siekiera 1 litr

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
zac64
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/07/05, 20:25




przez zac64 » 18/10/05, 23:10

Dobranoc wszystkim.

Zaczynam od produkcji reaktora, moje pytanie jest następujące:

-reaktor składa się z rdzenia o średnicy 14 umieszczonego w rurze o średnicy wewnętrznej 16, przy czym całość ma długość 220 mm. Układ ten zasilany jest modelowym gaźnikiem o zwężce Venturiego 8mm lub prześwicie 47.1 mm2, przelot w reaktorze to 50.24 mm2. Oto teoretyczny schemat reaktora, czy jest poprawny, czy możemy poprawić systus? czy jestem nie na miejscu?

dziękuję wszystkim za opinię! :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/10/05, 02:08

dobry wieczór
Dla twojego gaźnika z dyszą 8 mm będzie działać, jeśli jest to ten sam model, którego już używałem, jest regulowany zawór, dzięki czemu można go trochę zamknąć, 8 mm to maksimum w użyciu, które zobaczysz, ale otwórz do 3/4 daje dobre rezultaty,
mm2 między prętem a gaźnikiem to tylko przybliżona kolejność pomiarów, istnieje wiele czynników, które wpływają na rozmiar dyszy
długość mostka nyple centrujące. wielkość kanalików, kolanek itp... to wszystko spowalnia przejście w obwodzie reaktora, pytanie brzmi: trzeba mieć pewność, że zasysanie w gaźniku ma miejsce, inaczej nie będzie przechodzić woda reaktor, to jeden z problemów gaźnika, którego nie ma na bełkotce,
ale jak się wydaje każdy medal ma swoją rewers.
André
0 x
zac64
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/07/05, 20:25




przez zac64 » 20/10/05, 22:12

oto plan reaktora Mam pytanie odnośnie grubości tuby, warto zostawić tą grubość lub zmniejszyć średnicę zewnętrzną np. do 17.5. jeśli chodzi o materiał rdzenia, to jest tak samo, jeśli włożę stal nierdzewną 316, czy lepiej, że załaduję ją w niklu? w teorii tak ale w praktyce??
To wszystko na teraz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/10/05, 02:29

Witaj zac64
Twoja rura to 1/2 rury, więc nie dotykaj jej na zewnątrz, to standardowe wymiary, dzięki którym możesz łatwo wykonać gwinty rurowe na końcach
zysk, że możesz mieć wymianę ciepła przez przerzedzenie to sprawi ci inne problemy, gdy pójdziesz spawać cienką rurkę w wydechu, działa i kurczy się przy spawie lub problemach z regulacją pręta z tymi nyplami, metoda polega na wciśnięciu ciasno żelazny pręt dokładnie w miejscu, w którym będziesz spawał, to utrzyma średnicę we właściwym rozmiarze, nie zapomnij go wyjąć, gdy jest jeszcze gorący.
Kolejna rzecz to nie wsadzaj pręta do końca reaktora, zwłaszcza jeśli zasilasz go gaźnikiem, musisz zostawić małe pomieszczenie przed prętem, aby mgła z gaźnika miała szansę się rozproszyć i dobrze uformować, zanim utknie w wąskie przejście pręta. Nawet producenci samochodów nie montują gaźnika bezpośrednio na głowicy cylindrów, zawsze jest kolektor, a często silnik nie pracuje dobrze z powodu konstrukcji kolektora dolotowego. To nie jest prosty kanał, to coś złożonego.
Preferowany jest kwadratowy wlot pręta, wystarczy lekki żłobek, spiczasty lub zwężający się wylot jest w porządku, a jeśli to możliwe, wylot trzpienia musi nadal znajdować się w strumieniu gorących gazów spalinowych, rura reaktora musi być znacznie dłuższa niż trzpień.
Dla materiału z czystego niklu nigdy nie testowałem, ale nie widzę powodu, dla którego miałoby to nie być dobre, różnica jest minimalna w zależności od metali użytych w pantonie 100% w domieszkowaniu wodą nie zrobiłem wystarczająco dużo testu, jedyny metal, w którym widziałem złą różnicę w przypadku czystego pręta miedzianego. Zapewnia system łatwego przeglądu lub wymiany wędki, dzięki czemu można dokonywać porównań, jednak różnice są trudne do oceny.
zapomniałeś narysować źródła ciepła wokół reaktora?
André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156