Elektryczny samochód rekreacyjny

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Carlito06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 09/01/18, 23:31

Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Carlito06 » 09/01/18, 23:40

Bonjour à tous,

Obecnie posiadam MK Indy, jest to samochód, który można znaleźć jako zestaw w Anglii, który jest tam dopuszczony do ruchu drogowego, ale oczywiście nie we Francji... w zasadzie waży 450 kg, a mój ma 170 KM... We Francji Używam go jako zabawki na torze (działa jak dobre porsche)...ale po kilku zepsutych silnikach mam dość...i pomysł zrobienia go na prąd mnie łaskocze....

oto bestia:
Obraz

ze mną w:
Obraz

więc widać kształt: silnik z przodu (w moim przypadku honda cbr 1100, vivi silnik motocykla), wał napędowy prowadzący do (samoblokującego) mostu z tyłu i zbiornik nad tylnymi kołami. .. Wyobrażam sobie akumulatory zamiast silnika i silnik elektryczny podłączony bezpośrednio do mostu w miejscu zbiornika paliwa…

Cel: równoważna moc i powiedzmy 100 km?

Jestem całkowitym nowicjuszem w dziedzinie silników samochodów elektrycznych, akumulatorów itp., więc odkryłem tę stronę z wieloma ludźmi, którzy wydają się wiedzieć, o czym mówią :) gdzie mam zacząć szukać???
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Dirk Pitt » 10/01/18, 06:41

Salut.
najlepiej byłoby zarejestrować się na stronie vehiculeselectriques.fr i zaprezentować tam swój projekt.
Będziesz mógł otrzymać pomoc od członków w Twojej okolicy.
w przeciwnym razie, jeśli ma to służyć do jazdy po torze, po co zasięg 100 km?
Osobiście wolałbym dobrą moc, żeby dobrze się bawić na kilku okrążeniach toru.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Carlito06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 09/01/18, 23:31

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Carlito06 » 10/01/18, 08:33

cóż, jeśli miałbym jechać 1 godzinę, 2 godziny, 3 godziny w jedną stronę, to samo w obie strony, aby pokonać tor, nadal musiałbym być w stanie przejechać więcej niż tylko kilka okrążeń :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Remundo » 10/01/18, 11:45

pomysł jest hojny, ale będziesz miał problemy... wiele.

nie jest to jednak niemożliwe.

PS: jeśli wejdziesz na VE.fr, powiedz, że kochasz Tesle.
0 x
Obraz
Carlito06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 09/01/18, 23:31

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Carlito06 » 10/01/18, 11:49

Podejrzewam, ale nie mówimy tu o samochodzie do codziennego poruszania się w trasie… jeśli mam spędzić 12 godzin na ładowaniu akumulatorów, które wytrzymują tylko godzinę, nie stanowi to problemu…

Tak naprawdę nie wiem w którą stronę iść, w którą stronę podejść do problemu...

Na przykład nie mam pojęcia, jaką wagę miałby silnik + akumulator... czy zmieściłby się do 100 kg?

Dlaczego Tesle? :) W każdym razie miałem przyjemność przetestować kilka, w tym P100D i muszę powiedzieć, że się zakochałem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Remundo » 10/01/18, 12:18

podczas sportowej jazdy bez problemu osiągniesz 30 kWh/100 km, nawet takim małym samochodem jak Twój.

Będąc optymistą, Twój akumulator może mieć 250 Wh/kg, więc efektywnie 100 kg akumulatora da 25 kWh.

Ale to nie tylko pakiet, jest też skrzynka, która je chroni, elektronikę sterującą (BMS) i moc, a także silnik. Zmieścić wszystko w 200 kg nie byłoby źle.

Moim zdaniem Twój samochód do robienia „kéké” na torze jest bardzo dobry pod względem termicznym: lekki, zrównoważony, długi czas pracy i szybkie tankowanie. Elektryzowanie go przyniesie tylko problemy.
0 x
Obraz
Carlito06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 09/01/18, 23:31

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Carlito06 » 10/01/18, 14:24

Mam już tylko problemy z temperaturą : Chichot:

Spaliłem 2 silniki, 3 skrzynie biegów... wiązka elektryczna to bezimienna kupa gówna... więc warto urozmaicać sobie przyjemności :P

Do tego jeszcze bok, jeżdżę na pełnych obrotach, bez hałasu, który powodowałby u mnie majaczenie...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Dirk Pitt » 10/01/18, 15:47

Carlito06 napisał:cóż, jeśli miałbym jechać 1 godzinę, 2 godziny, 3 godziny w jedną stronę, to samo w obie strony, aby pokonać tor, nadal musiałbym być w stanie przejechać więcej niż tylko kilka okrążeń :)


Zakładam, że samochód jest na przyczepie i ma jechać na tor.
następnie przy pełnym obwodzie akumulatora wyobrażam sobie, że powinieneś liczyć na około 1 godzinę autonomii w trybie obwodowym.
na torze średnia prędkość wynosi około 100 km/h w przypadku okrążeń o długości od 4 do 6 km, czyli od 20 do 25 okrążeń toru. co w rzeczywistości oznacza około 100 km autonomii, chociaż autonomia w tym przypadku nie ma większego znaczenia.
Wymagałoby to zatem akumulatora o pojemności około 30 kWh. w każdym razie trudno zrobić mniej, bo w przeciwnym razie nie byłby w stanie wytworzyć niezbędnej mocy.
Myślę, że potrzebujesz mocy około 100 kW, żeby sprawiało przyjemność, lub 6 kg/kw, co mniej więcej odpowiada Tesli Roadster (zakładając, że Twój samochód po zelektryfikowaniu będzie ważył około 600 kg.
duży projekt: kosztowny i pełen trudności dla nowicjusza. Powinieneś zbliżyć się do kogoś, kto już to zrobił.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Carlito06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 09/01/18, 23:31

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Carlito06 » 10/01/18, 15:51

zgadujesz, że masz rację, nawet jeśli myślę, że na moich torach referencyjnych mieścimy się w średniej prędkości 120 km/h...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Elektryczny samochód rekreacyjny




przez Remundo » 10/01/18, 21:24

Dirk Pitt napisał:Wymagałoby to zatem akumulatora o pojemności około 30 kWh. w każdym razie trudno zrobić mniej, bo w przeciwnym razie nie byłby w stanie wytworzyć niezbędnej mocy.
Myślę, że potrzebujesz mocy około 100 kW, żeby sprawiało przyjemność, lub 6 kg/kw, co mniej więcej odpowiada Tesli Roadster (zakładając, że Twój samochód po zelektryfikowaniu będzie ważył około 600 kg.

w rzeczywistości zbyt mały rozmiar pakietu spowoduje jego zużycie, zarówno dlatego, że będzie częściej włączany, jak i dlatego, że wymagana moc szybciej uszkodzi akumulatory.

100 kW to 140 KM, przy bardzo dużym elektrycznym momencie obrotowym, może dawać prawie takie same wrażenia ożywienia, jak 170 KM w wersji termicznej.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149