List otwarty do członków Econologie-Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
mmm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 01/12/04, 01:30

List otwarty do członków Econologie-Pantone




przez mmm » 25/02/06, 23:12

List otwarty do członków Econologie-Pantone

Nie wiem od czego zacząć, po pierwsze dlatego, że nie należę do osób, które potrafią dobrze się wyrażać, mój francuski jest wiele do życzenia, nigdy nie chodziłam do szkoły we Francji, nie jestem Francuzką, ale mam dobrą wiedzę w dziedzinie technicznej w tym zakresie forum, silniki cieplne i mechanika płynów.
Podążając za różnymi PMami, pomiędzy Pitmixem a mną, zdecydowałem się podsumować postęp lub postęp uzyskany w różnych dyskusjach.
Pitmix właśnie opublikował na forum „Porzucam gaźnik”, po co termofor? A znajdując się na tym samym etapie, co wszystko, czego próbował, bardzo dobrze lub gorzej, będzie miał przyjemność to zobaczyć, a raczej „poczuć” Pantone. Systemy, które działają, mają taką charakterystykę, reaktor jest albo izolowany, albo umieszczony w ciepłym miejscu, osłoniętym od prądów świeżego powietrza, właśnie widziałem zespół, który działa na Tilusie, był testowany zimą, w miejscu, które jest idealne miejscu, ale uważaj, żeby było gorąco. Usuń dużą miskę, nie jest nam potrzebna.
Jest dla mnie jasne, że nic rozstrzygającego nie pozwala nam poczynić postępów w zrozumieniu procesu.
Z kilku powodów te dokładne dane, uzyskane z wiarygodnych narzędzi, są bardzo dobre, ale warunki, w jakich je uzyskujemy, nie tylko budzą wątpliwości, ale po weryfikacji nie mają żadnej wartości i prowadzą w złym kierunku w prowadzeniu badań , do tego stopnia, że ​​wątpię w swoje, że przyjmuję i z góry proszę o przeprosiny każdego, kto odbierze to osobiście, nie jest to moją intencją, w tym względzie pozwolę sobie ogłosić, że na PW skontaktuję się różni członkowie tego forum. Podejście to wydaje mi się opracowane tak, aby nie „zanieczyszczać” środowiska forum. Nie tylko pomoże to w doprecyzowaniu tematów, ale sprzeczność w prywatnych dyskusjach pozwoli nam uniknąć błędów, które popełniłem ja i które każdy popełniał i będzie popełniał.
Błędna interpretacja wyników; piękne kserokopie przejazdu przez ławkę przeciwdziałającą zanieczyszczeniom, różnica między używaniem Pantone lub nie, wynosi około 1.5/1.7, Pantone produkuje tlen; i nie, zużywa mniej tlenu.
Nie zostaje zadane główne pytanie: czy idziemy do przodu? NIE.
Wznawiam dyskusję. Ale bądźmy konkretni. Czy znalazłem klucz? NIE.
Znalazłem drogę. Absolutnie.
Zanim przejdziemy dalej, przeprowadźmy ankietę:
Czy jako użytkownik Lambdy stacjonarnego lub pokładowego silnika cieplnego zamieniłbyś 2L paliwa na 2L wody?
Czy jesteś gotowy zainwestować 400 EUR (200 EUR części, 200 MB), które będziesz amortyzować w oparciu o km lub równoważne godziny pracy wynoszące 20.000 100 km, w przypadku silników o mocy mniejszej niż XNUMX KW?
Czy jesteś gotowy na tę inwestycję, wiedząc, że jest to najbardziej wydajna w porównaniu z istniejącymi systemami, GPL lub innymi?
Czy jesteś gotowy na instalację tego systemu, wiedząc, że pod względem stosunku ceny do jakości jest on lepszy od istniejących systemów zapobiegania zanieczyszczeniom, w tym LPG.
Czy jesteś gotowy do zainstalowania go, o ile Twój pojazd nie stanie się podróżującą ciepłownią.
Czy jesteś gotowy służyć Ci bez zmiany nawyków użytkowania i jako prototyp pomóc nam, postępując zgodnie z ustalonym protokołem monitorowania i incydentów w najgorszym przypadku.
Ten kwestionariusz jest sporządzony za pomocą chochli, ma na celu odpowiedzieć z mojej strony na wszystkie pytania, które chcesz, a z drugiej strony ludziom tego forum bardziej wykwalifikowani w tej dziedzinie, doprecyzuj liczby lub zbadaj inne procedury.
Ale mogę to zrobić, z ograniczeniami, rozszerzeniami. Jestem prostą osobą, z jej zaletami i wadami, ale nie nakładam żadnych ograniczeń na informacje, które posiadam.
Skończmy, o czym mówię, proszę Econologie o pomiar online, gdzie chce, temat Krigss29 «zeznanie MMM. Przepływy popchnięte”
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/02/06, 03:23

