Zaplanuj system otwierania drzwi z baterią

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Zaplanuj system otwierania drzwi z baterią




przez Grelinette » 28/11/15, 16:27

Halo

Muszę zautomatyzować otwieranie małych drzwi za pomocą autonomicznego systemu zasilanego bateryjnie i bez użycia napięcia 220 woltów.

Mały programator zasilany baterią 9 V powinien wystarczyć, aby aktywować system odblokowania otwarcia (system zamka, hak, zatrzask itp.), ale nic nie mogę znaleźć.

Określam, że otwarcie drzwi po odblokowaniu będzie mechaniczne za pomocą sprężyny lub własnego ciężaru.

Szukałem w sieci ale nie mogę znaleźć niezawodnego rozwiązania w przystępnej cenie.

Rzeczywiście istnieją programy do nawadniania, które są ogólnie proste i praktyczne w programowaniu, ale ceny są wysokie i czy za pomocą tego typu programatora można aktywować system otwierania?


Na przykład używam tego bardzo prostego modelu i zmierzyłem, że wysyła on impuls elektryczny o napięciu 1 wolta przez ułamek sekundy. (co na pewno aktywuje elektromagnes otwierający lub zamykający membranę dla wody).
Obraz

Działanie tego typu sprzętu dobrze odpowiada temu, czego szukam, ale jak wykorzystać krótki impuls do wywołania mechanicznego otwarcia bez konieczności przechodzenia przez skomplikowany i kosztowny zespół elektroniczny?

Widziałem też, że były elektrozaczepy (12 V 500 mA), które mogłyby działać, ale nie wiem, czy działają na prąd stały i czy można je używać na baterie,
Obraz Obraz

lub takie gniazda, ale które działają tylko na 220 AC:
Obraz


Czy możecie mi pomóc w badaniach nad samodzielnym programatorem zasilanym bateryjnie (9 V),
a system otwierania od programatora?

Dziękujemy za błyskotliwe i ekonomiczne pomysły!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/11/15, 17:05

Czy zdalnie sterowany przekaźnik z opóźnieniem będzie dla Ciebie odpowiedni?

https://www.econologie.com/shop/interrup ... p-240.html

Wymaga to jednak każdorazowego naciśnięcia pilota.

W przeciwnym razie sklep może dostarczyć przekaźnik impulsowy... z możliwością regulacji impulsu i pauzy w zakresie od 1 s do 60 h... więc w twoim przypadku 1 godzina otwarcia i 23 godziny przerwy...

Miałbyś przynajmniej sygnał... Jeśli chodzi o aktywację, myślę, że możesz wziąć zamek do drzwi budynku, taki jak ten, który znalazłeś...

Te 2 rozwiązania działają pod napięciem 12 V, więc przy małej baterii... prawdopodobnie ładowanej przez mały panel słoneczny?
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 11 / 15, 17: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 28/11/15, 17:08

Tak działa przekaźnik czasowy:

Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 28/11/15, 17:51

Elektrozaczep jest rozwiązaniem prostym do wdrożenia, ale należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje; takie, które zwalniają rygiel po impulsie i takie, które zwalniają go dopiero w trakcie impulsu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 29/11/15, 19:32

Dobry wieczór i dziękuję za odpowiedzi.

Christophe,
Zdalnie sterowany przekaźnik czasowy jest zbyt skomplikowany do zamierzonego zastosowania: wystarczy, że wywołam otwarcie w zaprogramowanym wcześniej czasie.

Ahmed,
Elektrozaczep rzeczywiście wydaje się prostym rozwiązaniem (w przypadku mechanicznej części otwarcia), jednak muszę jeszcze dać radę go uruchomić za pomocą akumulatora. Pozostaje jednak problem zaprogramowania czasu wyzwalania otwarcia.

Znalazłem mały przekaźnik. Wypróbuję go z programatorem zraszaczy, aby sprawdzić, czy zadziała pod wpływem impulsu elektrycznego 1 V z programatora zraszaczy. Jeśli tak, być może czas trwania impulsu będzie wystarczający do otwarcia elektrozaczepu.

