między składowanie sezonowe energia słoneczna

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

bufor termiczny pod ziemią




przez lilian07 » 15/11/15, 14:15

Witam,
Nowość na forum Planuję przejść na termikę słoneczną, która jest jedyną alternatywą z mojego punktu widzenia (prosta, możliwa do samodzielnej budowy, dobra sprawność COP> 100, pozwala osiągnąć jak największą liczbę ...) w połączeniu z techniką przechowywanie międzysezonowe (jeśli jest to możliwe nawet przy niewielkiej wydajności przechowywania) system ten staje się świętym Graalem, biorąc pod uwagę, że technika buforowania jest prosta.
Naturalnie dochodzę do techniki buforowania, ponieważ rozumie się, że przechwytywanie jest dziś pod kontrolą. Przeczytałem całą debatę na temat tunelu rolkowego herakles, instalacji Christophe'a (70 m3 wody), systemu wiercenia powierzchniowego (10 na 20m) w roju zaproponowanym przez dedeleco i system głębokie wiercenie zaproponowane przez Christophe.
Myślę, że jest coś, czego potrzeba do eksperymentowania z czymś.

Przedstawiam moją propozycję, która jest trochę na rozdrożu jego ścieżek. Czekam na waszą opinię i krytykę, ponieważ nie jest to ideał, który słyszę, ale prosty eksperyment.
Dlatego planuję osiągnąć bufor termiczny z bardzo niewielkimi środkami, a zwłaszcza z odpadami przemysłu energetycznego.
Proponuję odzyskanie cylindrycznego zbiornika metalowego o pojemności 1 do 3 m3 w celu zakopania go w głębokim 5m (pokrojony lub pojedynczy otwór koparki). Ten nieizolowany zbiornik odzysku (prawy róg) zostanie wykorzystany jako Wektor termiczny doładowujący otaczającą ziemię w lecie i jako źródło odzysku ciepła w zimie.
Woda balonowa jest wstrzykiwana i odzyskiwana przez konwencjonalny PER. Badanie wariantu zakopania kolby 2,3 200 za pomocą nieizolowanego balonu z wektorem ciepła i może być izolowanym balonem (odzyskiwanie CWU) umożliwiającym uzyskanie cieplejszego bufora energetycznego dla ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania ,
Wielkość nie została obliczona dla przypadków z wieloma balonami
Ale interesuje mnie prosta metalowa obudowa balonu (bez izolacji) służąca jako wektor wymiany ciepła w ziemi (a także tunel rolkowy) i odzyskiwania ciepła.
Po prostu wiem, że mój wektor z jednym balonem 200litre pozwala mi przenosić dużo ciepła na środek z deltą 15 °.
Dziękuję za opinię.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/11/15, 14:35

1) Twój projekt jest interesujący.

2) nie można odpowiedzieć, dopóki nie dowiesz się, jakiego typu jest to mieszkanie (ale, jak mówisz, chcesz przełączyć się na termodynamiczne odzyskiwanie energii słonecznej, sugeruje to, że Czy istnieje…) ani odpowiedzi, dopóki nie wiemy, jak wysoki jest istniejący budynek.

3) jeśli tak, co z rodzajem izolacji termicznej budynku? ITI, ITE lub co ja wiem? Jest to oczywiście bardzo ważne, ponieważ umożliwiłoby zmierzenie rozmiarów eXergie do rozmiaru każdej instalacji (nawet jeśli jest to zbyt niedawne dla mojego treningu, potrzebowałoby kogoś ostrego, aby to zrobić, albo tak, idź do empiryzm z GROS może ulec awarii.)

