winda schodowa

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

winda schodowa




przez phil59 » 08/01/23, 01:18

Nie wiedząc, gdzie umieścić, daję tutaj.

Dla mojego ojca wchodzenie po schodach zaczyna być bardzo skomplikowane i zastanawiam się nad windami schodowymi.

A priori byłoby to jakieś 10 000 euro i nie rozumiem po co miałby w tym pomagać, bo na parterze oprócz kuchni jest jadalnia i salon, wystarczy zrobić sypialnię na parterze.

Patrzyłem na LBC i jest ich „mnóstwo” na sprzedaż.

Oczywiście myślę, że trudno jest dostosować mniej więcej, ale musi mieć sposób na dostosowanie...

Czy ktoś już próbował?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: winda schodowa




przez Macro » 09/01/23, 10:58

Są tacy, których próbowaliśmy… Mieli problemy : Chichot: : Chichot: : Chichot:


1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: winda schodowa




przez Christophe » 09/01/23, 11:15

Makro napisał:Są tacy, których próbowaliśmy… Mieli problemy : Chichot: : Chichot: : Chichot:


Widzę, że mamy te same referencje! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: winda schodowa




przez Christophe » 09/01/23, 11:19

phil59 napisał:Nie wiedząc, gdzie umieścić, daję tutaj.

Dla mojego ojca wchodzenie po schodach zaczyna być bardzo skomplikowane i zastanawiam się nad windami schodowymi.

A priori byłoby to jakieś 10 000 euro i nie rozumiem po co miałby w tym pomagać, bo na parterze oprócz kuchni jest jadalnia i salon, wystarczy zrobić sypialnię na parterze.

Patrzyłem na LBC i jest ich „mnóstwo” na sprzedaż.

Oczywiście myślę, że trudno jest dostosować mniej więcej, ale musi mieć sposób na dostosowanie...

Czy ktoś już próbował?


Więc widziałem raport kilka lat temu i byłem zaskakująco zaskoczony ceną...windy domowe : za 10 do 15 tys. € można zainstalować pod klucz. To były dość klasyczne modele pamięci (szklane ściany...).

Dodaje to miłej wartości dodanej do domu w przeciwieństwie do winda schodowa, która powoduje utratę wartości (często rozbierane, jeśli dom kupiony przez młodą parę... dlatego można ich znaleźć mnóstwo na LBC)

W zależności od architektury winda może być wewnętrzna lub zewnętrzna!

Winda schodowa za 10 XNUMX € to wyraźnie gerontofilski wyzysk! : Evil:

ps: ceny prawdopodobnie się zmieniły od... w drodze do góry! : Mrgreen: Ale hej, myślę, że to ścieżka do przestudiowania, wszystko zależy od architektury...
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: winda schodowa




przez izentrop » 09/01/23, 11:30

phil59 napisał:na parterze, oprócz kuchni, znajduje się jadalnia, oraz pokój dzienny, co wystarcza na sypialnię na parterze.
Rozwiązanie zostało znalezione.

Lepiej zainwestować w małą łazienkę/WC przystosowaną do wózka, niż w te gadżety, z których osoba z utratą autonomii może nie być w stanie korzystać za kilka dni.
Kluczowe oszczędności na ogrzewaniu, jeśli podłoga nie jest już używana. To tylko opinia : Wink:
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: winda schodowa




przez phil59 » 09/01/23, 11:38

Z tego co widziałem to 3000€ jeśli schody są "proste", 7000€ jeśli są zakręty i 3000€ MO.

Dlatego powiedziałem, że 10 000 euro, to szacunki, szacunki zostaną wykonane.

I do tej pory nie udało mi się ich przekonać, żeby przenieśli sypialnię na dół.

Z drugiej strony windy wymagają wizyty technicznej przynajmniej raz w roku, też szukałem.

Pamiętam reportaż "u małego sprawozdawcy" Pierre'a Bonte, gdzie facet zrobił sobie "monte babcię" : Lol:

Dla mojego ojca nie chodzi już o „część mechaniczną”, ale o oddech.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: winda schodowa




przez Macro » 09/01/23, 11:38

Dla mnie nie lepszy niż izentrop...

Lepiej jest zainwestować w realną konstrukcję PMR na parterze, niż bawić się w majsterkowanie i konserwację czegoś, co i tak będzie tylko doraźne...
2 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: winda schodowa




przez Macro » 09/01/23, 11:46

Osoba, którą zastąpiłem w pracy... Zrobiłem w domu widły i pompę hydrauliczną... Bo jego żona zaczynała mieć problemy zdrowotne, niezłe osiągnięcie... ponieważ rzecz jest w stanie podnieść 2 tony : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Zrobiłem jeden dla mojego najemcy na zewnątrz (ABF nie chciał schodów) : Chichot: : Chichot: : Chichot: z wyciągarką leroy merlin z IPN i starą kładką z mojej pracy... Działało 5 lat...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: winda schodowa




przez Christophe » 09/01/23, 12:06

izentrop napisał:
phil59 napisał:na parterze, oprócz kuchni, znajduje się jadalnia, oraz pokój dzienny, co wystarcza na sypialnię na parterze.
Rozwiązanie zostało znalezione.

Lepiej zainwestować w małą łazienkę/WC przystosowaną do wózka, niż w te gadżety, z których osoba z utratą autonomii może nie być w stanie korzystać za kilka dni.


To nie jest fałszywe! Ale znowu architektura musi być kompatybilna ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: winda schodowa




przez Christophe » 09/01/23, 12:07

Makro napisał:Osoba, którą zastąpiłem w pracy... Zrobiłem w domu widły i pompę hydrauliczną... Bo jego żona zaczynała mieć problemy zdrowotne, niezłe osiągnięcie... ponieważ rzecz jest w stanie podnieść 2 tony : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Zrobiłem jeden dla mojego najemcy na zewnątrz (ABF nie chciał schodów) : Chichot: : Chichot: : Chichot: z wyciągarką leroy merlin z IPN i starą kładką z mojej pracy... Działało 5 lat...


Jesteś makro nag! : Mrgreen:
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 182