Tesloop: koszt (derisory) utrzymanie samochodu elektrycznego Tesla S to 480 000km!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Tesloop: koszt (derisory) utrzymanie samochodu elektrycznego Tesla S to 480 000km!




przez Christophe » 04/09/17, 15:06

Konserwacja za 6900 USD (14900 USD z prądem, patrz poniżej) i 480 000 km z oryginalnym zestawem akumulatorów Tesli? Kto mówi lepiej?

Prawdziwy fakt naukowy czy argument zwolennika Tesli? Trochę analizy!

Rzeczywiście; w artykule założono, że energia elektryczna z ładowania jest bezpłatna, a w porównaniu z elektrownią cieplną, która zapłaciła za paliwo, nie jest to już zbyt uczciwe! Zatem artykuł łączy w sobie koszty użytkowania i koszty konserwacji!

Załóżmy, że Tesla S rozsądnie zużywa około 20 kWh/100 km (powszechnie przyjęte dane dla samochodów elektrycznych), aby przejechać 480 000 km, należy zatem zużyć 20 * 480 000/100 = 96 000 kWh… powiedzmy 100 000 kWh, biorąc pod uwagę bardzo dobra wydajność ładowania (bo to Tesla ^^).

W USA prąd węglowy (proszę dla zdecydowanej większości) sprzedawany jest po 0.08 $/kWh, więc do tego kosztu należy doliczyć co najmniej 8000 $... (dwukrotnie w Europie)

Co do reszty, jasne jest, że energia elektryczna ma korzystne koszty utrzymania (i jeśli akumulatory rzeczywiście wytrzymują 480 000 km... co odpowiada, przy 80 kWh na pokładzie, tym samym 96 000/80 = 1200 pełnych cykli ładowania/rozładowania). .jest to możliwe przy obecnej technologii, ponieważ obecne dobre akumulatory Lithium X wytrzymują 2000 cykli...(jeśli ładowanie i rozładowywanie jest dobrze zarządzane i myślę, że w tym przypadku możemy zaufać Tesli...)

Tutaj producentom dymiących samochodów wystarczy tylko o tym pomyśleć (choć nie to jest ich celem: płacimy im za samochód podwójnie, biorąc pod uwagę przeglądy... coraz bardziej planowe i to jest obrzydliwe!)

Kalifornijska firma ma w swojej flocie Model S i właśnie podzieliła się w sieci wynikami pierwszych… 500.000 XNUMX km przejechanych swoim pojazdem elektrycznym! A koszt użycia wydaje się co najmniej zaskakujący…

tesla-S-tesloop.jpg


Firma Tesloop, specjalizująca się w transporcie pasażerskim na terenie Kalifornii, posiada w swojej flocie Model S. Jadąc od rana do wieczora podejrzewamy, że ta Tesla musi szybko gromadzić kilometry. Wreszcie „mile”… Tesloop precyzuje również, że pojazdy w jego flocie pokonują średnio około 17.000 30.000 mil, czyli prawie 300.000 480.000 km miesięcznie. Jeśli w swojej flocie posiada głównie klasyczne modele termiczne, firma Tesloop chciała wypróbować doświadczenia Tesli, oferując sobie egzemplarz Modelu S. Samochód, który podobnie jak inne szybko pomnożył mile, odkąd Tesloop właśnie ogłosił, że mamy przekroczył symboliczny kamień milowy… XNUMX XNUMX mil! To nieco ponad XNUMX XNUMX km. Możliwość dokonania małej oceny, która wydaje się co najmniej pochlebna dla społeczeństwa kalifornijskiego.

