Drone UAV Flying Hexacopter do pasażera 1 i mniej niż 10 000 €! DIY!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Drone UAV Flying Hexacopter do pasażera 1 i mniej niż 10 000 €! DIY!




przez Christophe » 22/01/18, 18:13

I nie trzeba mieć milionów, aby opracować jednomiejscowego elektrycznego drona, 6 silników, 6 śmigieł, podstawowe podwozie, baterię o pojemności kilku kWh… i dobrą parę jaj, i gotowe :)



Oczywiście jest to w 100% zabronione...
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez Christophe » 22/01/18, 19:20

ps: biorąc pod uwagę moje obecne doświadczenie lotnicze, i tak wybrałbym nieco większe śmigła... i może jeszcze 2?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez chatelot16 » 22/01/18, 22:20

Trudno mi uwierzyć, że to wideo jest prawdziwe bez udawania

Nie zdziwiłbym się, gdyby to był ultralekki manekin… i ruch wideo do wklejenia obrazu pilota, gdy widzimy, jak się porusza

środek ciężkości pilota nie jest nawet na środku! cały ciężar spoczywa na tylnych śmigłach

filmy z youtube czy inne są poważnym zanieczyszczeniem... nie możemy wiedzieć co jest prawdą a co fałszem... więc jesteśmy pokryci błędem... a błąd to wkleja... nie możemy już się z niego wyplątać kiedy jeden jest nim pokryty
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez Christophe » 23/01/18, 11:16

Nie ma znaczenia środek ciężkości, to nie samolot, to heksakopter!

Nie jest możliwe, aby ta tendencja do systematycznego jęczenia i bycia tak psychicznie zablokowanym, a zwłaszcza widzieć wszędzie nieuczciwość! izentrop właśnie miał podobną reakcję: biopaliwa/european-test-the-comburator-2018-doping-al-water-zestaw-gillier-etc-t15521.html#p332796

Robi się naprawdę ciężko, nie należy się dziwić, że Francja jest zablokowana ze wszystkich stron i brakuje inicjatyw o takiej mentalności (cholera!!!!! przepraszam, że to mówię i nie bierz tego do siebie, ale taka jest rzeczywistość! I nie martw się, byłem też tak lubię...ale już się poprawiam!!)!

Wideo jest autentyczne, jestem prawie pewien, ponieważ byłem na elektrycznym projekcie lotniczym przez nieco ponad rok i podczas tego projektu pomyślałem o czymś takim (bez wanny lol).

Mam drona od ponad 1 roku i mogę powiedzieć, że kontrolery lotu potrafią zdziałać cuda ze stabilnością! Mój już leciał w porywistym wietrze delta +/- 20 km/h bez prawie wzdrygnięcia się!

Ta z latającej wanny pochodzi z DJI Phantom 4, właśnie przystosowanego do 6 silników (kontroler lotu phantom może kontrolować do 8 silników: używają tego samego do swoich quadri, hexa i octo ...), więc widzisz, wiem temat!

Z drugiej strony nie gwarantuję autonomii bazaru: przypuszczam, że od 5 do 10 minut! Gwarantuję więc prawie na pewno, że maszyna istnieje i może przewieźć człowieka, ale nie, że faktycznie poszedł na zakupy (chyba, że ​​piekarnia jest mniej niż 1 km od jego domu itp.)

Podczas moich testów ustaliłem bardzo ważną wartość: ciąg w N/kWe...jeśli jesteśmy na poziomie 100 N/kWe, możemy osiągnąć dobre wyniki! Oznacza to, że ten dron, zakładając, że udźwignie 100 kg, zużywa około 10 kW na 6 silników, co daje silniki 2 kW… a bateria 1 kWh da 6 minut autonomii, 12 minut na 2 kWh… itd. ... Jest całkiem grywalny, ale jeśli pilot waży 65 kg, to lepiej niż 85 : Chichot: !

Nie opiera się na czystej teorii (ale zawsze możesz powtórzyć obliczenia), ale na teorii ORAZ na budowie stanowiska testowego i kampaniach pomiarowych, które trzymają się teoretycznych obliczeń! Więc jestem we właściwym miejscu!

ps: ok, z drugiej strony, jeśli chodzi o ogólną uwagę na temat niektórych filmów na youtube… to jest do bani, ale to część człowieka: nie wahaj się narzekać, inni oszukiwać…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez chatelot16 » 23/01/18, 13:37

