Zestaw e-copra Gillier Pantone w Turbo M6 jutro

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Zestaw e-copra Gillier Pantone w Turbo M6 jutro




przez Christophe » 30/01/09, 12:42

A priori raport sporządzony w październiku 2008 dla Turbo na M6 na temat zestawów wtrysku wody eKopra zostanie wyemitowany jutro.

Tymczasem oto już „relacja wideo z kręcenia reportażu Turbo"

Przypominam, że zestaw ecopra jest według mojej wiedzy jedynym zestawem drogowym, który został oficjalnie uznany przez ubezpieczyciela: https://www.econologie.com/forums/assurance- ... t6801.html

ps: Nie mamy M6, jeśli M6 Replay nie działa z belgijskimi adresami IP. Gdyby kk1 mógł pobrać program transmitowany strumieniowo i wysłać mi go lub umieścić w EconoTV lub YouTube? DZIĘKI.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/02/09, 13:47

Potwierdzam transmisję, jednak nie udało mi się jej zobaczyć (oczywiście).

KK1 oglądał?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15997
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5191




przez Remundo » 01/02/09, 14:48

Witam, oto 2 linki:
http://fr.youtube.com/watch?v=ML7gaPF6PPg
http://www.turbo.fr/videos-voiture/2750 ... -auto.html

Drugi to pokaz M6 Turbo: Honda Insight; Ekopra.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/02/09, 15:02

Och, super, mam dostęp do filmu Turbo!

Nowy Insight wygląda bardzo podobnie do Clarity: https://www.econologie.com/honda-fcx-cla ... -3910.html
oto kompletny i interesujący zestaw prasowy:
https://www.econologie.com/honda-fcx-cla ... -4027.html

ps: pierwszy link jest taki sam jak w mojej pierwszej wiadomości : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 02 / 09, 16: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15997
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5191




przez Remundo » 01/02/09, 15:24

Słuchałem, nie spodoba ci się to :|

Analiza jest bardzo lekka, bez dużej precyzji... Pewne jest, że jeśli napełnią szklankę wody do 100-konnego ciągnika przy pełnym obciążeniu, nie będzie zauważalnej różnicy.

Ton raportu jest kpiący.

Nie mierzyli zanieczyszczenia. Właśnie pokazałem traktor dymiący na czarno... :?
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/02/09, 15:27

Nadal się ładuje...

Cóż, nie dziwię się, że Copra mnie ostrzegła, że ​​jest „przeciętna” i jest to „klasyczna” analiza ze strony sprzedawców snów: wiemy, dla kogo „kręcą”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 01/02/09, 15:34

Właśnie go widziałem. Przecież nie mają tytułu „kretyna tygodnia”… Jednak szybko zapadły następujące wnioski:
Ecopra nie działa!
Ta sama moc, to samo zużycie.
Nie zdziwiłbym się, gdyby to niezadowolony klient postawił swój traktor na ławce rezerwowych. Rozmawiałem o tym kiedyś z rolnikiem. Powiedział mi, że wyniki były nieco losowe w zależności od maszyny. Co nie znaczy, że to nie działa, ale to trochę loteria i wątpię, żeby gwarantowały rezultaty.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/02/09, 15:50

abyssin3 napisał:Powiedział mi, że wyniki były nieco losowe w zależności od maszyny. Co nie znaczy, że to nie działa, ale to trochę loteria i wątpię, żeby gwarantowały rezultaty.


Dwa główne parametry warunkują działanie polegające na zmniejszeniu (lub nie) zużycia wody przez zgromadzenie dopingujące, ale z pewnością jest to trochę zbyt intelektualne, jak na refleksję dla zwykłych dziennikarzy (przepraszam za oszczerstwo, ale to fakt):

a) rodzaj regulatora pompy wtryskowej: musi pracować na pełnych obrotach (zazwyczaj w przypadku ciągników), aby regulować wtryskiwaną ilość.

b) obciążenie silnika a przede wszystkim wahania obciążenia/momentu obrotowego: poniżej pewnego obciążenia, a zatem temperatury spalania: wyniki są zerowe, woda nie robi nic!

We wszystkich przypadkach istnieje zysk w zakresie emisji zanieczyszczeń...

Dla mnie jest zatem jasne i „normalne”, że nie ma żadnych wyników na stanowisku badawczym, podczas gdy ten sam ciągnik ma wyniki na polu: brak zmian obciążenia (to właśnie podczas zmian T° komory jest najwyższa, a zatem najważniejsza woda efekt) i ustabilizowane obciążenie na ogólnie niskim poziomie: żaden tester na stanowisku testowym nie odważy się obciążyć na 110%, aby rzucić silnik na kolana...

Jednak w tym przypadku wyniki są wyjątkowe (zmniejszenie zużycia o 70%): rolnik zazwyczaj pracuje przy dużym obciążeniu (duże obciążenie = oszczędność czasu), ale przede wszystkim przy dużej zmienności obciążenia, co wyjaśnia zysk!

I nie mówcie mi, że producenci silników o tym nie wiedzą!! : Evil:

Już o tym rozmawialiśmy: https://www.econologie.com/forums/dopage-pas ... t4099.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/02/09, 17:03

Po zapoznaniu się z raportem... sposób traktowania tych informacji jest absurdalny, graniczący z dezinformacją. Ton dziennikarza jest śmieszny: wygląda, jakby rozmawiał z ludźmi, którzy mają 14 lat… Hej, nie jesteś w Star Ac!

Stanowisko badawcze jest bezwartościowe z innego powodu: konieczne byłoby przetestowanie w 100% oryginalnego ciągnika w tym samym stanie zużycia i pracy: woda już obmyła silnik!

A zanieczyszczenie? Oczywiście po raz kolejny dobrowolnie o tym zapominamy, bo opowiada się za wtryskiem wody... byłoby to zadanie dla producentów i ich filtrów cząstek stałych...

W międzyczasie zestawy ecopra są nadal sprzedawane i, o ile mi wiadomo, nie oczekuje się żadnego odwołania...

Zatem paplanina karierowiczów, którzy boją się rozzłościć „łamaniem systemu”, nie ma dużej wartości…

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 02 / 09, 22: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 01/02/09, 18:42

Cześć wszystkim!

Nie psuj nerwów tym idiotom, wkrótce wszyscy się zgodzą! : Chichot:

A ++

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148