$ 6900

Według Tesloopa w tym okresie Model S będzie unieruchomiony w celu konserwacji jedynie na 12 dni. Co więcej: na przejechanie tych prawie 500.000 10.500 km wystarczyłoby jedynie… 3500 6900 dolarów, w tym 5800 dolarów na naprawę uszkodzonych reflektorów… podczas przejeżdżania przez zbyt głęboki bród! Możemy zatem liczyć na „normalny” koszt użytkowania na poziomie 500.000 dolarów (nieco niecałe 86.000 euro) po niemal 72.000 112 km. I to wszystko, ponieważ Tesloop korzysta z bezpłatnego dostępu do sieci Superchargerów do ładowania akumulatorów swojego Modelu S. Na podstawie doświadczeń zdobytych z innymi modelami swojej floty Tesloop szacuje, że aby pokonać ten sam dystans, Mercedes S -Klasa kosztowała go XNUMX XNUMX dolarów (XNUMX XNUMX euro) wraz z paliwem i został unieruchomiony na… XNUMX dni! Można śmiało założyć, że Model S pomnoży się we flocie Tesloopa w nadchodzących dniach!


https://www.moniteurautomobile.be/actu- ... del-s.html
1 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez 1360 » 04/09/17, 15:35

30000 1000 km miesięcznie!? Czyli 30 km dziennie, zakładając, że samochód jeździ 30/XNUMX... Mwouais.

Wieczorem wieczorem poświęcę czas na szczegółowe przeczytanie tego wszystkiego.

A+
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Christophe » 04/09/17, 16:05

Nie poruszyłem tego tematu... : Chichot:

Moim zdaniem jest to możliwe... (ale oczywiście nie z jednym kierowcą :) ) samochodem dostępnym 24 godziny na dobę mniej postojów na ładowanie przy 2 lub 3 zespołach, więc...

Z drugiej strony należałoby oszacować czas trwania opłat...

Jak długo trwa „SuperCharge” w modelu S? Odpowiedź na stronie wiki?

Załóżmy, że jest to model S 85 o mocy 77.5 kWh (możemy doprecyzować powyższe obliczenia): https://fr.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_S#Batterie

Autonomia: 400km, więc trzeba doładować 1000/400 = 2.5 razy dziennie (powiedzmy 3)

Tabela (zarb) mówi:

Od 0 do 100%,
napięcie waha się od 350 do 400 V,
natężenie wynosi od 330 do 20 A


Erm, więc załóżmy, że 350 V i 300 A w trybie SuperCharge? Mamy zatem ładowanie przy 105 kW, czyli pełne ładowanie w 60 * 77.5/105 = 45 minut, a akumulator ładuje się w temperaturze 1.4 C, co jest bardzo rozsądne. Z drugiej strony trzeba zapewnić 105 kW... (ale nie o tym tu dyskusja)

Minimalny czas ładowania wynosi zatem co najmniej 3 * 45 min = powiedzmy 3 godziny z połączeniem, zatrzymaniem...etc...

Do pokonania „drogą” pozostało jeszcze 21 godzin… mamy średnią prędkość 1000/21 = 47 km/h, co odpowiada średniej prędkości w mieście/peryferiach…

Tesloop jeździ taksówką, więc jest całkiem spójnie. . .

I nawet gdyby samochód jechał tylko 16 godzin (2 zmiany po 8 godzin i 8 godzin ładowania), to mielibyśmy średnio 63 km/h, wciąż możliwe… a nawet realistyczne w przypadku podróży podmiejskich…

ps: tak jak mówi Wiki

„Od 2015 r. wszystkie akumulatory objęte są 8-letnią gwarancją bez limitu kilometrów."


Jest już lepiej niż Kia i nie mówię tu o BMW, PSA, Renault itp., które są zadowolone z 2-letniej gwarancji prawnej (z wyjątkiem specjalnych warunków...)

To wszystko sprawia, że ​​wciąż chce się spojrzeć na Teslę Model 3... (pozostałe są naprawdę za drogie...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Grelinette » 04/09/17, 18:10

Tesla… Tesloop: Nadal uważam, że te dwie nazwy są bardzo podobne!
firma Tesloop chciała wypróbować doświadczenie Tesli, kupując egzemplarz Modelu S

...i pod taką nazwą Tesloop właśnie teraz decyduje się na eksperyment Tesli...

