Samochód z wysuwanymi panelami słonecznymi: 30 km dziennie

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Samochód z wysuwanymi panelami słonecznymi: 30 km dziennie




przez jean.caissepas » 08/04/20, 11:16

Ciekawy artykuł dla osób, które codziennie pokonują krótkie trasy i mają niewiele możliwości doładowania. Ponadto francuska innowacja, mająca na celu podwojenie tego dystansu w 2022 roku!

https://www.clubic.com/transport-electr ... caise.html

A+
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Samochód z wysuwanymi panelami słonecznymi: 30 km odzyskiwanych dziennie




przez Grelinette » 08/04/20, 11:36

30 km więcej dziennie wydaje mi się bardzo optymistyczne, zwłaszcza jak na taki pojazd.

Pomysł umieszczenia PV w pojeździe elektrycznym nie jest nowy. W tym przypadku system wydaje mi się trochę kruchy i niezbyt wytrzymały.
Poza tym, dlaczego nie zintegrować PV bezpośrednio z nadwoziem?

To powiedziawszy, od lat mówi się, że wydajność PV znajduje się w pojeździe, samochodzie, ciężarówce, rowerze (i elektrycznym pojeździe konnym! :płakać: ) nie są opłacalne, a uzyskanie autonomii jest śmieszne, biorąc pod uwagę dodatkowe koszty i masę, małe powierzchnie nasłonecznione i energię potrzebną do poruszania się pojazdu toczącego się, nie wspominając już o orientacji słonecznej, która będzie dobra tylko częściowo, zwłaszcza w mieście.

Krótko mówiąc, wiele parametrów zdaje się mówić, że ten autorski projekt jest bardziej absurdalny niż realistyczny, co nie przeszkadza nam w dalszym poszukiwaniu, wymyślaniu i testowaniu. Przyjdzie dobry pomysł na energię słoneczną!
słoneczny-a.gif
sunny-a.gif (2.28 KiB) Wyświetlono 5170 razy

Czyli nic nowego pod słońcem...na razie!

Dodawanie:
Oto zdjęcie tego samochodu Gazelle z chowanym szyberdachem:
Gazela samochód.jpg
Gazelle car.jpg (40.74 KiB) Wyświetlono 5168 razy


Uważam, że technologia tych bardzo elastycznych ogniw fotowoltaicznych jest interesująca. Czy ktoś wie więcej o tych miękkich PV?

Szukałem podobnych produktów do osłony fotowoltaicznej na wózku wspomaganym elektrycznie, ale kilka lat temu nic nie było idealne, a specjaliści powiedzieli mi, że nawet przy prawie 10 m² fotowoltaiki na osłonie wózka zysk byłby absurdalny! ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Samochód z wysuwanymi panelami słonecznymi: 30 km odzyskiwanych dziennie




przez ENERC » 08/04/20, 12:17

Czy ktoś wie więcej o tych miękkich PV?

Przyszła generacja paneli na bazie perowskitu umożliwi wytwarzanie elastycznych paneli fotowoltaicznych o sprawności rzędu 15-20%.
Perowskity zawierają ołów w bardzo małych ilościach i właśnie nad tym problemem (oraz wilgocią) obecnie pracujemy.
Są mniej toksyczne niż elastyczne panele na bazie galu lub indu.

Nadal najlepszą rzeczą jest umieszczenie klasycznych paneli silikonowych w ogrodzie lub na dachu, a nawet zastąpienie ogrodzenia cedrowego dwustronnymi krzemowymi panelami słonecznymi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163