Destylacja wody za pomocą słońca

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Destylacja wody za pomocą słońca




przez Forhorse » 29/05/19, 20:22

Bonjour à tous,

Żeby podzielić się pomysłem, który miałem dzisiaj, aby szukać porady i ewentualnie pomysłów, jeśli okaże się to wykonalne.
W kontekście: pracuję nad konserwacją maszyn, z których część potrzebuje trochę pary do celów dezynfekcji. Mały kocioł o w przybliżeniu 50cl dostarcza tę parę, która jest zużywana w postaci strumienia kilku sekund co 10 do 15mn.
Problem polega na tym, że niektóre z tych maszyn są instalowane w obszarach, w których woda jest twarda lub bardzo twarda, a nawet gdy jest dostarczana przez zmiękczacz, minerały, które pozostają w wodzie, kończą się zablokować zawory / zawory / zawory kotła, który się psuje, zagrażając w ten sposób dezynfekcji części maszyny, która musi zostać zdezynfekowana.
Zastosowanie komercyjnej wody destylowanej jest rozwiązaniem, ale wydaje się, że jeśli porównamy jej koszt z kosztem regularnej konserwacji kotłów, ta druga jest bardziej korzystna.

Pomyślałem wtedy, że możliwe będzie wykorzystanie energii słonecznej do destylacji wody niezbędnej do działania tego generatora pary. Celem jest niezawodne działanie bez konieczności regularnej konserwacji i bez nadmiernego zużycia energii poza słońcem.
Nie mam dokładnego zużycia, ale musi zmieniać się pomiędzy 5 i 10l dziennie, więc może można grać w słońcu, a nawet jeśli jest to tylko 6 w roku, jest już dobry. Chodzi o to, że kilkaset z tych maszyn jest w użyciu, więc rozwiązanie musi być możliwe do odtworzenia w wielu egzemplarzach bez zbytniej rozbudowy instalacji gazowej i oczywiście inwestycja w sprzęt / instalację musi być możliwa do amortyzacji za kilka lat.
Ale hej, zanim zastanowimy się nad wdrożeniem na dużą skalę i rentownością, musimy już przestudiować wykonalność i dostępne rozwiązania techniczne.
Jeśli przechodzisz, masz opinię lub pomysły, rozumiem.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Destylacja wody za pomocą energii słonecznej




przez Ahmed » 29/05/19, 20:48

Musi być łatwo odzyskać wodę kondensacyjną w urządzeniu podobnym do mini szklarni: proste nachylone okno spowoduje, że kropelki będą płynąć w rynnie, która skieruje kondensaty do pojemnika magazynowego ...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Destylacja wody za pomocą energii słonecznej




przez jean.caissepas » 30/05/19, 09:28

CMV o podwójnym przepływie również kondensują wodę z powietrza i często wysyłają ją do kanalizacji. Z drugiej strony produkcja jest zmienna w zależności od sezonu.

W przeciwnym razie musisz majstrować przy antenie satelitarnej, aby uczynić z niej koncentrator słoneczny. Wytworzoną parę można schłodzić rurą, która przechodzi przez ziemię.
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Destylacja wody za pomocą energii słonecznej




przez Piotr » 29/10/23, 19:17

Obecnie obserwuje się wskaźnik bakterii w bieżącej wodzie (maks.)
i tony dodatków antybakteryjnych dodanych u źródła,
fale gorąca...
Destylacja przy użyciu energii słonecznej przyniesie podwójne korzyści zdrowotne i ekologiczne.
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128