Oblicz moc piekarnika słonecznego

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58

Oblicz moc piekarnika słonecznego




przez mageflor » 10/04/07, 12:04

Witam,

Piszę do ciebie, ponieważ jestem studentem i postanowiłem popracować nad kuchenkami słonecznymi. Rzeczywiście, jestem entuzjastycznie nastawiony do tych pieców, które pozwalają krajom rozwijającym się na gotowanie bez przyczyniania się do wylesiania, a zwłaszcza nie muszą ściągać drewna, co zajmuje im ósmą część czasu. Ponadto pozwala im wytwarzać wodę pitną, więc jest to bardzo korzystne na wiele sposobów.

W moim projekcie chciałbym wiedzieć, jak obliczyć moc piekarnika parabolicznego. Czy formuła jest dobra:
powierzchnia * słońce * wydajność cieplna słońca?
Z drugiej strony, jaką wartość przyjmuje się za słońce?
Mam sprzeczne informacje. Na stronie http://www.outilssolaires.com/infos/prin-ensoleil.htm
podane są wartości wyższe niż 3 kW / m². A jednak powiedziano mi, że bezpośrednie promieniowanie słoneczne wynosi tylko 800 W / m² i jest jedynym możliwym do wykorzystania w piecach słonecznych. Jaka jest prawdziwa odpowiedź i prawdziwe obliczenie?
Myślę, że promowanie kuchenek słonecznych jest zawsze bardzo interesujące, więc mam nadzieję, że dasz mi szybką odpowiedź ...
Dziękuję.
Soleillement ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Moc piekarnika słonecznego




przez Christophe » 10/04/07, 13:09

mageflor napisał:Na stronie http://www.outilssolaires.com/infos/prin-ensoleil.htm
podane są wartości wyższe niż 3 kW / m². A jednak powiedziano mi, że bezpośrednie promieniowanie słoneczne wynosi tylko 800 W / m² i jest jedynym możliwym do wykorzystania w piecach słonecznych. Jaka jest prawdziwa odpowiedź i prawdziwe obliczenie?


Cześć i witam w tym forum :)

Wartości podane przez podaną przez Ciebie stronę są prawidłowe: nie jest to energia słoneczna kW / m², ale energia w kWh / m² wypromieniowana (tak sądzę) przez cały dzień. To prawda, że ​​strona jest zdezorientowana: przechodzimy z kwh / m2 dziennie do rocznego promieniowania. Przykład:

Strefa A: Europa Północna, od Wielkiej Brytanii po Polskę. Większość Niemiec z dużym rynkiem energii słonecznej znajduje się w tym obszarze.
- Średnie dzienne promieniowanie słoneczne
= 2.4 do 3.4 kWh / m2
- Średnia roczna wydajność instalacji solarnej = 300 do 400 kWh / m2


Jest to dość spójne, ponieważ 400 / 3,4 = 118 dni (pełne słońce).

Oto kilka innych kart z promieniowanie słoneczne we Francji które potwierdzają te liczby.

Obraz

Dla twojego projektu piece słoneczne zostały już omówione na ten temat forum, w tym:

solar-termal / solar-kuchnia-t152.html
solar-termal / tpe-badanie-na-piecu-solarnym-t2804.html
Nie wahaj się skorzystać z wyszukiwarki: search.php
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 05 / 07, 12: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Alex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 16/03/05, 11:37

Re: Moc piekarnika słonecznego




przez Alex » 10/04/07, 17:09

mageflor napisał:Witam,

Piszę do ciebie, ponieważ jestem studentem i postanowiłem popracować nad kuchenkami słonecznymi. Rzeczywiście, jestem entuzjastycznie nastawiony do tych pieców, które pozwalają krajom rozwijającym się na gotowanie bez przyczyniania się do wylesiania, a zwłaszcza nie muszą ściągać drewna, co zajmuje im ósmą część czasu. Ponadto pozwala im wytwarzać wodę pitną, więc jest to bardzo korzystne na wiele sposobów.

W moim projekcie chciałbym wiedzieć, jak obliczyć moc piekarnika parabolicznego. Czy formuła jest dobra:
powierzchnia * słońce * wydajność cieplna słońca?


