Forum samochody elektryczne i wycieczki

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez Christophe » 04/01/11, 16:09

Samochody elektryczne, transport i podróże: Właśnie założyłem nowy sub forum co powinno zachwycić niejednego (citro, remundo): samochód, silniki i transport elektryczny

Przeniosłem już tam kilka tematów na pytanie, które udało mi się znaleźć w szczególności: samochody elektryczne, autonomia, koszty, akumulatory, rower elektryczny...

Dlaczego ten sub forum?

a) ponieważ wraz z wypuszczeniem na rynek „powszechnych” samochodów elektrycznych przez głównych producentów, kwestia samochód elektryczny nigdy nie było tak istotne
b) temat samochodu elektrycznego (bezpośrednio lub pośrednio akumulatora) i szerzej napędu elektrycznego był już poruszany szeroko omawiane: zaklasyfikuj je w nowym podpunkcie forum ułatwi nawigację
c) zrobić przyjemność z Citro, Remundo i inne „przewodniki elektryczne” (hihihihi)

Do Twoich sugestii (z wyjątkiem makr :D).
1 x
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 04/01/11, 16:31

Jeśli chodzi o sugestię Christophe’a, aby podsumować nasze rozległe debaty…

…brakuje niektórych dokumentów podsumowujących prezentację, na przykład:
- różne typy akumulatorów, ich koszty, parametry, wady itp.;
- wykorzystanie samochodów elektrycznych. Np. uwaga Citro o samochodzie elektrycznym, któremu nie kończy się nagle paliwo, ale stopniowo przechodzi w degradowaną konfigurację. Albo aspekt ogrzewania komfortowego i ogrzewania bezpiecznego (rozmrażanie)…

Jeśli Citro i/lub Remundo i/lub… są zainteresowani wykonaniem takich dokumentów, jestem do ich dyspozycji w celu wykonania ilustracji obrazkowych.

Michel
0 x
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 04/01/11, 16:32

Ucieleśniona energia elektryczna…

Oto aktualizacja dotycząca ucieleśnionej energii elektrycznej. Patrz od strony 10 dokumentu http://www.hkw-aero.fr/pdf/electricite_et_co2.pdf .

Michel
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/01/11, 16:33

Mam problem z „rozmiarem”: co mam zrobić z tematami dotyczącymi hybryd? : Mrgreen: : Mrgreen:

Zostawiamy je w forum Transport albo umieściłem je w tym nowym forum samochód elektryczny?

Możliwe wybory:

a) zostawcie tematy o czystych hybrydach w transporcie
b) przenieść tematy do hybryd wtyczek
c) zostawić wszystko w transporcie, czy to z wtyczką, czy nie, ostatecznie w większości przypadków nie jest to napęd elektryczny

Co o tym sądzisz? : Idea:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/01/11, 17:19

Dziękuję za te uwagi, Michel, wciąż sortuję i odkrywam na nowo halucynująco interesujące tematy tła, ale zagubiony w głębinach forums :(

Przykłady:

a) Samochód elektryczny, ograniczenia fizyczne
https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... t6294.html (aktywny od października 2008 do stycznia 2009)

b) Samochody elektryczne, ocena i podsumowanie, aktualizacja na początku 2010 roku
https://www.econologie.com/forums/voiture-et ... t9193.html

c) Informacje zwrotne skuter elektryczny ev 100s
https://www.econologie.com/forums/mon-nouvea ... t3576.html

d) Dobór energetyczny samochodu elektrycznego (2 dokumenty do pobrania)

Jest też sporo tematów dot rowery elektryczne, dlatego każdemu zainteresowanemu transportem elektrycznym radzę przejrzeć sub forum: https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... -vf83.html (jest „tylko” 4-5 stron)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/01/11, 17:24

Michel Kieffer napisał:Ucieleśniona energia elektryczna…

Oto aktualizacja dotycząca ucieleśnionej energii elektrycznej. Patrz od strony 10 dokumentu http://www.hkw-aero.fr/pdf/electricite_et_co2.pdf .

Michel


a)załóż nowy temat :)
b) lub zamieszcza go w tym: https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... t7716.html (szpilka)

ps: odnośnie baterii https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... 10033.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez I Citro » 04/01/11, 21:25

Christophe napisał:Samochody elektryczne, transport i podróże: Właśnie założyłem nowy sub forum co powinno zachwycić niejednego (citro, remundo): samochód, silniki i transport elektryczny
: Mrgreen: :P 8)
Rzeczywiście, zaczynało to być konieczne.
Długo sobie powtarzałam, że trzeba rozdzielić wątki, które się plątały...
temat „samochód przyszłości” jest tego przykładem, obejmujący między innymi liczne strony dotyczące ogrzewania pojazdów, które zasługiwałyby na odrębny temat...