Jeśli nie, czy ktoś kiedykolwiek próbował tego typu programowalnego gniazdka elektrycznego:
Obraz
Ponieważ działa z akumulatorem do programowania, może uda mi się użyć gniazdka do otwarcia lub odcięcia prądu o napięciu 9 lub 12 woltów (zamiast 220 V).
Czy ktoś wie, czy jest to możliwe?


Ostatnie rozwiązanie, które a priori, choć nie idealne, niewątpliwie zadziała. Mam bardzo prosty mechaniczny programator mechaniczny, taki jak ten:
Obraz
Wszystko jest mechaniczne: we wskazanym czasie mały silnik obraca zawór kulowy, który bardzo łatwo przekształcić w zatrzask. Jedynym problemem jest to, że programowanie odbywa się w sposób ślepy w stosunku do czasu jego uruchomienia: programujemy czas trwania i częstotliwość, nie w dokładnym czasie.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 30/11/15, 01:15

Grelinette napisał:Jeśli nie, czy ktoś kiedykolwiek próbował tego typu programowalnego gniazdka elektrycznego:
Obraz
Ponieważ działa z akumulatorem do programowania, może uda mi się użyć gniazdka do otwarcia lub odcięcia prądu o napięciu 9 lub 12 woltów (zamiast 220 V).
Czy ktoś wie, czy jest to możliwe?


Zabawne, że programistów znajdujesz gdzie indziej, skoro w twoim sklepie jest ich kilku forum ulubiony od lat...
https://www.econologie.com/shop/programm ... iques-c-84
: Chichot:

Nigdy takiego nie rozbierałem, ale jestem prawie pewien, że nie będzie działać przy niskim napięciu, wyzwalanie należy wykonać za pomocą tyrystorów 230 V (tego rodzaju programatory są dość proste i nie zawierają przekaźników: nie „klikają” przy uruchamia się i nawet jeśli był przekaźnik, nie jestem pewien, czy byłby w stanie go przekonwertować...)

Co sądzisz o moim rozwiązaniu z przekaźnikiem czasowym? Bo ten działałby na niskim napięciu (12V mini...), a zestaw (do lutowania) kosztuje niecałe 20€...

Grelinette napisał:Ostatnie rozwiązanie, które a priori, choć nie idealne, niewątpliwie zadziała. Mam bardzo prosty mechaniczny programator mechaniczny, taki jak ten:
Obraz
Wszystko jest mechaniczne: we wskazanym czasie mały silnik obraca zawór kulowy, który bardzo łatwo przekształcić w zatrzask. Jedynym problemem jest to, że programowanie odbywa się w sposób ślepy w stosunku do czasu jego uruchomienia: programujemy czas trwania i częstotliwość, nie w dokładnym czasie.


Tak, dlaczego nie tak silny, ale jak myślisz, ile cykli to potrwa?

Nadal uważam, że przekaźnik czasowy jest lepszym rozwiązaniem... za pomocą przekaźnika zasilisz co chcesz (i to nie dlatego, że jest ze sklepu... nie jest za 20€... ma pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie poza tym nie mam go nawet na stanie...)

ps: jak długo drzwi powinny pozostać otwarte?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 30/11/15, 15:50

Bonjour Christophe,

Obiecuję, że następnemu programiście kupię go w sklepie ekologicznym : Mrgreen:

W rzeczywistości zdjęcia pochodzą ze zrzutu ekranu pobranego z wyszukiwania obrazów za pomocą g.... i biorę pierwszy wyświetlany, który pasuje pod względem rozmiaru obrazu i produktu.

Jako podstawowy programator nawadniania miałem go w zestawie akcesoriów i kiedy przyjrzałem mu się uważnie, zauważyłem, że jest to program mechaniczny (zawór, który się obraca), a zatem można go łatwo odwrócić od jego podstawowych funkcji.