Mówiąc trochę, moc w domu jest równa mocy postrzeganej przez parabolę (uzyskaną przez pomnożenie jej powierzchni przez wartość strumienia słonecznego kierować wyrażone w W / m² (uważaj, tylko bezpośredni strumień światła słonecznego jest skoncentrowany w piecach słonecznych!), całość mnoży się przez tak zwaną sprawność optyczną naczynia (co przekłada straty na absorpcję w układzie optycznym Stężenie (parabola lub parabola + heliostat) Na dobrej paraboli, specjalnie do tego celu zaprojektowanej, straty pochłaniania są rzędu 5 10% przez odbicie.
W końcu, jeśli masz 1000W / m² bezpośredniego strumienia słonecznego docierającego do anteny, a wydajność optyczna wynosi 90%, moc w domu wyniesie około 900W.

mageflor napisał:Z drugiej strony, jaką wartość przyjmuje się za słońce?
Mam sprzeczne informacje. Na stronie http://www.outilssolaires.com/infos/prin-ensoleil.htm
podane są wartości wyższe niż 3 kW / m². A jednak powiedziano mi, że bezpośrednie promieniowanie słoneczne wynosi tylko 800 W / m² i jest jedynym możliwym do wykorzystania w piecach słonecznych. Jaka jest prawdziwa odpowiedź i prawdziwe obliczenie?
Myślę, że promowanie kuchenek słonecznych jest zawsze bardzo interesujące, więc mam nadzieję, że dasz mi szybką odpowiedź ...
Dziękuję.
Soleillement ...


Jak powiedziałem powyżej, globalny strumień słoneczny ma dwa elementy:
- składnik bezpośredni: są to promienie, które docierają bezpośrednio ze słońca
- składnik rozproszony: są to promienie, które zostały przekierowane przez atmosferę, chmury itp.
W kuchenkach słonecznych stosowany jest tylko bezpośredni składnik. Jako pierwsze przybliżenie można użyć wartości bezpośredniego strumienia słonecznego 1000 W / m², ale prawdopodobnie jest to nieco optymistyczne (więc tak, 800W / m² to dobra wartość ...)
0 x
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58




przez mageflor » 11/04/07, 11:41

Dziękuję zarówno Christophe'owi, jak i Alexowi za wyjaśnienia i za szybkość! To pozwala mi lepiej zrozumieć, skąd pochodzą te wszystkie wartości.
I dziękuję za twoje decyzje, to naprawdę miło, że odpowiedzi zostały zbadane i bardzo kompletne dla jego pytań!
Christophe: dziękuję za karty, a także obliczenia, które zostały wykonane poniżej, ponieważ pozwalają zobaczyć, jak je ponownie wykorzystać. Czy wiesz, czy można znaleźć mapę, czy też bezpośrednio znaleźć liczbę watów na metr kwadratowy, i to nie tylko we Francji?
W przeciwnym razie dziękuję za linki na tym samym forum.
Alex: dzięki za wyjaśnienia dotyczące światła bezpośredniego i rozproszonego, którego nie rozumiałem aż do. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o wydajność, mówiłem raczej o 60 80%. Ale nie jestem ekspertem, powtarzam tylko to, co powiedzieli mi specjaliści z pieców parabolicznych ...
Do zobaczenia wkrótce, a jeśli znajdziesz kartę mocy ... Dziękuję!

Czy sam masz piekarniki słoneczne? To prawda, że ​​wydaje się to naprawdę interesujące. W związku z moją pracą badawczą zapytałem. Sprzedają w iD Solaire: www.idsolaire.com i są różne typy: paraboliczne piece z koncentracją ciepła i piece skrzynkowe, które działają z efektem cieplarnianym. I to szczerze mówiąc nie jest drogie: 129 euro za najtańsze i 269 za pudełko z piekarnikiem. Jak wspomniano na stronie Christophe lub robią obliczenia na panelach słonecznych, najważniejsze jest nie tyle aspekt finansowy, co fakt, że uczestniczymy w prawdziwej oszczędności energii, a zatem działamy na rzecz ratowania własnej planety. To już jest prawdziwa inwestycja ze strony każdego, jeśli chce to zrobić sam w swoim codziennym życiu ... I wreszcie, nie ma tylu ludzi, którzy są świadomi pilności sytuacja i zasadnicza rola, jaką mogą odegrać na swoim poziomie: po prostu rozmawiając o tym ...
A kto zna gotowanie słoneczne? Nadal jest bardzo nieznany.
Nie wiem, co o tym wszystkim myślisz ... Jeśli chcesz w każdym razie wyrazić swoją opinię, to mnie to interesuje.
0 x
belze1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 14/11/06, 15:32
Lokalizacja: wschód

