Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez phil59 » 27/08/22, 02:53

Stopniowo Tesla otwiera swoje stacje ładowania dla pojazdów innych niż Tesla.

https://www.tesla.com/fr_FR/findus?v=2& ... ters=party

Na razie jest nieśmiało, ale na razie 31.

Szybka ładowarka, dobra na drogę, a zwłaszcza w ilości.

Standardem ładowania staje się kombinacja CCS, na duże odległości.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez Piotr » 06/11/23, 10:47

Niewielu komentatorów na ten temat.
Jednak jest wiele do powiedzenia.
Aby się przekonać, poczekajmy na wypadki, wady konstrukcyjne... i przyspieszone zużycie akumulatorów oraz narażenie ludzi na niebezpieczeństwo.
:?
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez pogmatwać » 06/11/23, 11:02

Peter napisał:Niewielu komentatorów na ten temat.
Jednak jest wiele do powiedzenia.
Aby się przekonać, poczekajmy na wypadki, wady konstrukcyjne... i przyspieszone zużycie akumulatorów oraz narażenie ludzi na niebezpieczeństwo.
:?



Czy kiedykolwiek czytałeś siebie ponownie? Twój poziom głupoty osiągnął maksimum!
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez Piotr » 06/11/23, 13:00

Wow...
kolejny nieuleczalny, którego można dodać do listy zboczeńców.
8)

Mówiłem oprzyszłe wydarzenia które nie mają nic wspólnego z wydarzeniami z przeszłości.
Czy ty w ogóle umiesz czytać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez plasmanu » 06/11/23, 17:43

Peter napisał:Mówiłem oprzyszłe wydarzenia które nie mają nic wspólnego z wydarzeniami z przeszłości.
Czy ty w ogóle umiesz czytać?


Pewne jest, że na tych słynnych terminalach będą powszechne walki i już się rozpoczęły.

To trochę jak na dole, kiedy wszyscy wiedzą, że znasz numery sobotniego losowania Loto i wszystkich pozostałych, które odbędą się w przyszłości
1 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez phil59 » 06/11/23, 22:05

Czy jesteś przyzwyczajony do jazdy samochodem elektrycznym na długich trasach?

Bo bez tego doświadczenia tak łatwo jest cokolwiek powiedzieć...

To trochę tak, jak mówimy o strajkach „tankowców” i w ten sposób wywołujemy ogólną panikę, która powoduje, że pompy bardzo szybko „wysychają”, podczas gdy tak naprawdę, gdyby wszyscy grali w tę grę, nie byłoby żadnych .

Czy wiesz, dlaczego czasami trzeba czekać na więcej niż wystarczającej liczbie terminali?

Bo wpajamy ludziom taki strach przed wyczerpaniem się paliwa, że ​​ładują do 100% i często zamiast 30 minut na terminalu stoją 1 godzinę i tworzą się w ten sposób „mini korki” na terminalach .

Jeśli jadę w długą podróż, to nie korzystam z tanich terminali, ze wszystkimi związanymi z tym ryzykiem, i już wiem, gdzie się zatrzymam, na mecie będę na 20%, a wyjadę dopiero na 70 %, co pozwoli mi bez obaw osiągnąć kolejny kamień milowy, a dotarłem tam z 10-20%.

Jeśli chodzi o prędkość ładowania, nie wzrosła ona aż tak bardzo w porównaniu do kWh na pokładzie.

Na przykład jon o mocy 16 kWh, podobnie jak jon o mocy 14.5 kWh, mógłby ładować się na terminalach o mocy 50 kW i pobierać nieco więcej niż 40 kW.

Zatem przy akumulatorze o pojemności około 60 kWh ładowanie mocą 160 kW nie jest bardziej „szkodliwe” dla akumulatora niż w 2012 r. i później, w przypadku akumulatorów lepszej jakości.

Aby dać wyobrażenie o czasie ładowania jonami, w 2012 roku mogliśmy naładować od 20% do 80% w 15 minut i 25 minut, aby naładować do 95-100%.

Można więc zauważyć pewien „bałagan”, który może spowodować ładowanie pojazdu elektrycznego do ponad 80% na stacji szybkiego ładowania.

Z moją Koną ładuję z dobrą prędkością, aż do 72%, a potem spada i szybko spada do 50 kW. Kiedy dojdę do 80%, często mam mniej niż 40 kW, a potem bardzo szybko się pogarsza.

Problem polega przede wszystkim na tym, że ludzie jeżdżą pojazdami elektrycznymi, nie znając świata pojazdów elektrycznych.
Nie ma szkoleń na ten temat.

Ludzie zderzają się z pojazdem elektrycznym podczas długiej podróży z powodu braku wiedzy i przygotowania.

Niektóre pojazdy elektryczne mają dobry planer trasy, który informuje, gdzie się zatrzymać i ile naładować.

Nie wszystkie pojazdy elektryczne mają taką samą krzywą ładowania, mogą pobierać na przykład 100 kW, a ta bardzo szybko spada do 50…
2 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez plasmanu » 06/11/23, 22:20

Masz rację.
Niecały kilometr od mojego domu znajdują się 2 terminale.
Widziałem tam samochód raz na 2 lata. Co za strata...
Martwią Cię trudne warunki na autostradzie. I jest to prawie przestępstwo (jak brak paliwa) karane przez prawo.
Nie liczę Tesli, które minąłem na lawecie na autostradzie jadącej do Lazurowego Wybrzeża (a jeżdżę tam raz, dwa razy w miesiącu)
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez phil59 » 07/11/23, 13:27

plasmanu napisał:Masz rację.
Niecały kilometr od mojego domu znajdują się 2 terminale.
Widziałem tam samochód raz na 2 lata. Co za strata...
Martwią Cię trudne warunki na autostradzie. I jest to prawie przestępstwo (jak brak paliwa) karane przez prawo.
Nie liczę Tesli, które minąłem na lawecie na autostradzie jadącej do Lazurowego Wybrzeża (a jeżdżę tam raz, dwa razy w miesiącu)


To niestety normalne, gdy powołujemy osoby, które nie znają „problemu”, a jedynie wyznaczają granice dla samego ich wyznaczania.

Później, gdy zostajesz 15-30 minut, musisz także być tam, gdy ktoś ładuje.

Od 2012-2013 jeżdżę pojazdem elektrycznym, a samochodem przejechałem nawet 400 km, mając zaledwie 100 km autonomii...

Zatem jest całkiem sporo „idiotów”, którym skończyła się benzyna. Łatwo więc sobie wyobrazić, że w pojazdach elektrycznych zostają mistrzami we wszystkich kategoriach.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez plasmanu » 07/11/23, 13:42

Wynika to także z faktu, że autonomia jest obcięta.
Zawsze zostaje mniej, niż się spodziewano.
Ma w związku z tym pozew zbiorowy przeciwko Tesli.

Wczoraj byłem posiniaczony jak siniak.
Rano idę na dużą wycieczkę w trybie brzucha.
Wracam do domu w południe, podłączam ładowarkę, ale nie część VAE.
Więc po południu wychodzę na zakupy. I cholera, zostało mi 50%.
Nadal stoję twarzą w twarz z ziemią i w drodze powrotnej z 10kg na plecach odcinam się przed wielką chorą górką 5 kilometrów od domu. Myślałam, że umieram... Zapomniałam komórki, żeby powiedzieć: „Przyjedź po mnie”. : Mrgreen:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Stacje ładowania pojazdów elektrycznych.




przez Piotr » 07/11/23, 14:43

Super, temat odświeżony.
Kamień wrzucony do wody wywołuje fale...
Dziękuję.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258