4), ale od razu mówię, że nawet przy prawidłowych odpowiedziach we wszystkich tych punktach jest mało prawdopodobne, aby działał tak dobrze, jak myślisz. Rozmiary eXergie gra na bardzo małych parametrach, pod stopami trzeba mieć dużo więcej. Będziemy musieli dostosować ten pomysł. Na przykład, jeśli temperatura jest stabilna w okolicach -12 m, musisz zejść do -30 m, aby uzyskać 1 ° C co -30 m [...] to znaczy, że na podanej głębokości musisz koniecznie idealna izolacja termiczna tego zbiornika. Nie ma tu mowy o stworzeniu wystarczającej bezwładności cieplnej, między zbiornikiem a otaczającą ziemią w kontakcie, temperatura będzie pompowana przez ziemię na długo zanim będzie w stanie odzyskać zmagazynowaną energię ... Na przykład, trzeba już czekać 2 lata na -350m zanim "system" się ustabilizuje ...! A potem są problemy z korozją, fakt, że posiadanie kilku małych zbiorników zamiast dużego nie jest dobrym pomysłem pod względem strat itp ...

5) działa dla domu pasywnego, ale zbiornik (bufor termiczny) musi znajdować się WEWNĄTRZ habitatu, jak tutaj: Ogrzewanie izolacja / ogrzewania słonecznego, od domu z buforem termicznych-en-Swiss t11285.html a nawet w środku musi być odizolowane!

6) we wszystkich przypadkach, z dobrą pasywacją siedliska (ITE 300mm), nie jest zabronione myśleć, że nie potrzebujesz takiej instalacji, musisz zobaczyć .... (i jeśli uważasz, że jesteś w stanie wykonać taką instalację samodzielnie, tym lepiej będziesz mógł przejrzeć całą izolację, która wymaga mniej złożonej wiedzy.)