moc




przez belze1 » 12/04/07, 09:40

W moim przypadku mierzę wydajność mojego piekarnika według następującego wzoru:

P = (CM (Tf - Ti)) / D

C: ciepło właściwe wody 4,18
M waga (w gr)
Ti: temperatura początkowa
Tf: temperatura końcowa

D: czas między temperaturami 2

Używam multimetru z termoparą do pomiaru litra wody 1
w pojemniku umieszczonym na kuchence słonecznej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/04/07, 09:59

mageflor napisał:Christophe: dziękuję za karty, a także obliczenia, które zostały wykonane poniżej, ponieważ pozwalają zobaczyć, jak je ponownie wykorzystać. Czy wiesz, czy można znaleźć mapę, czy też bezpośrednio znaleźć liczbę watów na metr kwadratowy, i to nie tylko we Francji?


O co pytać 8)
Obraz

Cóż, nie jest to zbyt czytelne ani dokładne (ale trudne do zrobienia lepszej mapy statycznej na poziomie globalnym)
0 x
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58




przez mageflor » 12/04/07, 13:08

Dzięki belze 1 dla tej formuły udowadnia, że ​​naprawdę jesteś w praktycznych przypadkach! Z jakich rodzajów pieców słonecznych korzystasz? Piekarniki skrzyniowe?
W przeciwnym razie bardzo dziękuję Christophe za mapę. Właśnie tego dokładnie szukałem. Gdzie to znalazłeś?
Super !!
To dobrze, po prostu zapytaj ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/04/07, 14:32

mageflor napisał:Gdzie to znalazłeś?


Dobry moderator nigdy nie ujawnia swoich źródeł : Chichot: : Chichot: : Chichot: Żartuję, znalazłem to na ...Google Images 8)
0 x
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58




przez mageflor » 13/04/07, 11:23

Dziękuję Christophe. Przeszukałem więc również Grafikę Google i wpisałem słońce i moc, ale nie mogłem ich znaleźć. Chciałbym ją znaleźć, ale bardzo dobrze zrozumiem, jeśli nie zechcesz mi powiedzieć.
Przykro mi z powodu pytania, które musi wydawać się głupie, ale kim jest moderator? Rzeczywiście, nie jestem do tego przyzwyczajony forums, Odkryłem to przez kilka dni.
To ty to skonfigurowałeś forum?
W każdym razie to naprawdę świetne. Są mili ludzie, którzy odpowiadają na pytania, to naprawdę kopalnia informacji i relacji z ludźmi zainteresowanymi tym samym rodzajem fenomenalnych projektów!
0 x
mageflor
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 10/04/07, 11:58

Wciąż potrzebuję usługi na ten sam temat.




przez mageflor » 02/05/07, 12:05

Witam,

Dziękuję za pomoc w znalezieniu odpowiedzi na temat formuły, którą można zastosować w przypadku parabolicznego piekarnika słonecznego. Ufam ci całkowicie, jeśli chodzi o ich ważność i w rzeczywistości muszę zacytować moje źródła. Czy możesz mi powiedzieć z jednej strony, gdzie możemy znaleźć wzór: słońce * powierzchnia użyteczna * wydajność cieplna słońca?
Z drugiej strony, czy możesz mi również powiedzieć, gdzie możemy znaleźć tę słynną wartość 1000 W / m², która jest wszędzie akceptowana? Poza tym kazano mi wziąć 800 zamiast ...
Więc gdybyś mógł mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć wszystkie te wyniki, byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dzięki!
Do zobaczenia wkrótce!
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111