Elektrownia słoneczna Drewno Tygrysek z buforem termicznym

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 17/04/08, 22:40

Znalazłem dokument na zaworze termostatycznym
Może być zastosowany na wlocie do wymiennika w zasobniku z podwójną wężownicą lub na wylocie ciepłej CWU w celu ograniczenia temperatury

link poniżej

http://www.alpilles-solaires.fr/Nos_sol ... ngeurs.jpg

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

moja instalacja




przez tigrou_838 » 18/04/08, 08:47

witam wszystkich, tak wygląda zawór termostatyczny, ten jest podłączony do obwodu pralki i pozwala mi zasilać pralkę wodą słoneczną o temperaturze 35 stopni.
Obraz

Tigrou
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

moja instalacja




przez tigrou_838 » 18/04/08, 08:50

witam ponownie oto zawór termostatyczny który pozwala mi przesłać wodę do 24 stopni w ogrzewanej podłodze.

Obraz

prosty i skuteczny, można wyraźnie zobaczyć H dla wlotu ciepłej wody, C dla wlotu zimnej wody i małą strzałkę dla wylotu.

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 18/04/08, 08:54

Tygrysku, widziałeś miłą wiadomość, którą ci przekazałem? Własny dom solarny w Lotaryngii
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

moja instalacja




przez tigrou_838 » 18/04/08, 09:02

cześć Krzysztofie,

tak, świetna wiadomość,

dziękuję wielkiemu szefowi ekonologii.

mając nadzieję, że zmotywuje to wiele osób do dostosowania energii słonecznej do każdej sytuacji w domu, zamiast ogrzewania za pomocą : Evil: paliwo : Evil: .


mały tygrysek. : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16133
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5244




przez Remundo » 18/04/08, 10:45

Świetna robota, Tygrysku!

Musiałoby to podsunąć pomysłodawcom ciepłownictwa... Pod warunkiem, że nazywają się Kubuś, a nie Kłapouchy :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

moja instalacja




przez tigrou_838 » 18/04/08, 11:57

cześć remundo, nie chcę uogólniać ani oczerniać tego pięknego zawodu, ale prawdą jest, że różni hydraulicy, z którymi się kontaktowałem, byli bardziej kłapouchy niż cokolwiek innego.

jeśli chodzi o pomysły, są to po prostu podstawowe rzeczy w hydraulice, a jednak niewiele o tym wiem.

Tigrou : Chichot:
0 x
konsola
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/05/07, 13:40
Lokalizacja: Bretagne

słoneczne połączenie drewna




przez konsola » 18/04/08, 12:26

Poranek !
Właśnie to wszystko przeczytałem, jest fantastyczne

Ale chciałbym podnieść krytykę wygórowanych cen, które instalatorzy...

Od 10 lat jestem instalatorem instalacji fotowoltaicznych/DREWNO a od niedawna pellet...
Nigdy nie będziemy w stanie mieć takich samych kosztów instalacji, jak w przypadku samodzielnej budowy
Jesteśmy firmą z opłatami, standardami, gwarancjami do zapewnienia, zabezpieczeniami do wprowadzenia i cenami uzyskiwanymi od dostawców identycznych z grupą zakupową... konkurencja...
Nie zgadzam się, gdy mówi się, że efekt dotacyjny idzie do mojej kieszeni, a ja chcę tylko, żeby obniżyć ceny, żeby jak najwięcej osób miało do niego dostęp… ale to wykracza poza instalatorów. system produkcyjny nrj i lobby koncernu
Ponieważ jeśli nie będzie już ulgi podatkowej, zmienię status (samozatrudniony) i mam nadzieję, że będę o wiele tańszy…
tutaj chcę tylko zmienić tę krytykę zbyt uproszczoną ...
Amicalement
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/04/08, 13:26

W porządku, Korbel,
ogólnie nie warto pisać o inżynierach ogrzewania, ale w szczególności niektórzy są naprawdę burriquetami lub złodziejami, lub jednym i drugim.
mój inżynier ogrzewania jest bardzo jasny i wyszczególnia swoje oferty i faktury. kiedy widzimy, jak pojawia się cena MO i rozmawiamy z nim o czasie MO, widzimy, że nie kradnie swoich pieniędzy. z drugiej strony zawodzi (nie we wszystkich przypadkach), że cena sprzętu jest czasami o 20 lub 30% droższa niż w innym kraju europejskim, w którym nie jest on dotowany. (łatwo to sprawdzić w internecie)
przypadkowo dodatkowy koszt = kwota dotacji.
efekt pośredni, więc to wszystkie nasze podatki (dotacje) idą do kieszeni; od producenta, importera lub instalatora, w zależności od sektora lub sieci handlowej.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53

Re: Kombinacja drewna słonecznego




przez jc-tergal » 18/04/08, 13:35

CORBEL napisał:Poranek !
Właśnie to wszystko przeczytałem, jest fantastyczne

Ale chciałbym podnieść krytykę wygórowanych cen, które instalatorzy...

Od 10 lat jestem instalatorem instalacji fotowoltaicznych/DREWNO a od niedawna pellet...
Nigdy nie będziemy w stanie mieć takich samych kosztów instalacji, jak w przypadku samodzielnej budowy
Jesteśmy firmą z opłatami, standardami, gwarancjami do zapewnienia, zabezpieczeniami do wprowadzenia i cenami uzyskiwanymi od dostawców identycznych z grupą zakupową... konkurencja...
Nie zgadzam się, gdy mówi się, że efekt dotacyjny idzie do mojej kieszeni, a ja chcę tylko, żeby obniżyć ceny, żeby jak najwięcej osób miało do niego dostęp… ale to wykracza poza instalatorów. system produkcyjny nrj i lobby koncernu
Ponieważ jeśli nie będzie już ulgi podatkowej, zmienię status (samozatrudniony) i mam nadzieję, że będę o wiele tańszy…
tutaj chcę tylko zmienić tę krytykę zbyt uproszczoną ...
Amicalement


Sam handluję drewnem, mam swoją firmę więc wiem jakie są opłaty i jaka jest konkurencja (głównie czarna) ale ceny w praktyce mnie zadziwiają CZASAMI

Poszukuję kotła Vigas. Dzwonię do Belgii, która przekierowuje mnie do swojego francuskiego instalatora: kocioł vigas 25s: 3600 € HT!!!! oczywiście bez póz itp...

ebay niemcy: vigas25S + bufor 1000l + różne akcesoria od profesjonalisty 2750 € wysyłka wliczona w cenę
ale od razu Francuzi powiedzieli mi, że jest ulga podatkowa!!! więc zarzuty i tak nie wyjaśniają wszystkiego
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 248