Dobór wielkości balonu słonecznego i cyrkulatora pompy

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
AMOURSON Franco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/10/17, 10:05

Dobór wielkości balonu słonecznego i cyrkulatora pompy




przez AMOURSON Franco » 09/10/17, 10:20

Bonjour à tous,
Czy możesz mi powiedzieć, jak obliczyć objętość zbiornika słonecznego i moc pompy obiegowej, jakiej formuły możemy użyć?
Dziękuję za pomoc
Szczery
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Wymiarowanie pojemności zbiornika słonecznego i pompy cyrkulacyjnej




przez Christophe » 09/10/17, 18:47

Witam,

Bez większej ilości danych niemożliwe jest podanie objętości zbiornika słonecznego, ponieważ rozmiar bufora jest dostosowany do zainstalowanej powierzchni solarnej i zapotrzebowania na ciepło ...

Jeśli chodzi o cyrkulator: a Cyrkulator 50 W może transportować w przybliżeniu i kumulować ciepło 50 kW... oczywiście w celu uzyskania bardziej precyzyjnego pomysłu konieczne jest oszacowanie strat ciśnienia w sieci
0 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Wymiarowanie pojemności zbiornika słonecznego i pompy cyrkulacyjnej




przez yves35 » 10/10/17, 12:11

bonjour,

Bonjour à tous,
Czy możesz mi powiedzieć, jak obliczyć objętość zbiornika słonecznego i moc pompy obiegowej, jakiej formuły możemy użyć?
Dziękuję za pomoc
Szczery


jadąc tam:
http://sebasol.ch/cours.asp

yves
0 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126