Silnik słoneczny: koło Minto?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Silnik słoneczny: koło Minto?




przez Christophe » 27/01/06, 12:05

Poruszam temat koła Minto, silnika słonecznego, który według źródeł internetowych miałby moc wyższą niż 60%.

Proces wykorzystuje właściwości płynu chłodniczego i niską różnicę T° między temperaturą płynu przenoszącego ciepło (wody) podgrzewanego przez panel słoneczny a temperaturą otoczenia.

Obraz
Źródło: http://www.amasci.com/freenrg/minto.html

Pomysł wydaje mi się dobry, ale co z wykonaniem? Użytkownik tego forum (vincent27, jak sądzę) rozpoczął obliczenia kilka miesięcy temu. Nie wiem dokładnie gdzie jest obecnie ale temat mnie niepokoi. (bo nawet gdybyśmy mieli tylko 30% sprawności, już bylibyśmy o wiele lepsi od ogniw słonecznych... wyobraź sobie to w Afryce!)

Oto literatura, którą dysponuję na ten temat...

A oto 2 filmy z działającymi prototypami: https://www.econologie.com/forums/post97540.html#97540
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 09 / 08, 15: 31, 5 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 27/01/06, 12:06

Oto artykuł o kole słonecznym Minto, kliknij, aby powiększyć każdy obraz:

Obraz

Obraz

[url=https://www.econologie.com/forums/upload/TMENMinto3.jpgObraz[/ Url]

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 05 / 11, 11: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 02/02/06, 09:47

Ponieważ koło Minto wymaga grawitacji do działania, gorące źródło musi znajdować się na dole i na części wznoszącej się strony, a zimne źródło na górze i na części opadającej strony.
Charakter płynu zależy od temperatury użytkowania.
Im większe koło, tym więcej czasu płyn (benzyna, aceton, eter?) musi odparować, a następnie skraplać się i tym lepsze osiągi.
Dobrze wykonany system może być niezniszczalny.
Niezłe wyzwanie dla majsterkowicza!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 02/02/06, 10:19

Tak, problemem jest chłodzenie na górze (nielogiczne, ponieważ pokazało to ciepło), ale obrazy tego czegoś zamontowanego w Afryce z panelami słonecznymi do samodzielnego montażu, wysyłającymi wodę do 70°C!

Nawet 20% zwrotu byłoby cudem dla Afryki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 02/02/06, 11:48

Można skutecznie zapewnić duży zbiornik na wodę, przeszklony po obu stronach koła, w którym nasiąkałoby dno koła. A także powierzchnie odbijające (lustra), aby skoncentrować promieniowanie na tacy, aby zwiększyć spożycie kalorii. A dlaczego nie system odzyskiwania ciepła w górnej części koła i poprawiający chłodzenie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 10/02/06, 18:13

Dobra wiadomość, vincent27, który był w projekcie minto, wrócił do gry forum.

Tam szuka 1 L gazu do lodówki do swojego prototypu.

Czy KK1 może pomóc mu to znaleźć? Myślę, że wkrótce zostawi tutaj wiadomość!
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 10/02/06, 22:12

Cóż, jakiego gazu potrzebuje?
Litr gazu do lodówki. Jak to komuś przekazać? Powinien mieć pustą mini butlę z tlenem.
Przylutuj do niego złącze shraedera i wprowadź gaz do środka.
Powinien być w stanie to zrobić.
Jeśli masz wiadomości od vincent27, zostaw wiadomość prywatną lub e-mail, aby je zobaczyć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vincent27
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 111
Rejestracja: 20/05/05, 19:20
Lokalizacja: Eure




przez vincent27 » 11/02/06, 11:40

Dziękuję wszystkim,

Rzeczywiście potrzebuję R 123, ale trudność polega na tym, aby mieć rozsądną ilość (1 litr wystarczy na pierwsze eksperymenty).
123 jest cieczą w temperaturze pokojowej („niskiej”), dlatego opakowanie jest uproszczone.

Jeśli nie, mam starą 5-litrową butlę z propanem, której można użyć.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zachętę. Przy odrobinie gazu będę w stanie potwierdzić lub unieważnić koło.

Wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 12/02/06, 00:07

Ach, cholera, więc nie mam żadnego R123. Gazy, których używam odparowują pod niskim ciśnieniem.
Wydaje mi się, że jest to gaz używany w chłodziarkach w kaskadach. Parownik jednego chłodzi skraplacz drugiego, a parownik drugiego zapewnia bardzo niską temperaturę.
Chyba że to R23 ups, mam wątpliwości :| : Lol: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
vincent27
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 111
Rejestracja: 20/05/05, 19:20
Lokalizacja: Eure




przez vincent27 » 12/02/06, 09:50

123 to HCFC zastępujący R 11.

Wydaje mi się, że stosuje się go głównie w klimatyzacji ze względu na niezbyt niskie temperatury przemiany stanu skupienia, ale wydaje mi się, że teraz pracujemy z gazami o niższej temperaturze parowania, ale pod wyższymi ciśnieniami.

Biorąc pod uwagę rozmiary zbiorników (nawet o innej konstrukcji niż Koło w tym modelu), nie mogę sobie pozwolić na system działający pod ciśnieniem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197