RTDC
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56




przez lilian07 » 15/11/15, 19:06

Dziękuję Obamot za tak szybką odpowiedź.
Jeśli chodzi o dom, to jest już dom wybudowany stary budynek ardéchoise 1850 (Alpy Rodanu na szerokości Montélimar, wysokość 350m), który obejmuje geotermalną pompę ciepła 19 Kw woda / woda zakopana w czujniku poziomym. Pobór mocy 15000 CAP Kwh do ogrzewania w mieszkaniach 4 100 m2. Wewnętrzna izolacja 100mm na ścianie i 200 mm w suficie. Temperatura podstawowa ogrzewania podłogowego. Szklarnia skierowana na południe (obudowa basenowa z poliwęglanu / aluminium) 50 m2 przymocowana do domu.
Przede wszystkim staram się poeksperymentować przy niższych kosztach (odzyskiwanie zbiorników magazynowych), ale ta słynna pojemność termiczna (bardzo kontrowersyjna) do głębokości 5m lub innej (masa gliniasta i możliwość zastosowania mojej koparki Opona 6m głęboka).
Zdaję sobie sprawę, że wymiar wymaga celu i dobrze znam proste obliczenia teoretyczne dyfuzyjności, przewodności i pojemności. Powiedzmy, że szukam pamięci 5000 Kwh (nie mam panelu termicznego, ale zmienię mój system bez bufora i zbuduję bufor równolegle, aby zwiększyć termiczne przesunięcie fazowe w czasie).
Myślałem wcześniej, aby użyć balonu termicznego bez izolacji, aby wykorzystać wektor / rekuperator gorącej wody. pojedynczy otwór 5 / 6 m i umieściłem balon jako sondę z obwodem PER z powrotem / osłoniętą. Zgodnie z obliczeniami dyfuzyjności przyjmuje się empirycznie, że ziemia rozprasza falę termiczną jednego metra na miesiąc, mogę więc oszacować, że przesunięcie fazowe miesiąca 4 rozprasza sferyczną falę na 4m wokół mojej sondy. Wciąż empirycznie szacuję ilość ciepła około (objętość przechowywania 268 m3 sfery wokół sondy). Specyficzne ciepło Ziemi wystarcza, aby pomieścić mój 5000 Kwh. Do tego czasu dzięki empiryzmowi (nadwyżce) wiem, że ilość mojego ciepła musi znajdować się w tej sferze. Tam, gdzie wszystko jest skomplikowane, należy odzyskać tę masę ciepła (musimy zgodzić się na rzeczywisty temat, który zaczyna się teraz).
Jeśli chcę pozostać prosty, używam sondy jako źródła i powinna ona odwrócić proces (pompuję kalorie), ale obliczenia stają się skomplikowane i jedyny eksperyment, który do tego czasu mnie nie kosztuje (balon się regeneruje i 10m from PER) przejmuje. Dostaję 1%, 10% lub 50% moich kalorii? jeśli otrzymam 10% kalorii, mój system jest już w dużej mierze opłacalny, biorąc pod uwagę solidność i wyjątkową łatwość implementacji.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że od tego momentu wszyscy łamią sobie zęby, dlatego chcę zbadać bez żadnych kosztów, aby znaleźć lub nie sposób.
Myślałem już o zasadzie optymalizacji
Prosty etap optymalizacji 1er: wykop 4 w plasterkach (w kwadracie 4m) 0.3 x 5m z głębi sondy, aby umieścić izolację typu styropianu w celu zatrzymania kalorii (może zwiększyć temperaturę wyżej )
Etap optymalizacji 2eme: całkowicie opróżnij objętość ziemi niezbędną do przechowywania (obliczeniowa masa cieplna), a następnie izoluj (paradoks tam nie można odizolować więcej budynku, który izoluje ziemię, aby medytować ...) na 6 powierzchnie sześcianu z 4m o głębokości 6m, aby zanurzyć moją sondę (zbiornik) i łatwiej odzyskać kalorie.
Etap optymalizacji 3eme: umieszczenie kilku sond zgodnie z wymaganiami techniki opisanej przez dedeleco, ale mniej technicznej i płytszej.
Chciałbym wrócić do analizy Obamota: „4” ... konieczne jest, aby zbiornik miał doskonałą izolację termiczną. Żadna kwestia dotarcia tu, aby stworzyć wystarczającą bezwładność cieplną, między zbiornikiem a ziemią w kontakcie, temperatura będzie pompowana przez ziemię dobrze, zanim będzie można odzyskać zmagazynowaną energię ...! A potem są problemy z korozją, fakt, że posiadanie kilku małych zbiorników zamiast dużych nie jest dobrym pomysłem na marnotrawstwo, itd ...
Moja zasada polega na przeniesieniu kalorii na ziemię, aby uczynić ją tak prostą i nieskończoną, jeśli zakopię izolowany balonik, że będę miał problem z wykonalnością, ponieważ będę musiał mieć w zbiorniku wodę - 5m (jeśli masz rację, mój projekt tam się zatrzymuje, ponieważ lepiej jest umieścić swój basen w swoim domu (patrz przechowywanie 70 m3 ...)
Problemy korozji są łatwe do przezwyciężenia (suchy ląd ... lub kula ze stali nierdzewnej ...), jeśli ziemia musi pompować wszystkie moje kalorie, wtedy kalorie idą zbyt szybko, a teoria podziemnego dyfuzyjności nie ma już (1m / miesiąc) nawet mniej niż tunel żwirowy ... i wracam do mojego punktu optymalizacji 2 (nadal działający) odizolował ziemię zamiast zakopać basen ....

Jest to pierwsze podejście, które jest proste, oczekuję jakiejkolwiek formy krytyki, która może pozwolić na zaawansowane.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 15/11/15, 20:16

Będę jeszcze mniej optymistyczny. Generalnie nie jest dobrze przychodzić pytać o radę, gdy ilości są już wyprodukowane ...

Bez wykroczenia osobistego jest bardzo źle zablokowany, istnieją już błędne wcześniejsze wybory, których nie można naprawić przez przypięty w ten sposób projekt. Wybór w liczbie mnogiej (dlaczego ITI, podczas gdy w ten sposób pozbawiamy się użycia bezwładności cieplnej ścian, która dzięki ITE pokryłaby tę masę, aby skorzystać z jej wkładu, zamiast walczyć z tą zimną bezwładnością, która działa przeciw cel ... Był już sposób na przechowywanie ciepła dla cyklu nocnego ... Dlaczego wybór PAC, gdy mają one niski współczynnik COP, dokładnie wtedy, gdy musimy aby się ogrzać, ponieważ z zimnem COP załamuje się ... Dlaczego piec nie zrobił masowej ręki dla tego typu budynków ... Dlaczego w końcu ITI, które sprawi, że ściany będą niezdrowe, stworzą kieszenie wilgotność i ryzyko zniszczenia budynku więcej ogrzewa ... przez rozpad ścian i inwazję pleśni / grzybów)

A priori widząc taki projekt, powiedziałbym, że walka z zimnymi mostami w takiej konstrukcji jest nierozpuszczalna i prawie pod koniec pracy nie widać żadnej różnicy. Masz tak niekorzystną wartość eXergy, że nie jest ona zgodna z twoim projektem.

