Problem zużycia wody

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Sherran
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/02/09, 16:49

Problem zużycia wody




przez Sherran » 24/02/09, 17:03

Witam, w ramach projektu zaliczeniowego musiałem wykonać system Pantone i przystosować go do odzyskanego małego silnika benzynowego. Podczas projektowania wszystko poszło bardzo dobrze, ale mam kilka pytań do ekspertów takich jak Ty:

[kolor=czerwony]- Silnik pracuje bardzo dobrze, ale nie zużywa paliwa bez wody.[/kolor]
- Nie można uruchomić silnika, dopóki układ nie będzie ciepły. Czy tak jest w Twoim przypadku?

I ostatnie pytanie, aby zrozumieć, co dzieje się w systemie, musiałem postawić kilka hipotez, ale zachowałem tylko jedną. Wiązałoby się to z krakingiem parowym cząsteczek paliwa wspomaganym wodą.
Mam już w planach eksperyment, który pozwoli sprawdzić, czy to jest rozwiązanie. Jeśli chcesz, mogę Cię o tym poinformować. Daj mi znać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. :P
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/02/09, 20:09

Witaj Scherranie,
Twoje wyjaśnienia są trochę krótkie.
przykładem,
mały silnik
?
Uruchomienie silnika jest niemożliwe, dopóki układ nie będzie ciepły?

Mam już w planach eksperyment, aby ustalić, czy jest to rozwiązanie.
rozwiązanie czego? :D
Krótki film lub kilka zdjęć z montażu być może wyprowadziłoby stare wilki z jaskini : Chichot:
Ale w weekendy jest całkiem cicho... :?
Jeśli twój problem jest dobrze wyjaśniony, jeśli twoja edycja jest również wyraźna, możesz mieć odpowiedzi... :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Sherran
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/02/09, 16:49




przez Sherran » 28/02/09, 10:26

Witam,
eksperyment, który mam na myśli, ma wykazać powstawanie alkenu na wylocie reaktora, co potwierdzi hipotezę krakingu parowego i unieważni elektryfikację pary wodnej.

Jednakże moim głównym problemem jest to, że mój system w ogóle nie zużywa wody, z barbota wyparowuje jedynie benzyna, a woda pozostaje.

Oto silnik do którego zdecydowałem się dostosować system
Obraz


Oto system gotowy i działający.
Obraz
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 28/02/09, 10:48

Obraz
Proszę bardzo, teraz potraktujemy Cię trochę poważniej.
Czy możesz powiedzieć coś więcej o swoich studiach? to też jest ważne.
A także co Cię motywuje w tej pracy. (to tylko osobista ciekawość)
Co do reszty, zauważyłem, że twój „francuski” jest poprawny :D
Zanieczyszczenie języka SMS : Chichot:
Cóż, mam nadzieję, że profesjonaliści pantomimy trochę się poruszą :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Sherran
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/02/09, 16:49




przez Sherran » 01/03/09, 20:56

A zatem, profesjonaliści Pantone, naprawdę potrzebuję Was w tym zakresie. Zrobiłem test z bromem i rzeczywiście w reaktorze Pantone występuje pękanie parowe.
Dobry wieczór wszystkim :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/03/09, 22:05

Witaj Sherranie

sheran napisała:eksperyment, który mam na myśli, ma wykazać powstawanie alkenu na wylocie reaktora, co potwierdzi hipotezę krakingu parowego i unieważni elektryfikację pary wodnej.

Twój eksperyment jest interesujący, ale należałoby też wykazać, że te dwa zjawiska nie współistnieją... Czy możesz nam powiedzieć, w jaki sposób planujesz przeprowadzić manipulację? Gdybyś jednocześnie dał nam szczegółowy schemat swojego dzieła, byłoby wspaniale i dużo łatwiej spróbować Ci pomóc.

Jednakże moim głównym problemem jest to, że mój system w ogóle nie zużywa wody, z barbota wyparowuje jedynie benzyna, a woda pozostaje.


Jeśli do tego samego barbotera wlejesz wodę i benzynę, jest rzeczą normalną, że najpierw odparowują lżejsze frakcje benzyny, potem cięższe, a na końcu woda... Twój barbotaż na pewno nie jest wystarczająco gorący dla wody. Aby to działało lepiej, lepiej oddzielić barbotaż wodny (który ma być podgrzany do około 75 do 95°) i benzynę (bełkot/obieg) poniżej 65°.

Skorzystaj z wyszukiwarki serwisu, jest mnóstwo różnych rozwiązań, które sprawią, że będzie działać poprawnie.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137