Problem z kosiarką

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41

Problem z kosiarką




przez mistrzem » 03/11/05, 21:53

bonjour,

przyjaciel i ja właśnie pantonizowaliśmy kosiarkę. Silnik ma moc 3,5 KM. Zamontowaliśmy bełkotkę wokół pantonu i wlaliśmy do niej trochę oleju napędowego.
gaźnik został tak jak jest i powyżej jest wylot z reaktora potem jest filtr powietrza.

silnik był uruchamiany na benzynie bez większych trudności (nie był uruchamiany przez dwa lata), a następnie po kilku regulacjach zaworu wlotu powietrza pracował prawie normalnie.

Wydawało mi się, że obraca się za szybko, ale trudno to zauważyć. Silnik pracował 15-20 minut, dopóki w zbiorniku było paliwo. Potem zrobiło się głośno i zgasło. Udało mi się go ponownie uruchomić po oczyszczeniu świecy zapłonowej, która była zaolejona, ale utknęła po kilku sekundach.

w wyniku czego silnik wydawał odgłosy przypominające dźwięk segmentu w złym stanie.
więc coś mu się nie podobało.

oki mam kilka pytan
czy ten typ silnika może pracować tylko na paliwie?
Czy edycja, którą zrobiłem, jest skuteczna? wylot silnika jest umieszczony między gaźnikiem a wlotem powietrza.
czy obowiązkowy jest zawór regulacyjny na wlocie do reaktora?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/11/05, 22:43

Halo
Przepraszamy, nie widzimy dobrze na twoim zdjęciu, wygląda na to, że zainstalowałeś wylot reaktora między gaźnikiem a rurą wlotową. Czyli to doping a nie 100% pantone?
Z drugiej strony, jeśli tak jak ja, na początku zrobiłem bełkotkę Pantone z mieszanką woda / benzyna i podłączyłem wylot reaktora do filtra powietrza oryginalnego gaźnika. Działało tylko wtedy, gdy w gaźniku był gaz. Pomyślałem, że zamiast zasysać świeże powietrze, muszę po prostu zassać gaz z gaźnika, aby go uruchomić. Z benzyną w zbiorniku gaźnika odpalam silnik tak żeby reaktor się nagrzał wtedy reaktor przejmie kontrolę. To był błąd. W 100% Pantone odpalasz gaźnik i wysysasz wszystko co wychodzi z reaktora bezpośrednio przez dolot.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159