Nie tylko dobrze byłoby zobaczyć wszystko ponownie, ale we właściwej kolejności i konieczne byłoby rozpoczęcie od zaakceptowania popełnionych błędów. Jestem zdumiony, że nikt nie ostrzegł cię przed tą kombinacją złych wyborów.

Przykro mi, jeśli widzę to w ten sposób, to musi być trochę trudne do odczytania, ale tak naprawdę nie ma wyboru.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 15/11/15, 22:14

Niestety, nie ma potrzeby się dziwić, więc ten typ przypadku jest powszechny.
Nowa konstrukcja w pobliżu mojego domu ma te same podstawowe błędy. Ponieważ byłem zaskoczony wyborem czapki powietrzno-wodnej z przyszłym sąsiadem, odpowiedział, że jego dom jest „dobrze ocieplony”…!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 16/11/15, 09:14

Byłem, mam 3 lub 4 anbs, zainicjowałem refleksję, aby dowiedzieć się, jak można przechowywać ciepło odpadowe z grupy kogeneracyjnej stacji fermentacji beztlenowej, aby zaopatrywać szklarnie.

Pomysł był porównywalny: czasami traciliśmy ciepło.

Można go niedrogo wysłać do głębokich warstw gleby, aby zebrać go zimą i ogrzać szklarnię. Szklarnia, którą można by zbudować bezpośrednio na składowisku, aby wycenić "straty" w górę, powyżej bufora podziemnego ...

Nigdy nie byłem zaawansowany, ponieważ: a) miałem coś innego do zrobienia! ; b) Nie znalazłem nikogo, kto byłby w stanie obliczyć wszystkie parametry: wysięk, powierzchnię wymienników do wprowadzenia, wydajność (odzysk ciepła / wstrzyknięte ciepło) itp.

To najmniej skomplikowane. A to już zależy od natury gleby, jej wilgotności itp.

Prosta uwaga: dlaczego zakopać czołg, jeśli bufor jest glebą? Tyle, żeby zakopać cewki, jak wielka podłoga grzewcza pracująca w jednym kierunku - wstrzykiwanie kalorii - latem i innymi - odzyskiwanie kalorii - zimą?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 16/11/15, 09:58

Did67 napisał:Prosta uwaga: dlaczego zakopać cysternę, jeśli bufor jest glebą? Tyle, żeby zakopać cewki, jak wielka podłoga grzewcza pracująca w jednym kierunku - wstrzykiwanie kalorii - latem i innymi - odzyskiwanie kalorii - zimą?

Z powodu prawa masy ....
Taki układ z nośnikiem ciepła nie powinien funkcjonować jako „bateria”, ale jako wymiennik.

Twoje cewki wyglądałyby tak, jak w ogrzewanej podłodze, ale bezwładność cieplna betonu działa na korzyść systemu, ziemia jest zbyt duża, a stos nie może nawet załadować się, jeśli policzysz wciąż straty związane z zimnymi mostami, możesz litować się ...

Z drugiej strony, wiercenie w -350m staje się możliwe ... Ale koszt wiercenia to 20'000 € + kocioł ECS i czujniki na dachu osobno: więc zastanów się ... Całkowicie przerobić ITE c ' nie jest tak kosztowny dla siebie (5'000 6'000.- pierwsza cena za izolację 150 m2 200mm LDV, w tym pod zadaszeniem i zakup małego rusztowania). Dodaj cenę okładziny, jeśli chcesz, ale możesz tynkować ad hoc powłokę zakotwiczoną do paneli ze sprężonego LDV (dzięki siatkom poliestrowym i wszelkim sztuczkom)!