Czy nie byłby to zabieg komunikacyjny, trochę jak Madame Trumuche, która w telewizji, w pubach mówi, że wypróbowała detergent Cracra i odkrywa, że ​​to magia, nawet robiąc supły w praniu!.. jak powiedział Coluche : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Christophe » 04/09/17, 19:09

Mówiłem sobie to samo. Prawdopodobnie i co z tego? Jeśli liczby są prawdziwe i realistyczne, nie ma szkody...

I wydaje się, że widać, że dokonano kontroli... z wadą, że nie zastosowałem „TIC” przy obliczaniu zużycia energii elektrycznej... ponieważ jazda na energii elektrycznej o zerowej wartości znamionowej nie potrwa długo (wystarczy czekać na pewną penetrację rynku, aż rządy zdecydują się na jego opodatkowanie… w taki sam sposób, jak paliwa drogowe… Zobacz wpadkę francuskiego samochodu CNG, który miał podwójny licznik gazu…)

Tak więc, dla lepszego porównania, 8000 powinien zostać zwiększony o około 60%… czyli około 13500 20 dolarów… w skrócie, dochodzimy do około 000 XNUMX dolarów… to wciąż rozsądne w porównaniu do termicznego…

Zobacz, jak w artykule obliczono koszt zakupu samochodu cieplnego klasy S na poziomie 86 000 dolarów, z opodatkowaniem na poziomie europejskim lub amerykańskim?

Dopóki nie znamy szczegółów kosztorysu, nie jest łatwo powiedzieć...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez I Citro » 04/09/17, 23:01

Christophe napisał:
„Od 2015 r. wszystkie akumulatory objęte są 8-letnią gwarancją bez limitu kilometrów."

Jest już lepiej niż Kia i nie mówię tu o BMW, PSA, Renault itp., które są zadowolone z 2-letniej gwarancji prawnej (z wyjątkiem specjalnych warunków...)
To wszystko sprawia, że ​​wciąż chce się spojrzeć na Teslę Model 3... (pozostałe są naprawdę za drogie...)
Mała precyzja, to akumulatory Tesli są objęte gwarancją przez 8 lat, a nie cały pojazd.

Konkurenci z pewnością są w odwrocie, ale wszyscy wydłużyli okres gwarancji (5 lat i 50.000 7 km dla mniej hojnych) do 8 (Kia i Hyundai) lub obecnie w większości do 150.000 lat przy przebiegu od 200.000 XNUMX do XNUMX XNUMX km (na początku termin wygasł, tak jak powinien).

Głównym atutem TESLI pozostaje własna sieć ładowarek SuperCharger wyposażonych w akumulatory ograniczające szczytowy prąd pobierany z sieci, ponieważ dostarczają one do samochodu moc 130 kW. :zaszokować:

Pozostali producenci wcześniej wykonywali szybkie ładowania o mocy 50 kW i są w trakcie projektowania nowych szybkich ładowarek o mocy 150 kW oraz pojazdów, które będą mogły pić ten doładowany sok…
Do tej pory tylko Hyundai Ionic ma przyjmować obciążenia o mocy 100 kW.

Konkurenci polegają na państwach, aby wdrażały sieci ładowania opłacane z naszych podatków, a są to pieniądze bardzo źle wydane przez niekompetentnych ludzi, którzy nie jeżdżą pojazdami elektrycznymi i nic o tym nie wiedzą. Ocena terminali zbyt często nie nadaje się do użytku z różnych powodów co dyskredytuje mobilność jutra...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Adrien (były nico239) » 05/09/17, 02:24

Mercedes 240D kupił 25000f - do 700 000 zacisków, prawie żadnych kosztów naprawy, tylko konserwacja, klocki i co.

