Doświadcz samochód elektryczny

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Doświadcz samochód elektryczny




przez drwal » 25/01/06, 20:20

Widziane na tej stronie: http://www.pile-au-methanol.com/Vehicul ... r-tous.htm

bardzo szczegółowa (i bardzo długa do czytania...) relacja z codziennego użytkowania samochodu elektrycznego, od jego zakupu w maju 2005 r. do chwili obecnej, oraz porównanie z hybrydą.

Bardzo informujące ! :P
0 x
BYR
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 21/12/05, 19:17

Samochody elektryczne




przez BYR » 25/01/06, 20:46

Może źle doczytałem, ale nie dopatrzyłem się żadnego elementu związanego z kosztami utrzymania i wymiany baterii? jednak kilka lat temu jedyne wypożyczenie akumulatorów na 106 elektów kosztowało, o ile dobrze pamiętam, ponad 70€ miesięcznie... (to samo za wynajem cptr gazowego C3 CNG czyli 35€/mies.), co może wydawać się odstraszające.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/01/06, 00:07

Najwyraźniej akumulatory są kupowane wraz z pojazdem i mają wytrzymać 100 000 km (lub 1500 cykli ładowania/rozładowania).

Jeśli chodzi o konserwację, mówi o tym w porównaniu z Priusem: http://www.pile-au-methanol.com/Test-Hybride-2.htm ; ale w rzeczywistości nie ma pojęcia o kosztach wymiany zestawu baterii.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 26/01/06, 09:42

Halo
Właściwie nie widzę kosztów baterii i to jest najdroższe...
Jednak Chińczycy wyświetlają teraz ceny akumulatorów litowo-jonowych na poziomie 0,16 USD/Wh (tak samo jak cena akumulatorów ołowiowych). Wygląda na to, że to oni przejęli inicjatywę w opanowaniu tych akumulatorów (?!). Studiuję z przyjacielem możliwość modyfikacji 106, akumulator 20 kWh powinien zatem kosztować około 1600 €. Pozostaje problem liczby cykli w teorii 1000 w stosunku do 1500 do 2200 dla bardzo drogiego CadNickel, a moc dostępna natychmiastowo (mniej dobra dla Li-Ion) itp. Wymagałoby to również superkondensatorów.
W przypadku elektryczności to nie energia jest droga, ale zbiornik (akumulatory)!
Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/01/06, 10:26

MichelM napisał:[...] Jednak Chińczycy podają teraz cenę akumulatorów Li-Ion na poziomie 0,16 USD/Wh (to samo, co cena akumulatorów ołowiowych). Wygląda na to, że przejęli inicjatywę w opanowaniu tych akumulatorów (?!)
A może to tylko efekt bardzo taniej siły roboczej? :|
MichelM napisał:Studiuję z przyjacielem możliwość modyfikacji 106, akumulator 20 kWh powinien zatem kosztować około 1600 €. Pozostaje problem liczby cykli w teorii 1000 w stosunku do 1500 do 2200 dla bardzo drogiego CadNickel, a moc dostępna natychmiast (mniej dobra dla Li-Ion) itp.
Daleki jestem od opanowania wszystkiego w elektryce, ale nagle miałbyś akumulator o większej pojemności niż Kangoo ER tego pana? (teoretycznie 13,2 kWh)
MichelM napisał:Przydałyby się też superkondensatory.
W przypadku elektryczności to nie energia jest droga, ale zbiornik (akumulatory)!
Michel
Artykuł, który mówi o NewBeetle z superkondensatorami: http://www.moteurnature.com/actu/2005/v ... ybride.php (ale może już go znasz?)
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 26/01/06, 13:21

Nie, nie widziałem tego jeszcze, dzięki za link. Superkondensatory to coś pomiędzy zwykłymi kondominiami a bateriami. Ich zaletą jest to, że mogą zapewnić duże chwilowe zwiększenie mocy, a z drugiej strony akumulatory energię na określony czas. Co ciekawe, akumulatory litowo-jonowe nie są zbyt dobre jak na swoją żywotność i autonomię, aby natychmiast dostarczać dużo prądu (mocy). Akumulatory niklowo-kadmowe mają dobrą zdolność do dostarczania wysokiego prądu, ale są upośledzone przez efekt pamięci (stąd umowy o konserwację wynajmu, aby je zreformować) i ich cenę (była to prawie cena nowego samochodu na początku 106 el.).
20KWh przepraszam pomyliłem się to 12 KWh to oryginalna energia 106 na 80km (akumulator 20 bloków 6V i 100Ah jeśli się nie mylę).
Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/01/06, 13:33

Wydaje mi się, że użytkownik Kangoo ER mówi również o akumulatorze NiMh. Rozumiem, że nie mają efektu pamięci i mają większą pojemność energetyczną na jednostkę masy, ale jakie jest ich zachowanie podczas rozładowywania?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 26/01/06, 17:13

Z tego, co czytałem o superkondensatorach, są one podobne do kondensatorów elektrochemicznych. Obsługują szybkie ładowania i rozładowania, a także głębokie rozładowania. Miałyby również większą liczbę cykli ładowania/rozładowania niż akumulatory. Wydaje mi się też (poszukam linka do strony z superkondensatorami), że rozładowanie na stratę dobową jest rzędu kilku%.

Z drugiej strony nie wiem, jaki jest stosunek masy do energii w porównaniu z innymi rodzajami baterii.

Te superkondensatory mogą być dobrymi kandydatami do stworzenia samochodu elektrycznego.

Jeśli chodzi o przedłużacz zasięgu Kangoo ER, to właśnie na silniku spełniającym tę rolę pantone byłby optymalny: prędkość jest optymalna, aby uzyskać najlepszą wydajność i naładować akumulatory.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Odp: Samochody elektryczne.




przez drwal » 27/01/06, 09:22

Byr napisał:Może źle doczytałem, ale nie dopatrzyłem się żadnego elementu związanego z kosztami utrzymania i wymiany baterii? Jednak kilka lat temu samo wypożyczenie baterii na 106 elektów wynosiło, o ile dobrze pamiętam, ponad 70 € miesięcznie...[...]co może wydawać się odstraszające.
Informacje na ten temat otrzymałem od autora opowiadania.

Oto, co mówi:
to zużywa 0,3 litra wody destylowanej na 100 km za 6,45 euro z podatkiem za 5 litrów (koszt materiału sprzedawanego przez Renault).
Planuję wypełnić się grawitacyjnie po pierwszym roku (łatwo to zrobić).
[...]
W Renault akumulator należy do Ciebie, to nie oszustwo, które zabiło EV, wynajmując akumulator od Peugeota Citroëna


Brak natomiast informacji o kosztach akumulatorów produkowanych przez firmę SAFT.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Przygoda z samochodem elektrycznym




przez Christophe » 27/01/06, 10:04

Drwal napisał:http://www.pile-au-methanol.com/Vehicule-hybride-pour-tous.htm


Czy widziałeś reklamy kasyn na tej stronie? Naprawdę zerowy poziom wiarygodności... Kiedy po za tym jeszcze ludzie narzekają na reklamy które mają na econo to naprawdę nie rozumiem.... : Evil: :|
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160