projekt cieplarni słonecznej z 20m²

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
tribalwar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/03/19, 20:58

projekt cieplarni słonecznej z 20m²




przez tribalwar » 29/03/19, 21:12

bonjour,
Pozwólcie, że się przedstawię: Eric, mieszkam w dość zimnym regionie Niemiec. Pasjonat ogrodnictwa i nowych energii, ale mało uzdolniony w elektronice, zwracam się do Ciebie o małą radę.
Mój projekt polega na zainstalowaniu słonecznego podgrzewacza wody na północnej ścianie mojej szklarni o powierzchni 20 m². Zasada jest taka sama jak w przypadku podłogi ogrzewanej energią słoneczną, ale w pionie.
Zamierzam więc wykorzystać starego cumulusa jako zasobnik ciepłej wody zasilany domowym kolektorem słonecznym.

Zasada jest opisana na tym schemacie i dlatego powinna działać. Jedyną obawą jest poziom zaangażowania oporu balonu na wypadek, gdyby woda słoneczna nie wystarczyła. Jak widać, czujnik wody powracającej i czujnik wody wypływającej sterują pompą. Więc PROBLEM!! Gdy woda w systemie PER jest zbyt zimna, uruchomi się pompa, ale jeśli woda w zbiorniku jest również zbyt zimna, opór uruchomi się i odetnie pompę, aż woda w zbiorniku będzie wystarczająco gorąca, ale na w tym samym czasie drugi czujnik uruchomi ten sam cyrkulator, powodując ciągłe włączanie/wyłączanie… niedobrze. Mam nadzieję, że pomożesz mi rozwiązać ten problem, ponieważ jak powiedziałem, ja i przekaźniki….
schemat ogrzewania.gif
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117