Ja się nie śmieję... Wyrażam wątpliwość, to wciąż nie do końca to samo

moc potrzebna do latania ze śmigłem jest nie tylko proporcjonalna do wagi, moc zależy w dużej mierze od średnicy śmigła, im większe śmigło, tym bardziej moc spada

więc gdy masz zbyt małą średnicę śmigła, musisz zwiększyć moc i zwiększyć wagę akumulatora, co kończy się niemożliwym błędnym kołem

nawet prawdziwe helikoptery, które jednak mają moc łatwiej niż elektryczne, wydają mi się mieć śmigło proporcjonalnie większe niż ta wanna

ale ja tylko wyrażam swoje wątpliwości... nie jęczę... nie mówię, że to źle

masz większe doświadczenie niż ja w dronach, ale skoro podajesz liczbę w N/kW dokładnie dla jakiego obciążenia i jakiej średnicy na wirnik

ważne jest ustawienie pilota we właściwym miejscu, aby wykorzystać uniesienie wszystkich wirników ... jeśli pilot jest źle ustawiony, całą pracę wykona jakiś wirnik i zużyje jeszcze więcej energii niż przy dobrym obciążeniu Rozpowszechniane

tam też ta zła dystrybucja nie jest dowodem na to, że to nie działa, ale podtrzymuje moje wątpliwości
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez Christophe » 23/01/18, 14:17

W porządku, akceptuję tę mea culpa, ponieważ wydajesz się wiedzieć wszystko o napędzie : Chichot:

Nie tyle średnica śmigła, co całkowita powierzchnia śmigieł, która liczy się dla dobrych osiągów! Krótki lepiej mieć 2 mniejsze śmigła, które zamiatają większą powierzchnię niż duże śmigło, które ma mniejszą powierzchnię zamiatania ...

100 N/kWe w moim przypadku jest to z pamięci na 1.3 m² przetoczone i napór około 200 N...sprawdzam nie mam tam pomiarów pod ręką...w internecie jest mnóstwo formularzy które poda teoretyczne szacunki (niedalekie od rzeczywistości)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez Gaston » 23/01/18, 14:24

chatelot16 napisał:ważne jest ustawienie pilota we właściwym miejscu, aby wykorzystać uniesienie wszystkich wirników ... jeśli pilot jest źle ustawiony, całą pracę wykona jakiś wirnik i zużyje jeszcze więcej energii niż przy dobrym obciążeniu Rozpowszechniane
Co do unoszenia się, masz rację.

Zastanawiam się w świetle obrazów, czy dystrybucja jest taka zła do lotu do przodu.
Rzeczywiście, widzimy, jak maszyna pochyla się znacznie do przodu, co moim zdaniem umożliwia ujednolicenie podnoszenia każdego wirnika.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez Christophe » 23/01/18, 14:51

Myślę, że pozorna nierównowaga jest kompensowana po prostu włożeniem baterii PRZED ... i że ostatecznie nie jest to tak źle wyważone!

Aby zrównoważyć samolot (statyczny, silnik zatrzymany), potrzebujesz tylko… dobrej suwnicy!!

Nie jestem pewien, czy w przypadku wielowirnikowca środek ciężkości jest najlepiej wyśrodkowany, ale myślę, że rozkład do przodu X/Y z X > Y jest lepszy, ponieważ chcemy iść z nim do przodu!

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym pytaniem, biorąc pod uwagę liczbę entuzjastów dronów, łatwo będzie znaleźć odpowiedź! Zapytam mojego znajomego specjalistę od dronów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez chatelot16 » 23/01/18, 17:41

200N na 1.3m2, nie mam nic przeciwko, wydaje mi się to rozsądniejsze niż latająca wanna

200Newton = 20kg

jeśli wanna z pilotem waży 80kg to potrzeba 5,2m2 rotora aby mieć taką samą moc na Newtona jak twój przykład... a oczywiście całkowita powierzchnia rotora tej wanny jest dużo mniejsza... więc moc niezbędna do wykonania latać będzie znacznie silniejszy

więc kiedy widzę, że mój domysł mówi mi, że to styropianowy manekin… oczywiście wszyscy podejrzewają, że wanna nie jest żeliwna, ale najcieńszy możliwy plastik
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Hexacopter latający dron w wannie




przez Christophe » 24/01/18, 02:34

chatelot16 napisał:jeśli wanna z pilotem waży 80kg to potrzeba 5,2m2 rotora aby mieć taką samą moc na Newtona jak twój przykład... a oczywiście całkowita powierzchnia rotora tej wanny jest dużo mniejsza... więc moc niezbędna do wykonania latać będzie znacznie silniejszy


Muszę wrócić do moich numerów...

Myślę, że powierzchnia ma około 3m²... więc wydajność 1000N powinna wynosić od 50 do 80 N/kWe...w zależności od rzeczywistego potrzebnego ciągu i rzeczywistych powierzchni, niełatwo to stwierdzić tylko na wideo!

chatelot16 napisał:więc kiedy widzę, że mój domysł mówi mi, że to styropianowy manekin… oczywiście wszyscy podejrzewają, że wanna nie jest żeliwna, ale najcieńszy możliwy plastik


Bardzo dobrze porusza manekinem... obejrzyj te 2 inne filmy:



1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188