Gillierem Pantone: Kit lub niestandardowa instalacja?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17

Gillierem Pantone: Kit lub niestandardowa instalacja?




przez Żywopłot » 30/01/10, 22:51

Witam,

Z niektórych niedawno opublikowanych postów wynikało, że niektórzy doświadczeni eksperymentatorzy zalecali używanie zestawów zamiast samodzielnego montażu.

Czy tak jest?
To by mi odpowiadało, ponieważ nie mam wiedzy o spawaniu i innych wymaganiach wstępnych ...
Ale nie mając też dużego stypendium, chciałem się upewnić co do jakości tych zestawów i ich rzeczywistej zdolności do oszczędzania i usuwania zanieczyszczeń ...

Z poważaniem,
Żywopłot
Ostatnio edytowane przez Żywopłot 02 / 02 / 10, 23: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Zestaw czy osobisty montaż?




przez Flytox » 31/01/10, 09:59

Witaj Edge, witaj.

Hedge napisał:Witam,

Z niektórych niedawno opublikowanych postów wynikało, że niektórzy doświadczeni eksperymentatorzy zalecali używanie zestawów zamiast samodzielnego montażu.

Czy tak jest?
To by mi odpowiadało, ponieważ nie mam wiedzy o spawaniu i innych wymaganiach wstępnych ...
Ale nie mając też dużego stypendium, chciałem się upewnić co do jakości tych zestawów i ich rzeczywistej zdolności do oszczędzania i usuwania zanieczyszczeń ...

Z poważaniem,
Żywopłot


Wygląda na to, że odpowiadasz na post ... ale który? Powinieneś raczej zrobić „Odpowiedz” niż „Nowy”, aby Twoja odpowiedź była we właściwym miejscu.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 02/02/10, 00:30

Witam,

Przepraszam, jeśli nie jest jasne!
To rzeczywiście nowy wątek, w zasadzie jest to pytanie, czy lepiej zrobić swój reaktor samodzielnie, czy użyć zestawów?

Odwołałem się do innych wiadomości na inne tematy, bez ich cytowania (to jest do dupy, zgadzam się!), Aw szczególności artykuł o zestawach, który wydaje się im teraz doradzać.
https://www.econologie.com/a-propos-des- ... -1520.html

A także Ptimix, który w odpowiedzi na wątek
https://www.econologie.com/forums/renault-21 ... 2-170.html pisze:
PITMIX napisał:....
Myślę, że będę inwestować w zestawie eCOPRA solidnego i dobrze wykonanej rzeczy.


Z poważaniem,
Żywopłot
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/02/10, 22:46

Hedge napisał:Witam,

Przepraszam, jeśli nie jest jasne!
To rzeczywiście nowy wątek, w zasadzie jest to pytanie, czy lepiej zrobić swój reaktor samodzielnie, czy użyć zestawów?

Rzeczywiście ... trzeba przestrzegać : Mrgreen: Na przykład w tytule należy dodać słowa Gillier Pantone, aby lepiej dotrzeć do odbiorców.

AMHA, w zestawach jest kilka dobrych, a niektóre nie tak dobre. Myślę, że nie ma ani jednego, który działa za pierwszym razem bez odrobiny skupienia. Rozwój polega na zabawie z rurami, które tniesz, skracasz, przedłużasz, spawasz ponownie, przenosisz itp ... a jeśli wiesz, jak to zrobić ... nie kupujesz zestawu, robisz sobie swój prototyp : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/02/10, 23:25

Witaj, Żywopłot :D
Flytox napisał:AMHA, w zestawach jest kilka dobrych, a niektóre nie tak dobre. Myślę, że nie ma ani jednego, który działa za pierwszym razem bez odrobiny skupienia. Rozwój polega na zabawie z rurami, które tniesz, skracasz, przedłużasz, spawasz ponownie, przenosisz itp ... a jeśli wiesz, jak to zrobić ... nie kupujesz zestawu, robisz sobie swój prototyp : Mrgreen:
Jak właśnie napisałem Flytoxskupianie się jest sednem sprawy. Jest świetnym znawcą tematu i nie wahał się długo eksperymentować z dopingiem wody w swoim samochodzie.
Stanowi to dużo materiału, w szczególności do oprzyrządowania operacji (przepływomierze, wakuometry, termometry ...) i do wyciągania wniosków, regulacji ...

PS: Pamiętaj, aby zmienić tytuł przedmiotu, a także porady Flytox. : Arrowl:
0 x
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 02/02/10, 23:43

Cóż, tak, przeczytałem wiele pism Flytox
(dziękuję jemu i wszystkim innym), a poza tym to oni motywują mnie do działania z kolei!

