:00

Rura silnika TPE Pantone, barbotaż




przez szpala » 17/12/05, 16:12

cześć z 2 przyjaciółmi z liceum zbudowaliśmy silnik pantone, ale zużywa on tylko benzynę, jak tego uniknąć i czy to normalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 17/12/05, 19:29

Co masz na myśli mówiąc, że zbudowałem silnik Pantone?
Benzyna i woda w bełkotce. Jeśli tak... normalnie.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/12/05, 20:53

Witaj, szapal
Jeśli używasz bełkotki w zespole Pantona, niezależnie od użytego płynu, mieszaniny wody lub oleju itp., cokolwiek, bełkot jest niczym więcej niż destylatorem, który jest lotny i odparowuje, a silnik go zużywa, aż nic nie odparuje
przynajmniej w temperaturze barbota, ponieważ woda odparowuje wolniej niż benzyna, istnieje ryzyko zjedzenia lotnej części benzyny i zatrzymania silnika.
Teraz możesz zrobić 2 oddzielne bełkotki, jeden na wodę, drugi na benzynę (ten na wodę wymaga więcej ogrzewania niż na benzynę), przekonasz się, że ilość wody, którą możesz zasilić silnik, nie przekracza więcej niż 10% tego, co zużywa benzyna, i znowu silnik musi być pod dużym obciążeniem.
Ponadto po pewnym czasie pracy na dnie barbotera benzyny pozostają pozostałości w postaci oleju opałowego lub oleju ciężkiego o mlecznej barwie, których nie można wykorzystać do spalania, szczególnie w przypadku zapowietrzenia spalin (część woda ze spalania ponownie skrapla się w bełkotce.
André
0 x
szpala
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 17/12/05, 16:00




przez szpala » 17/12/05, 22:23

PITMIX napisał:Co masz na myśli mówiąc, że zbudowałem silnik Pantone?
Benzyna i woda w bełkotce. Jeśli tak... normalnie.

Ale jak rozwiązać ten problem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 17/12/05, 23:34

Powinieneś już dokładniej opisać swoją realizację!
Bo tam niewiele rozumiemy :x

Jaki typ silnika, czysty system Pantone czy system G?
Co bulgoczesz? woda, benzyna?
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
steve
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/06, 17:52
Lokalizacja: luka

potrzebuję pomocy




przez steve » 12/01/06, 17:55

: Arrow: Jestem studentem pierwszego S i jako przedmiot TPE wybrałem silnik pantone
Naszym celem jest porównanie tego silnika z „klasycznym” silnikiem

Poszukuję jakiejkolwiek dokumentacji lub przykładu TPE

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/01/06, 18:33

Cześć Gapençais!

masz raport inżyniera zajmujący się tematem w obszarze zarezerwowanym dla członków: https://www.econologie.com/downloads.html

Nie wahaj się zadawać pytań ::
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 12/01/06, 19:59

hej Stefan
Cóż, masz odwagę. Zrób pierwszy projekt S i Pantone w tym samym roku :zaszokować: Będzie gorąco. Osobiście jestem zwolennikiem reaktora i na szczęście nie uczę się, bo to byłaby katastrofa.
Trzeba już mieć dobrą wiedzę z mechaniki, jeśli chce się robić realne testy porównawcze (zanieczyszczenia eksploatacyjne). W przeciwnym razie wykonaj podstawowy montaż zgodnie z opisem na Quanthomme.com. Bardzo miło jest widzieć silnik pracujący z dużą ilością wody zmieszanej z benzyną. Ale na tym się kończy. Żadne porównanie nie jest możliwe bez głębokich ulepszeń systemu, w przeciwnym razie idziesz prosto w ścianę.
Powtarzam podstawowy montaż w 100% Pantone z wodą i benzyną w tym samym zbiorniku, nic nie daje poza pokazem. Jeśli chodzi o szczęśliwych eksperymentatorów, którym udało się uzyskać realne wyniki, to właśnie dzięki systemowi domieszkowania wodą G.
Zatrzymujesz reaktor, oryginalny silnik i domieszkujesz wodą. Ale tutaj nie jest to łatwe. Delikatny tuning w zależności od zastosowanego silnika.
Jeśli naprawdę chcesz zrobić Pantone, zrób tak, jak ci mówiłem, podstawowy montaż, ale znajdź coś innego niż porównanie z klasycznym silnikiem. Można też dokonać porównania, po prostu opisując zasadę zasilania jednym i drugim silnikiem. Możesz także wyrazić na papierze, jakie ulepszenia należy wprowadzić w tym procesie, aby był to system, który można stosować w dowolnym typie silnika (domieszkowanie wodą), ale bez rozpoczynania realizacji tego ostatniego. Trzymasz pod pachą realizację dopingu wodnego na czas studiów.
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados

zawór wylotowy bełkotki ???




przez Phil 14 » 23/01/06, 08:15

dzień dobry
pytanie do ekspertów:
Pojechałem obejrzeć silnik domieszkowany wodą z bełkotką podgrzewaną układem płynu chłodzącego, który montuję w samochodzie ciężarowym Renault B 70 (zdjęcia wkrótce).
Bełkotka ta posiadała zawór wylotowy pary, który użytkownik zamykał w oczekiwaniu, aż bełkotka osiągnie odpowiednią temperaturę.
Martwi mnie to, że musiał go od czasu do czasu otwierać, aby zapobiec przelaniu się wody przez rurkę barbotera, gdy barboter nie osiągnął jeszcze odpowiedniej temperatury.

Czy uważasz, że ten zawór jest potrzebny?
dziękuję
Phil 14
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

Re: zawór wylotowy bełkotki???




przez lau » 24/01/06, 10:44

Witam,
zainstalowanie zaworu wylotu pary byłoby rozsądne, gdyby był sterowany termostatem, w przeciwnym razie uważam, że jest to restrykcyjne, a nawet bezużyteczne.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81