W projekcie drzwi muszą otwierać się automatycznie, zamykanie nie jest istotne (będą zamykane ręcznie). Jest to zatem po prostu kwestia uruchomienia zatrzasku w żądanym momencie.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 30/11/15, 15:56

W takim przypadku nie zawracaj sobie głowy niebezpiecznymi majsterkowaniem! Użyj przekaźnika czasowego podłączonego do starego „dużego” akumulatora 12 V, który będziesz musiał ładować co X tygodni...

W każdym razie do elektrozaczepu będziesz potrzebować napięcia 12 V, prawda?

Nie sądzę, żeby strajk działał na baterie...

ps: do czego to właściwie służy? Kurczaki? Konie? Nawet? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 30/11/15, 17:25

Zaletą programatora na baterie jest miniaturyzacja i niezwykła prostota obsługi. W przeciwieństwie do dużego akumulatora 12 V, który trudno przechowywać i trzymać poza zasięgiem koni lub babci! (święta babcia, zawsze musisz chować przy niej przedmioty).

Cóż, właściwie to wciąż dla koni!
(ale jeśli mechanizm zadziała, mogłabym go przystosować dla kurczaków, królików, kotów… lub dla babci).

To kolejny nietypowy projekt jeździecki, który wnosi odrobinę innowacji i komfortu do pracy w tym rustykalnym otoczeniu, tak przywiązanym do tradycji i wysiłku fizycznego!…

Chodzi mi po prostu o automatyzację dystrybucji siana, które podaję koniom na poranny lub wieczorny posiłek.
Celem jest dostarczenie koniom w parku na świeżym powietrzu pewnej ilości siana (od 10 do 20 kg) w postaci kępek siana (plastry pęczka z uciętymi sznurkami). Plasterki te mają zazwyczaj kształt kwadratu o boku 50 cm i grubości 10-15 cm.
Obraz
(Co prawda jest do tego wyrafinowany sprzęt, ale cena jest godna luksusowej usługi cateringowej: 1400 € za maszynę!...)


Moje konie (w tym Nénuphar, którego znasz jako pierwszego woźnicę doświadczalnego na koniach pociągowych w powozie napędzanym elektrycznie) mieszkają w parku i jedzą rano i wieczorem siano + dodatek w ciągu dnia, gdy jest zimno lub jeśli ich praca fizyczna jest ważniejsza.

W niektóre poranki, gdy jest zimno, konie odczuwają głód wcześniej (przed 7:18) i wieczorem (przed XNUMX:XNUMX). Lilia wodna wyraża to kopnięciem mocno kopytami w koryto z wodą, a gdy jest bardzo głodna, chwyta koryto zębami i rzuca je na środek parku.

Nadchodzące zimno nie daje nam nawet odrobiny wytchnienia w niedzielny poranek: kończyliśmy leniwe niedzielne poranki, kiedy konie czekały na posiłek do godziny 8; i nie mówię tu o zmianie czasu, która przesunęła poranny posiłek o kolejną godzinę...

Krótko mówiąc, szukam systemu, który sprawi, że racja siana będzie automatycznie dostępna o określonej godzinie, rano lub wieczorem, gdy ryzykuję późny powrót do domu.
(Ideałem byłoby móc zarządzać porannym i wieczornym posiłkiem, ale jest to jeszcze bardziej skomplikowane).

Pomyślałem trochę o problemie i okazało się, że istnieje kilka rozwiązań składających się z 2 etapów:

1) elektroniczny : ustawienie czasu zadziałania mechanizmu,
2) mechaniczny : uruchomienie mechanizmu otwierania lub odkładania siana w kojcu

Oto kilka kierunków badań:

- zamykana skrzynka umieszczona w parku, zawierająca przydział siana, otwierana o żądanej porze.
Aby konie nie śmierdziały sianem i nie biegały po zamkniętej skrzyni, aby ją otworzyć, potrzebujesz solidnej skrzyni. Pomyślałem o dużej plastikowej pallocku z pokrywką i systemem otwierania.
Obraz

- Coś w rodzaju dystrybutora siana, umieszczonego za płotem, przez co niedostępnego dla koni, a w żądanym momencie racja siana zostaje wyrzucona i wpada do ich zagrody, ślizgając się np. po pochyłej płaszczyźnie. (rodzaj dozownika cukierków)

- Pomyślałem też, że racja żywnościowa mogłaby zostać umieszczona w worku zawieszonym na wysokiej gałęzi drzewa w parku i odhaczona, tak aby spadła na ziemię w zasięgu nozdrzy.

