skuter Pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
chris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/09/05, 22:37

skuter Pantone?




przez chris » 18/09/05, 23:38

Do tej pory nikt nie odpowiedział na moje pytanie dotyczące pantonizacji hulajnogi, czy masz jakieś szczegóły na przykład na temat małego silnika 4t, takiego jak mała kosiarka lub wycinarka krzaków. Z góry dziękuję, spróbuję później na mojej hulajnodze, jeśli tak będzie możliwy.
0 x
malalaterre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/11/05, 03:39
Lokalizacja: Gers

z silnikami dwusuwowymi?




przez malalaterre » 23/11/05, 03:49

Witam Cię Krysiu i witam wszystkich :o)

Zajmuję się mechaniką od 25 lat i dopiero teraz odkrywam ten proces!!

Zastanawiałem się również, czy działa to również z silnikami dwusuwowymi?

Jeszcze nie wszystko do końca zrozumiałem, ale nic nie mówi, że to nie zadziała, jeśli ktoś ma jakieś informacje...

Dziękuję i do zobaczenia wkrótce...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/11/05, 05:37

Halo
Jest to temat poruszany w wielu postach.
Silnik jest dwusuwowy lub czterosuwowy, wszystko generuje ciepło i zasysa mniej więcej w ten sam sposób.
Aby eksploatować panton na klasycznym dwusuwie, czyli takim, w którym olej smarowy miesza się z paliwem, mamy problem przy jego przejściu do reaktora, gdy reaktor jest gorący eksploatacyjnie, zamienia olej w gaz palny dla silnik.
(Używam małego 4-suwowego silnika benzynowego na samym oleju silnikowym)
A więc uruchomić dwusuw z reaktorem
Podobnie jak w przypadku nowoczesnych silników dwusuwowych, olej należy wtryskiwać tuż przed wejściem do skrzyni korbowej (silniki do skuterów śnieżnych są prawie w tym miejscu).
Jeśli teraz zachowasz oryginalny gaźnik i wykonasz proste domieszkowanie wodą, nie widzę powodu, dla którego to nie miałoby zadziałać.
Dwusuw jest wybredny pod względem długości i przekroju rury wydechowej, a także wlotu, ogólnie rzecz biorąc, mają one zbyt duże gaźniki do ich przemieszczania, ssanie odbywa się nagle przez krótki czas, cieplejszy wydech. (korzystne dla pantonu)
Skuter śnieżny o pojemności 600 cm32 ma dwa gaźniki o pojemności XNUMX cmXNUMX.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 23/11/05, 14:05

Więc idź i spójrz na to forum : Mini kubek wzmocniony wodą
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 14: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Robert
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/02/06, 19:46
Lokalizacja: Bormes mimozy

Re: z silnikami dwusuwowymi?




przez Robert » 08/02/06, 19:51

Witam, wykonałem już kilka podzespołów Panton (samochody benzynowe, diesle itp.), w tym skuter o pojemności 125 cm50 i wzmacniacz o pojemności XNUMX cmXNUMX.
Wynik jest więcej niż pozytywny, szczególnie w przypadku silnika 125 cm50, w którym zauważam wzrost mocy. jednakże w przypadku modelu XNUMX cmXNUMX montaż jest nadal w początkowej fazie, więc nie mogę jeszcze podać wyników od razu, ponieważ testy nie zostały jeszcze zakończone.
Aby uzyskać więcej informacji, możesz skontaktować się ze mną na mój e-mail: lemaire-chantal@wanadoo.fr
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 09/02/06, 06:56

: Chichot: cześć
Cóż, idź i sprawdź moją stronę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99