Samochody elektryczne i termiczne: bilanse „well-to-wheel”.

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Samochody elektryczne i termiczne: bilanse „well-to-wheel”.




przez Christophe » 26/10/10, 09:43

Jaki jest ogólny bilans samochodu elektrycznego w porównaniu do samochodu wyposażonego w silnik cieplny? Czy samochody elektryczne są aż tak czystsze, jak twierdzą producenci i dziennikarze (czego od jakiegoś czasu bardzo brakuje w analizach...). Jakie są najbardziej niekorzystne energetycznie etapy dla każdego rodzaju napędu?

Oto kilka odpowiedzi.

Liczby należy traktować jako średnią. Pracę rafinerii różniącej się wiekiem i jakością ropy naftowej, podobnie jak elektrowni, bardzo trudno byłoby ocenić z niezwykłą precyzją... indywidualnie dla każdego przypadku. .

Liczby te należy zatem traktować jako trendy.

Obraz

Kilka wyjaśnień i wyjaśnień od autora:

Dirk Pitt napisał:to mały stolik, który wykonałem, zbierając i sprawdzając pewną liczbę informacji w sieci. każdy może znaleźć te wartości. każda liczba sama w sobie jest wątpliwa, ponieważ nie ma jednej wartości dla jednego warunku, ale są tam rzędy wielkości.
na przykład silnik cieplny może mieć wydajność w zakresie od mniej niż 15% do ponad 30%, w zależności od technologii, a zwłaszcza zakresu zastosowania.
Myślę, że wartości w tej tabeli są raczej optymistyczne dla termicznej i raczej pesymistyczne dla elektrycznej, ale rozśmieszyło mnie, że spadłem na tę samą wartość, a następnie pozwala odłożyć kontrowersje między pro VE i pro thermal.

Osobiście dużą zaletą, którą widzę w EV, nie jest jego wydajność, ale fakt, że w tym przykładzie może on wykorzystywać pierwotne źródło energii inne niż ropa, ponieważ energia elektryczna jest tylko wektorem energia, a nie energia pierwotna. co więcej, ogólnie jestem przekonany, że właśnie ze względu na te cechy „wszechstronności” elektryczność jest wektorem energii przyszłości. (jest już szeroko stosowany)


Więcej przemyśleń:
elektryczny-transport/elektryczny-samochód-fizyczny-limity-i-globalna-ocena-t6294.html
nowy-transport/samochód-przyszłości-t6803.html
transport-elektryczny/zalety-i-wady-samochodu-elektrycznego-t7004.html
nowe-transporty/dobrze-równoważą-za-kołem-samochodu-h2-diesel-i-benzyna-t6093.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 26/10/10, 11:48

Opinia profesora ekonomii na temat samochodu elektrycznego:

http://www.lesechos.fr/entreprises-sect ... 646560.htm

Pytanie, które przychodzi na myśl, gdy robi się coraz zimniej:
jaki jest tryb ogrzewania w samochodzie elektrycznym?

W samochodzie termicznym odzyskujemy kalorie powstałe w wyniku spalania, a które i tak zostałyby odrzucone na zewnątrz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/10/10, 13:12

rozwiązanie 3:
1) duży sweter i brak ogrzewania
2) opór elektryczny: energetycznie zły, ale lekki
3) klimatyzacja rewersyjna: lepsza pod względem zużycia energii, ale cięższa i do noszenia przez cały rok, nawet gdy ogrzewanie nie ma sensu: jest całkiem możliwe, że biorąc wszystko pod uwagę, najlepszy jest prosty opór

skłania to do zastanowienia się nad zainteresowaniem samochodem w 100% elektrycznym: wolę hybrydę z małym silnikiem cieplnym i dużym akumulatorem: możesz użyć silnika cieplnego, jeśli potrzebujesz ogrzewania... latem możesz spróbować go włączyć 100% prądu bez obawy o koniec elektrycznej autonomii… szkoda, że ​​obecne hybrydy mają za małe akumulatory
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/10/10, 14:13

w większości istniejących pojazdów elektrycznych (przynajmniej starej generacji PSA i Renault) ogrzewanie odbywa się na benzynie lub oleju napędowym za pomocą małego kotła z katalizatorem Webasto, podobnie jak grzejniki w kabinach ciężarówek.
i tak, nie wolno być fundamentalistą (nie lubię fundamentalistów) i w ogóle nie używać ropy.
rozwiązanie z pompą ciepła jest z pewnością lepsze.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/10/10, 14:15

Zapomniałeś o czwartym, którego Citro używa zimą (chyba).

4) Palnik wspomagający.