Witaj MMM
Szukałem tego starego wpisu, ale nie mogę go już znaleźć.
O ile pamiętam, było to w Renault 21, było ono zasysane przez odpowietrznik skrzyni korbowej i następował wtrysk wody sterowany elektryczną pompą i wtryskiwaczem, który wypluwał do długiej rurki, która
przechodzi przez układ wydechowy przed wejściem do reaktora.
Byłoby interesujące, gdybyś ponownie opublikował ten montaż i powiedział nam o wykonaniu tego montażu,
Musiałeś przejechać nim sporo kilometrów od zeszłego lata.
Tej jesieni zbyt szybko miałem podobne doświadczenie w moim dieslu. Chciałem wykorzystać skrzynię korbową silnika jako dużą bełkotkę
i przepuścić wodę i opary oleju ze skrzyni korbowej przez mały gaźnik, ale nie nalegałem wystarczająco, później zdałem sobie sprawę, że mój gaźnik jest zatkany i muszę przejść na coś innego,
Wiesz, że bełkot nie jest religią, ani reaktor, ani panton, jeśli interesuje mnie prostszy sposób, wszystkie te doświadczenia pokazują nam, że istnieje sposób, aby zrobić coś z wodą, od nas zależy znalezienie funkcjonalny i najprostszy możliwy sposób.

Podoba mi się zasada wciągania skrzyni korbowej, szczególnie stare silniki, które mają zużyte segmenty, przepuszczają wystarczającą ilość gazu i pary wodnej, prawie wystarczającą do wzmocnienia silnika.

Wiesz to forum jest otwarte dla wszystkich, nie jest zarezerwowane wyłącznie dla Francuzów z Francji, są tam zewsząd, nawet z Quebecu, a za błędy bez problemu mnie pokonacie
Resztę interesują pomysły.

Jeśli będziesz miał dobre wyniki na tej zasadzie to warto przyjrzeć się temu bliżej i zabiorę się do pracy, bo bełkotka jest sprawna, ale to zmora samochodu, nie ma po prostu miejsca w pobliżu reaktora.

Denerwuje mnie nazwa push flow, w moim przypadku jak próbowałem to było w zagłębieniu przed reaktorem i w skrzyni korbowej silnika, mimo że nie było już żadnego wycieku oleju na pokrywie zaworów to wycieki zostały zassane!
Zasada Ramjet i pochodna twojego zestawu bez reaktora

André
0 x
gil67
x 17




przez gil67 » 26/02/06, 08:31

witam,
Wydam 1000 euro na instalację oleju roślinnego w moim dieslu. Na montaż LPG wydam prawie 4000 euro, godzinę krócej jeśli zlecę to w Polsce. Czyli 400 euro za montaż MMMM, czemu nie, jeśli nie zrujnuje to całego auta.
Jeśli mówisz po francusku, jeśli tworzysz krótkie zdania, jest to bardzo proste i przede wszystkim łatwiejsze do opanowania.
Prawdopodobnie możesz mi też podać swoje imię, wtedy będzie bardziej przyjacielsko.

André: Jaka jest pogoda w Quebecu?