Odwiert nie zaczyna przynosić owoców aż do 2 lat (czas potrzebny na równowagę systemu). Na tej głębokości możemy przechowywać bez problemu i mieć system wymiany, który stale zapewnia 23 ° C 24 ° C i ECS osobno, ale zanim zostanie zdemokratyzowany, warto tylko ogrzewać zabytki historyczne że nie możemy ogrzewać inaczej (jeśli wolą administracji jest zaopatrzenie w energię 100% EnR ...) i moim skromnym zdaniem.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56




przez lilian07 » 16/11/15, 11:04

Ok, dziękuję za analizę Ahmed i Obamot i dziękuję za ustalenie rekordu na czas o powiedzeniu, że najlepsze kalorie to te, których nie spożywasz (Opanowałem dziedzinę ITI, ale mój dom nie jest domem ze słomy / drewna, BBC lub troglodyta ... niestety, stwierdzam, że nie mam nic przeciwko temu typowi domu gdzie indziej mnie fascynują ...) ,
Określam sytuację:
Istniejący dom (odsłonięty kamień) na terenie chronionym (ZPPAUP) niemożliwy do odizolowania z zewnątrz.
Renowacja klasyczna wełna skalna 150mm + 200mm + izolacja pod płytą + sklepiona piwnica na ziemi + woda / woda CAP 19 KW czujnik poziomy + duże południowe otwarcie + południowa osłona szklarni + północna wykładzina izolacyjna + małe północne otwarcie.
Z lokalnymi ograniczeniami osiągnąłem prawie maksimum a budżet tak niski, jak to rozsądnie osiągalne:
Rezultat: strefy 4 ogrzewane przez jedyny PAC water.eau bez optymalizacji programowania energii (autonomiczny najemca): 18000 Kwh energii elektrycznej zużywanej średnio przez 5 lat tylko dla ogrzewania (2750 euro / rok jądrowy rocznie) dla 450m2 powierzchni do ogrzania (1200 m3 objętości).
Myślę, że nie jest tak źle, że 700 ogrzewa euro rocznie automatycznie.
Wiem, że to nie jest ideał, ale nie jest daleko od bycia dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę ograniczenia.
Przepraszamy za brak możliwości określenia przed inwentarzem tego, co jest fundamentalne.
Wracam do tematu:
Idę na eksperyment dotyczące 95% użytkowników ”metryka lub pomiary są już wykonane ....postulat: słabo izolowany francuski park, zewnętrzna izolacja po cenach „niewystarczających” i cena kopalnego / jądrowego kWh… zbyt niska, to gospodarka rządzi tym światem i nie chcę debatować u góry temat jest zbyt duży i złożony).
Nie szukam w żadnym miejscu Graala, po prostu robię testy przed budowaniem domu pasywnego. Mam na to świetny plac zabaw (moje sito domowe jest słabo izolowane, a gliniana dziewica ...)
Przeorientuję temat: inter sezonowy 5000 Kwh bufor (1 / 3 moje zużycie) debata rozpoczyna się od stemplowania międzysezonowego, zamieszczam mój poprzedni post: „Tam, gdzie wszystko jest skomplikowane, trzeba odzyskać masę cieplną pod ziemią (musimy zgodzić się na prawdziwy temat, który zaczyna się tutaj”) ....
Jeszcze raz dziękujemy za krytykę, ponieważ sprawdzają smutny stan naszych zasobów nieruchomości i naszych wyborów społeczeństwa, ale wszyscy jesteśmy odpowiedzialni...
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56




przez lilian07 » 16/11/15, 11:29

Dziękuję Did67,
Debata się skupia. Celem zastosowania małego nieizolowanego bufora jako źródła i wektora jest jego cena i łatwość wykonania (jest to elektryczny zbiornik gorącej wody z odpadów nuklearnych HS dostępny bezpłatnie (dajmy mu lub dobry zakątek)
200l = o powierzchni promieniującej / wychwytującej 2m2 ... możliwe jest wstrzyknięcie 1000 o wartości Kwh / dzień (przewodność metalu / ziemi) z delta 15 ° bez żadnego problemu między wtryskiwaną wodą a powrotem do czujników słonecznych lub innych. ..Nie mam jeszcze optymalizacji źródła (może to być balon 50litre wystarczający do zobaczenia, ale mniej prądu ...)