Co interesuje Ptimix w zestawach, to tylko jakość wykończenia reaktora?

Na ten temat, o ile mi wiadomo, nie ma zestawu z GVI?

Ale a priori widziałem wiele złożeń z elastycznymi rurami, więc możemy zredukować spawanie do ścisłego minimum i zlecić to facetowi, który spawa w pobliżu domu, używając jakości reaktorów z zestawów, lub tak jest jest absurdalne i nieskuteczne?

Z poważaniem,
Żywopłot
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/02/10, 00:14

Citro : Mrgreen:

Prawdziwi wielcy eksperci wykonali wiele różnych montaży w różnych pojazdach z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, próbowali wielu rzeczy przez wiele lat ... Nie wymieniam ich. forumznają je dobrze :P

Co interesuje Ptimix w zestawach, to tylko jakość wykończenia reaktora?


To także ciekawy punkt wyjścia. Z drugiej strony jakość wykonania, wszystko ze stali nierdzewnej, znakomite spawy itp ... dużo rzuca ... Ale jest jeszcze lepiej, jeśli działa naprawdę dobrze. A jeśli, żeby działało naprawdę dobrze… trzeba ciąć, spawać, manipulować… aspekt „pro”, „wykończony” nieco ucierpi :płakać: .

Ale a priori widziałem wiele złożeń z elastycznymi rurami, więc możemy zredukować spawanie do ścisłego minimum i zlecić to facetowi, który spawa w pobliżu domu, używając jakości reaktorów z zestawów, lub tak jest jest absurdalne i nieskuteczne?

Istnieją elastyczne węże i metalowe węże, które działają. „Właściwe” rozwiązanie to takie, które działa. Pozostaje bardzo empiryczna : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 03/02/10, 00:28

Dziękuję za te odpowiedzi

Flytox napisał:To także ciekawy punkt wyjścia. Z drugiej strony jakość wykonania, wszystko ze stali nierdzewnej, znakomite spawy itp ... dużo rzuca ... Ale jest jeszcze lepiej, jeśli działa naprawdę dobrze. A jeśli, żeby działało naprawdę dobrze… trzeba ciąć, spawać, manipulować… aspekt „pro”, „wykończony” nieco ucierpi :płakać: .


Fajnie, więc reaktory z zestawów to dobry punkt wyjścia!
Trochę mnie uspokaja, jeśli tak jest, ponieważ to część produkcyjna reaktora najbardziej przemawia do mnie jako neofita spawalniczy i Gillier-Pantone! :?

Nie szukam profesjonalnego „wyglądu” ani czegoś błyszczącego, co to zrzuca : Chichot: czy cokolwiek, hacking mnie nie martwi, z drugiej strony amatorski hack (myślę o spawaniu reaktora), który jest źle wykonany może mieć katastrofalne konsekwencje ...

Szukam bramy do systemu Gillier-Pantone, który znajduje się u progu mojego neofity, ale który, oczywiście, po dostosowaniu, może przynieść realne rezultaty!
Myślę o gospodarce i oczyszczaniu z zanieczyszczeń!

W „aspekcie pro” go… i tak trafia pod maskę :D

Z poważaniem,
Żywopłot
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/02/10, 02:07

Hedge napisał:Na ten temat, o ile mi wiadomo, nie ma zestawu z GVI?


Uh, oczywiście nie wyglądałeś za dużo, ponieważ zestaw ecopra jest dokładnie oparty na GVI: https://www.econologie.com/forums/gillier-pa ... t4456.html

Są tylko 2 pudełka, które sprawiają, że zestawy są „duże” serie ...
0 x
Żywopłot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 16/09/09, 22:17




przez Żywopłot » 04/02/10, 00:14

Witam,

Christophe napisał:Uh, oczywiście nie wyglądałeś za dużo, ponieważ zestaw ecopra jest dokładnie oparty na GVI: https://www.econologie.com/forums/gillier-pa ... t4456.html


Dziękuję za pomoc, szczególnie pochodzącą od Ciebie, ten szczegół mi umknął, jestem tylko neofitą, który tylko prosi się o naukę i pomimo moich wielu czytań „mikro-bełkot” nie był równy GVI za ja!
Dzięki za otwarcie oczu, będę wyglądać mniej po stronie Hypnow, a bardziej po stronie ecopra!

Dziękuję za pomoc i tolerancję!
Z poważaniem,
Żywopłot
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115