Gil
0 x
Kedar
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 06/09/05, 15:33
x 1




przez Kedar » 26/02/06, 15:36

Halo
Zamieniłem gaźnik, który miał nieznaną chorobę, na kroplówkę na moim R21 td, co sprawia, że ​​1200 km, że jest na miejscu i najwyraźniej działa, wyślę zdjęcia, jeśli Christophe powie mi, jak ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 26/02/06, 15:43

MMM, czy WWW jest odwrócone?
Niezależnie od Twojego poziomu znajomości języka francuskiego, będziesz dobrze zrozumiany. Twój otograf jest o wiele lepszy od większości, która pomimo swojej narodowości i lat studiów pisze trochę bełkotu...
Jeśli chodzi o parlamentarzystów, dlaczego nie podzielić się tym ze społecznością, jeśli jest to na ten temat?

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, oferujecie nam za 3 żółte sztuki funkcjonalny montaż, który pochłania cały nasz wolny czas???
Poza tym prawie obiecujesz wydajność...

Osobiście, jeśli nie jest źle, chcę zobaczyć. Płacenie za instalację trochę by zaszkodziło, skoro robię wszystko w swoich samochodach, ale czemu nie... Wiadomo, wszystko, co sprawi, że spalimy mniej paliwa, sprawi, że będziemy emitować mniej CO2.

To jest argument, moja motywacja.

Dla Gila zestaw olejów roślinnych kosztuje znacznie mniej. Robiłem testy bez zestawu (latem) i rzeczywiście diesel jeździ na oleju. (robi badania na temat Rudolfa Diesela) Z drugiej strony uważaj na siniaki! to nielegalne (dawać się złapać), ponieważ nie płacisz podatków od swojej ropy. (tak, tak, prawo nie ma nic wspólnego z zanieczyszczeniami, biomasą czy czymkolwiek innym, ważne są podatki, których nie płacisz, jeżdżąc na ropie).
Jednak ropa naftowa to jedynie marne rozwiązanie finansowe, ponieważ silnik spala tyle samo oleju, ile oleju napędowego, emitując tyle samo CO2, bomby, którą ustawiliśmy dla naszych wnuków.

Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć ten montaż.
0 x
gil67
x 17




przez gil67 » 26/02/06, 16:14

witam,
Kiedy mówię o armaturach olejowych, myślę o armaturach dostępnych w Niemczech do samochodów takich jak mój. Montaż kosztuje 1000 euro. Jestem 20 km od Niemiec, więc mam prawo zatankować paliwo w Niemczech, kiedy tam pojadę. Poza tym nie muszę opróżniać zbiornika po powrocie do domu. Dodać należy, że zabrania się pracy w oleju, ale nie zabrania się dodawania do niego dodatków.
Znam ropę naftową od wielu lat, a w 2001 roku chciałem nawet zorganizować we Francji naprawdę krótki sektor.
Jeśli chodzi o CO2, jest to ilość, którą rośliny pochłoną podczas swojego wzrostu. Jeśli chodzi o dziedzictwo naszych dzieci, wydaje mi się pilniejsze zapewnienie im zdrowego środowiska wolnego od substancji zanieczyszczających, które powodują alergie i inne choroby przewlekłe. Nie mówiąc już o jedzeniu, które powinno je rozwijać i które powinno być zdrowe.

O zdrową żywność i zdrowe mieszkania troszczę się tak samo, jak zanieczyszczenie środowiska przez pozbawionych skrupułów przemysłowców, którzy nie wahają się wyrzucać swoich odpadów do okolicznych rzek. Nawet niektóre firmy produkujące farby organiczne zachowują się jak największe świnie, a mimo to uznawane są za pionierów.