Istnieje dobrze znana marka sprzedająca te „mikro kotły” do skandynawskich pojazdów ciężarowych, w szczególności: webasto. Uważam, że równoważne zużycie wynosi około 1 l/100 km... Citro określi.

Powtarzaliśmy to wielokrotnie: zainteresowanie samochodem elektrycznym może być dwojakie:
a) energicznie: interesujące, jeśli źródło dostaw jest w 100% odnawialne i zrównoważone
b) ekologicznie: zerowe zrzuty na poziomie pojazdu, ograniczone koszty społeczno-ekonomiczne dużych miast... to trzeba jeszcze uogólnić na miasto. Ale w przypadku miasta trzeba sprawdzić indywidualny model samochodu i w wielu przypadkach wystarczyłby rower elektryczny wyposażony w przyczepkę...

Dlatego nie jestem pewien, czy hybrydy w mieście są rozwiązaniem: ich masa nie działa na ich korzyść...

Ale nie będziemy powtarzać debat na 4 tematy wymienione powyżej...
Ten temat był po prostu „głupi”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/10/10, 14:27

tak, zapomniałem o najlepszym rozwiązaniu! a na dodatek to wiem, mam taką odzyskaną ze starych autobusów, którą używałem jako nagrzewnicę punktową: sprawdza się równie dobrze na benzynie, oleju, czy oleju opałowym: jest lekka za dużą moc!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/10/10, 15:44

W samochodzie elektrycznym ogrzewanie jest również elektryczne, co oczywiście zmniejsza autonomię, ale zimą ciepło zużywa już co najmniej 20% więcej. Nie mówiąc już o zanieczyszczeniu pomnożonym 100, dopóki katalizator nie osiągnął swojej temperatury.

Ogrzewanie jest więc fałszywą debatą mającą na celu oczernianie elektryczności!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/10/10, 16:55

Alain G napisał:W samochodzie elektrycznym ogrzewanie jest również elektryczne,


czytasz co piszą inni?
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/10/10, 17:04

Alain G napisał:W samochodzie elektrycznym ogrzewanie jest również elektryczne, co oczywiście zmniejsza autonomię, ale zimą ciepło zużywa już co najmniej 20% więcej. Nie mówiąc już o zanieczyszczeniu pomnożonym 100, dopóki katalizator nie osiągnął swojej temperatury.

Ogrzewanie jest więc fałszywą debatą mającą na celu oczernianie elektryczności!


Generalnie się z Tobą zgadzam, ale tu wcale nie chodzi... nie chodzi o oczernianie, ale o zrozumienie i wyjaśnienie.

Jak chcesz ogrzać samochód, który porusza się na mrozie (i który jest prawdziwym „mostkiem emisyjności cieplnej”) przez kilka godzin kilkoma kWh prądu? Tym bardziej, że akumulatory nie lubią zimna...

To proste: Citro zużywa 1L/100km (do potwierdzenia) na samo ogrzewanie, czyli 10kWh w porównaniu do pojemności akumulatora 12kWh...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/10/10, 17:19

Christophe napisał:
Alain G napisał:W samochodzie elektrycznym ogrzewanie jest również elektryczne, co oczywiście zmniejsza autonomię, ale zimą ciepło zużywa już co najmniej 20% więcej. Nie mówiąc już o zanieczyszczeniu pomnożonym 100, dopóki katalizator nie osiągnął swojej temperatury.

Ogrzewanie jest więc fałszywą debatą mającą na celu oczernianie elektryczności!


Generalnie się z Tobą zgadzam, ale tu wcale nie chodzi... nie chodzi o oczernianie, ale o zrozumienie i wyjaśnienie.

Jak chcesz ogrzać samochód, który porusza się na mrozie (i który jest prawdziwym „mostkiem emisyjności cieplnej”) przez kilka godzin kilkoma kWh prądu? Tym bardziej, że akumulatory nie lubią zimna...

To proste: Citro zużywa 1L/100km (do potwierdzenia) na samo ogrzewanie, czyli 10kWh w porównaniu do pojemności akumulatora 12kWh...




Powtarzam, komora baterii jest izolowana, a także podgrzewana, więc realnych strat na tym poziomie nie ma, zwłaszcza, że ​​tylko kilka watów jest w stanie utrzymać akceptowalną temperaturę pracy. Ponadto niektóre akumulatory są mniej podatne na to zjawisko.

Problem leży w częstotliwości użytkowania samochodu, jeśli jest mało używany, dochodzi do nadmiernego zużycia w wyniku nagrzewania się akumulatorów, ale jeśli istnieje możliwość podłączenia np. w domu i w pracy, nie widzę żadnego problemu.

Dlatego polecam hybrydę z priorytetem elektrycznym.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136