Solarny problem leżący na ziemi

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Brett
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/11/17, 16:23
x 1

Solarny problem leżący na ziemi




przez Brett » 10/11/17, 16:26

Bonjour a tous

Piszę o tym forum ponieważ mam a priori obawy, że nikt nie wydaje się być w stanie rozwiązać.
Ułatwiam to
Jeżdżę na leżącym rowerze słonecznym.

Z jednej strony mój rower elektryczny z akumulatorem LI ION 36v20A, który napędza silnik.

z drugiej panele z ładowarką MPPT, która ładuje w 42V3A.

Nie podłączyłem jeszcze dwóch razem

Cóż, jeden może ładować drugi, oczywiście tak właśnie myślałem.
Ale oczywiście pomysł polegał na doładowaniu podczas jazdy, tj. Na stałe podłączeniu MPPT do akumulatora i doładowaniu podczas jazdy, wydaje się logiczne, właśnie to robimy we wszystkich pojazdach na świecie.

PROBLEM

Na akumulatorze jest wejście "ładujące" przeznaczone dla ładowarki sieciowej, oraz wyjście "rozładowujące" przeznaczone dla silnika ... Nie wiedziałem już, że tak jest w przypadku tego typu akumulatora, naiwnie wyobrażałem sobie akumulator z plusem i minusem i podłącz wszystko równolegle, jak mój samochód.
CO JESZCZE, w dokumencie jest wyraźnie określone, że należy ODŁĄCZYĆ część rozładowującą podczas ładowania baterii !!!

Prawdopodobnie rozumiesz problem: zabrania ładowania podczas jazdy ... innymi słowy, cały mój projekt jest w powietrzu !!!

Skontaktowałem się ze sprzedawcą, który nigdy nie miał tego rodzaju problemów, ponieważ nikt nigdy nie pomyślał o zrobieniu tego rodzaju edycji ... Zastanawiam się, że nie jestem jedynym, który z góry stworzył rower słoneczny. Zaoferowali mi drugą baterię do naładowania podczas jazdy, rozładowując pierwszą ... tak, przy 400 euro bateria jest przeciętna, nie licząc dodatkowej wagi, nie wspominając o tym, że pomysł polegał na ogranicz liczbę cykli, a tym samym trzymaj baterie dłużej, z troską ekologiczną !!!

Skontaktowałem się ze sprzedawcami paneli i MPPT, powiedzieli mi, że nie rozumieją, dlaczego ładowanie podczas rozładunku było zabronione ...
Mouais

inżynier: który myślał, że wolałby ładować akumulatory, podłączając wszystko do złącza „rozładowania” ... tak ...

Więc nikt nigdy nie podłączał paneli ratunkowych MPPT do baterii LI ION, na której jest gniazdo do ładowania i gniazdo do rozładowywania?

Proszę, jeśli ktoś ma odpowiedź, którą biorę, ponieważ mam cały system i nie obsługuję go z obawy przed pogorszeniem elementu z powodu braku wiedzy technicznej ...

Z góry dziękuję

Cordialement


Francois
1 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 319