Bilans ekologiczny ropy naftowej jest prawdopodobnie najmniej najgorszy. Jeśli chodzi o Pantone, to tylko jeden montaż wydaje się skuteczny, wykraczający poza to, co można zrobić w optymalizacji, a jest nim ciągnik nr 22.
0 x
mmm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 01/12/04, 01:30




przez mmm » 27/02/06, 16:39

http://img148.imageshack.us/img148/231/r197qr.jpg
Temat wysłany do Krigss29 w odpowiedzi na temat „przepływ push nie działa”. Przeczytałem ponownie i naprawdę nie śledzę tutoriala, ale działa.

Wydaje mi się to prostsze, ciąg gazów przez reaktor opuszcza skrzynię korbową silnika w górnej części odpowietrznika, reżim kolumny jest wirowy i zależy od stanu silnika, ciśnienia około 15 Kpa lub nie dłużej to normalne, w dolocie silnika Diesla to samo; Układ zaczyna pracować pompa o przepływie wody 0.950 l/h, przepływ uzyskiwany jest poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika elektrycznego lub ciśnienia pompy przez wtryskiwacz. Woda zamieniana jest w parę przez rurę przyspawaną do rury wydechowej na długości około 80 cm, przechodzi przez reaktor i napędza silnik.
Kolektor i wydech są izolowane w celu uzyskania w normalnych warunkach ruchu drogowego przy 9°C, prędkości 90 km/h, włączonym piątym biegu, silniku przy 2500 obr/min, minimalnej temperaturze 85°C i 0.950 l/h (w przypadku więcej niż jednego metra sześciennego pary) następuje wtedy, gdy zaczyna być odczuwalne zjawisko zmiękczania silnika; i jest to temperatura spalin mierzona na WYJŚCIU reaktora, która powoduje zjawisko niezależne od temperatury pary, potwierdza kilka metod badawczych.

Przy 90°C i 1250 l/h obroty jałowe wzrastają o 80 obr/min, a silnik staje się bardziej elastyczny, nie weryfikuję pracy silnika, dopóki inni kierowcy nie robili testów, mam głowę na kierownicy i pominąłem kilka rzeczy, które chcę sprawdzić, ale spokojnie mogę oznajmić, że spalanie wzrosło do 5.5 litra na 100 przy pompie wtryskowej HS.

Wyłącznik termiczny stanowi początek łańcucha sterującego automatycznego włączania pompy wodnej, zaworu odcinającego (zbiornik wody znajduje się wyżej niż wtryskiwacz) oraz licznika godzin średniego przebiegu i liczby wypadków.
[/ Img]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 27/02/06, 18:50

Ciśnienie w skrzyni korbowej silnika wydaje mi się dość zdumiewające...

Powinno ich być kilka, jeśli segmentacja silnika jest prawidłowa. Z drugiej strony, jeśli jest zużyty, spaliny mogą przedostawać się do skrzyni korbowej...
Ostatnio edytowane przez Były Oceano 27 / 02 / 06, 19: 06, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 27/02/06, 19:05

André : Arrow:

Mówisz o zasysaniu R21 w odpowietrzniku, starym silniku (benzyna?)...etc..ale ten układ mnie interesuje +

Szukałem tego starego wpisu, ale nie mogę go już znaleźć.
O ile pamiętam, było to w Renault 21, było ono zasysane przez odpowietrznik skrzyni korbowej i następował wtrysk wody sterowany elektryczną pompą i wtryskiwaczem, który wypluwał do długiej rurki, która
przechodzi przez układ wydechowy przed wejściem do reaktora.
Byłoby interesujące, gdybyś ponownie opublikował ten montaż i powiedział nam o wykonaniu tego montażu,


Może posty odnoszące się do tego zgromadzenia zniknęły podczas ostatniej migracji?.

Diagram mmm jest dobry, ale dla mnie trochę zwięzły, ponieważ nie jestem doświadczonym redaktorem.
Ale jeśli ty, André, zrozumiesz, jak to działa, będziesz mógł mnie o tym poinformować. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 27/02/06, 21:24

Nie pamiętam, żebym mówił o zespole przepływowym, a tym bardziej o Renault.

Szukałem na forum i wydało mi się to interesujące
https://www.econologie.com/forums/reniflard-t889.html
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138