Moim problemem jest odzyskanie tej energii w tej wyimaginowanej kuli ziemskiej o promieniu 4 m (250 m3, empiryczna dyfuzyjność ziemi 1m / miesiąc) wokół źródła w 6m głębokości.

Oczywiście operacja jest bardzo łatwa do wykonania (zdjęcie łyżki 60 cm ... 30 minut wykopu) i wysyłam moją sondę i moje czujniki temperatury. W tej operacji chcę zebrać maksimum informacji ... Planuję nawet przeprowadzić testy, umieszczając funkcjonalny balon elektryczny, aby ogrzać go oporem elektrycznym i wykonać pomiary (przewodność, wylewność ... ) .....
Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 16/11/15, 11:34

No cóż, nie ma zbyt wiele do skręcenia, robi wiertło!

I najgłębszy możliwy z kotłem jako buforem termicznym (bezpośrednie odzyskiwanie, gdy jest słońce ...)

Dlaczego? Ponieważ masz już wodę PAC z wodą, więc odejdziesz z bardzo interesującą temperaturą wymiany, podłączając ją do obwodu nie?

Jeśli nie chcesz i utkniesz w swoim projekcie, nadal musisz wiedzieć podstawową rzecz: problem polega na tym, że to nie tak dużo ”my, którzy decydujemy„że konfiguracja danych problemu, który jest na nas nałożony, a zatem to nie my sami wybieramy rozwiązania tego typu problemów, to rozwiązania, które są nam narzucane zgodnie z ograniczeniami, „Mamy…! Każdy inżynier to wie.

Więc jeśli kontynuujesz (ale poważnie zapraszam cię, aby przejść do średniej głębokości wiercenia), jest projekt http://www.dlsc.ca/borehole.htm

Ale skontaktuję się z nimi bezpośrednio, zadając im pytania, doskonale zdają sobie sprawę z ograniczeń, ale zauważysz, że ich system zakopany w ziemi jest całkowicie odizolowany i poważnie!

Nigdy osobiście nie wierzyłem (mają centralny gaz ...) z dobrego i prostego powodu, że EPFZ może się zdarzyć tylko tam i z pasywacją nowych konstrukcji! A Federal Polytechnic School of Zurich, to nie rękawy, są one źródłem Solar Impulse (płaszczyzny słonecznej) jest jednym z najbardziej widocznych biegunów technologicznych na świecie.

A potem wracamy do wiercenia na średniej głębokości:

Kontakt / Linki:
http://www.largeur.com/?p=4167
http://www.fcl.ethz.ch/person/prof-dr-h ... eibundgut/
http://www.fcl.ethz.ch/module/low-exergy/

Dla mnie rozwiązywanie twojego równania to człowiek sytuacji. Ale on jest coś, co mnie miażdży, jeśli twoje fasady są chronione, twój dach będzie równie dobry, więc chcesz umieścić tam swoje termodynamiczne kolektory słoneczne do ogrzewania wody? Ponieważ nie mogą być na dachu, wykluczone!

W każdym razie moja pozycja nie zmienia się od tego, co powiedziałem powyżej (rozmiar eXergia zbyt niekorzystna dla płytkiego składowania podziemnego z domem niepasywowanym) wystąpią tylko „jednorazowe” wyniki. W przypadku budynków zabytkowych, być może szansa w przyszłości z całkowicie przezroczystą izolacją na bazie aerożelu >>> ale musisz to zrobić nieważkość : Mrgreen:

Nie chodzi o to, że nie da się o tym dyskutować, chodzi o to, że nie dotykamy ziemi w porównaniu z rzeczywistością na ziemi ... To tak, jakbyśmy mówili, że będziemy produkować `` prąd za pomocą domowego trenażera umieszczonego w autobusie, aby go przesunąć, pedałowanie zajmie mu dużo czasu, zanim wykona pierwszy obrót kierownicą ... a przy najmniejszym wzniesieniu zacznie jeździć bezpieczniej potwierdzam, że nie posunie się naprzód ... ale zawsze możemy to omówić i rozpocząć debatę od punktu „P” : Lol:

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187