Sprzedany po awarii, której koszt naprawy wyniósł około 1500 €.
Samochód został rozebrany w garażu w Draguignan, niedaleko miejsca awarii.
Reklama w dobrym rogu 600 €
Mnóstwo atrakcji, dzięki którym mogłem podnieść stawkę
Aby go kupić, przyjechałem z Marsylii ciężarówką z platformą, aby go ode mnie odkupić

W garażu kupiono 190D z 1986 r. za 1800 € (byliśmy w 2009 r.)
Licznik od lat stoi na poziomie 480 000 km i nie robiłem przy nim nic poza cichymi blokami i gumami, smarowaniem i normalną konserwacją.
Pociągnęła przyczepę w głąb Hiszpanii i Włoch aż do Alpe d'Huez, po przyjeździe zepsuł się jeden z drążków przyspieszających, naprawił go specjalnym drutem używanym przez mechaników na zawodach motocyklowych (bardzo solidna rzecz) i wrócił do domu z tym czymś. .. cóż, pręt i tak został wymieniony (kilka euro).

Nie da się jej sprzedać, kosztuje mnie to 100 € ubezpieczenia rocznie i jest świetnym rozwiązaniem w przypadku... a ona przeszła całą przeprowadzkę z przyczepą bez mrugnięcia okiem.

zakup Avant Garde 2013E z 300 r. z okrągłymi reflektorami w 1997 r. (nie chciałem tego, ale trudno było znaleźć poprzednią serię 250 mniej elektronicznych prostokątnych reflektorów i żałuję), kupiłem 3800 euro na 180 000 terminali, obecnie liczba 200 000 jest przekroczona, puściła śruba na wentylatorze (częściowo to moja wina, nie byłem wystarczająco ostrożny podczas jazdy) powodując naprawę za średnio 400 euro (gdybym był ostrożny, to by mnie nie było o jedną śrubkę)

Wąż końcówki wtrysku, który blokuje się podczas jazdy (rodzaj małej plastikowej nakładki za 0.50 €), miałem już problem z 240 i miałem go w skrzynce z narzędziami.

To wszystko.

Gdybym miał wybór to starałbym się kupić poprzedni model w dobrym stanie nawet gdyby oznaczało to odbiór z Niemiec (ale bez automatycznej skrzyni biegów) : Mrgreen: ).

Bardziej ekonomiczne, nie wiem, czy jest, wykonując kalkulację uwzględniającą cenę zakupu...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Gaston » 05/09/17, 10:22

Citro napisał:Do tej pory tylko Hyundai Ionic ma przyjmować obciążenia o mocy 100 kW.
I Kia Soul.
Ale tak czy inaczej, we Francji nie ma terminala 100kW (innego niż Tesla)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Christophe » 05/09/17, 12:59

Gaston napisał:Ale tak czy inaczej, we Francji nie ma terminala 100kW (innego niż Tesla)...


A więc we Francji są terminale Tesla SuperCharger? Nie wiedziałem... gdzie i jakie są warunki ich stosowania?

Czy jest gdzieś dostępna mapa lokalizacji WSZYSTKICH stacji ładowania (Rapid lub nie) dostępnych bez abonamentu lub rejestracji (mapa nie stacje)? Zakładam, że musi mieć też aplikacje na Androida…

Rzadkie terminale, które widziałem (około dziesięciu w moim życiu, lol), wszystkie były terminalami klasycznymi (przypuszczam, że 10-15 kW...)... są one również sprzedawane gminom dość drogo, kilka tysięcy euro za terminale (i ja nie mówię o bystrzach, gdzie pewnie trzeba będzie ciągnąć kabel od najbliższego transformatora...)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Tesloop: konserwacja kosztownego samochodu elektrycznego Tesla S do 480 000km!




przez Christophe » 05/09/17, 13:33

nico239 napisał:Mercedes 240D kupił 25000f - do 700 000 zacisków, prawie żadnych kosztów naprawy, tylko konserwacja, klocki i co.


Tak, takie przypadki były możliwe, o ile właściciel się tym zajął (sam...)

Ale mówisz o samochodach, które już nie istnieją (nowe… może z wyjątkiem… Tesli!)… Miało miejsce planowane starzenie się… :(

Coraz mniej osób wie, jak ubrudzić sobie „ręce”…a wraz z elektronizacją samochodów coraz trudniej jest samodzielnie naprawić niektóre awarie…
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 254