W przypadku samochodu hybrydowego jego miejsce jest oczywiście w części transportowej...

Rok 2011, a zwłaszcza 2012, będzie rokiem odrodzenia pojazdów elektrycznych.
Ekonomiści i socjolodzy mówią o „zemście samochodu elektrycznego”.
Dziś wieczorem spotkałem menadżera biznesowego, który przygotowuje się do otwarcia dużej, obejmującej wiele marek przestrzeni sprzedażowej poświęconej pojazdom elektrycznym.
Jej katalog, bogaty w około piętnaście modeli, a na wiosnę ma nastąpić inauguracja nowej siedziby wraz z MIA (dawniej Heuliez Friendly).

Jeśli wokół tego środka transportu nadal będą pojawiać się istotne przeszkody i niechęć, sytuacja ulegnie zmianie i powinna zmienić nawyki. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez Christophe » 05/01/11, 10:16

Dziękuję Citro, Twoje uwagi utwierdzają mnie w decyzji o stworzeniu tego nowego subwoofera forum!

Citro napisał:Jeśli wokół tego środka transportu nadal będą pojawiać się istotne przeszkody i niechęć, sytuacja ulegnie zmianie i powinna zmienić nawyki. : Mrgreen:


A econo się do tego przyczyni! : Idea: : Idea:

ps: w kwestii ogrzewania pojazdów elektrycznych śledziłem z daleka najnowsze osiągnięcia, mogę podzielić temat pod warunkiem, że dotyczą wszystkich poniższych komunikatów. W przeciwnym razie, jeśli to się powtórzy (i stanie się to ponownie), nic nie stoi na przeszkodzie, aby któryś z Was powiedział STOP i założył w tym momencie nowy temat (już po to, aby mod mógł szybciej interweniować...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez I Citro » 07/01/11, 22:21

Christophe napisał:Dziękuję Citro, Twoje uwagi utwierdzają mnie w decyzji o stworzeniu tego nowego subwoofera forum!
Citro napisał:Jeśli wokół tego środka transportu nadal będą pojawiać się istotne przeszkody i niechęć, sytuacja ulegnie zmianie i powinna zmienić nawyki. : Mrgreen:
A econo się do tego przyczyni! : Idea: : Idea:
Firma €conology już w dużym stopniu się do tego przyczyniła. :P
Jeśli zdecydowałem się na elektromobilność, to właśnie dzięki temu forum, do debat i refleksji, które przeprowadziliśmy.

Kiedy ponownie czytam moje przemówienia, znajduję te same zastrzeżenia, co te, które czytam tutaj na co dzień i
Wyraziłem te same nieprawdy i inne przyjęte idee na temat VE, co wszyscy niewtajemniczeni…
:?
To jest powód, dla którego teraz niestrudzenie interweniuję, gdy tylko czytam punkty widzenia podyktowane ignorancją i porównaniem do samochodu termicznego.

Być może po wymianie zdań z ekspertami takimi jak NLC ou Dirkpitta, czy ja z kolei wzbudziłem ciekawostki podobne do tej, która doprowadziła Remundo aby się zanurzyć.
:?
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez chatelot16 » 27/11/17, 19:24

gdzie klasyfikować samochody hybrydowe?

hybryda nieładowalna: energia pochodzi wyłącznie z paliwa, a bazar hybrydowy służy jedynie optymalizacji jej wykorzystania i nie jestem przekonany, czy wynik jest pozytywny

hybryda typu plug-in: to wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem na korzystanie z prądu zamiast benzyny… codziennie ładujemy akumulator do pełna, a pierwsze kilometry pokonujemy na prądzie, jak prawdziwy samochód elektryczny, a my zużywamy tylko olej jeśli będziemy musieli jeździć więcej

samochód całkowicie elektryczny nie może odpowiadać każdemu, hybryda typu plug-in może pasować każdemu, a jeśli prąd jest lepszy niż olej, bardziej efektywne jest uruchomienie 1000 samochodów hybrydowych typu plug-in niż 100 samochodów wyłącznie elektrycznych

z innego punktu widzenia, w samochodzie w pełni elektrycznym wozisz ze sobą ciężki akumulator zapewniający wystarczającą autonomię... w przypadku hybrydy z możliwością ładowania radzisz sobie ze znacznie lżejszym akumulatorem, którego używasz w 100% przy przeciętnym użytkowaniu, a kiedy zajdzie taka potrzeba przekracza średnie zużycie oleju
1 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146