- Inne proste rozwiązanie: wydziel w parku mały obszar otoczony płotem elektrycznym, który otwiera się (brama) o wybranej godzinie i zapewnia dostęp do siana.


O ile przy odrobinie wyobraźni i materiałach do odzyskiwania można majstrować przy mechanicznej części otwierania;
ponieważ część elektroniczna jest dla mnie bardziej skomplikowana.

Jeśli masz jasne i ekonomiczne pomysły?…
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
simplino
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 143
Rejestracja: 22/11/15, 18:28




przez simplino » 30/11/15, 20:13

Grelinette napisał:Zaletą programatora na baterie jest miniaturyzacja i niezwykła prostota obsługi. W przeciwieństwie do dużego akumulatora 12 V, który trudno przechowywać i trzymać poza zasięgiem koni lub babci! (święta babcia, zawsze musisz chować przy niej przedmioty).

Chodzi mi po prostu o automatyzację dystrybucji siana, które podaję koniom na poranny lub wieczorny posiłek.
Celem jest dostarczenie koniom w parku na świeżym powietrzu pewnej ilości siana (od 10 do 20 kg) w postaci kępek siana (plastry pęczka z uciętymi sznurkami). Plasterki te mają zazwyczaj kształt kwadratu o boku 50 cm i grubości 10-15 cm.
(Co prawda jest do tego wyrafinowany sprzęt, ale cena jest godna luksusowej usługi cateringowej: 1400 € za maszynę!...)

Krótko mówiąc, szukam systemu, który sprawi, że racja siana będzie automatycznie dostępna o określonej godzinie, rano lub wieczorem, gdy ryzykuję późny powrót do domu.
(Ideałem byłoby móc zarządzać porannym i wieczornym posiłkiem, ale jest to jeszcze bardziej skomplikowane).

Pomyślałem trochę o problemie i okazało się, że istnieje kilka rozwiązań składających się z 2 etapów:

1) elektroniczny : ustawienie czasu zadziałania mechanizmu,
2) mechaniczny : uruchomienie mechanizmu otwierania lub odkładania siana w kojcu

Oto kilka kierunków badań:

- zamykana skrzynka umieszczona w parku, zawierająca przydział siana, otwierana o żądanej porze.
Aby konie nie śmierdziały sianem i nie biegały po zamkniętej skrzyni, aby ją otworzyć, potrzebujesz solidnej skrzyni. Pomyślałem o dużej plastikowej pallocku z pokrywką i systemem otwierania.
- Coś w rodzaju dystrybutora siana, umieszczonego za płotem, przez co niedostępnego dla koni, a w żądanym momencie racja siana zostaje wyrzucona i wpada do ich zagrody, ślizgając się np. po pochyłej płaszczyźnie. (rodzaj dozownika cukierków)

- Pomyślałem też, że racja żywnościowa mogłaby zostać umieszczona w worku zawieszonym na wysokiej gałęzi drzewa w parku i odhaczona, tak aby spadła na ziemię w zasięgu nozdrzy.

- Inne proste rozwiązanie: wydziel w parku mały obszar otoczony płotem elektrycznym, który otwiera się (brama) o wybranej godzinie i zapewnia dostęp do siana.

O ile przy odrobinie wyobraźni i materiałach do odzyskiwania można majstrować przy mechanicznej części otwierania;
ponieważ część elektroniczna jest dla mnie bardziej skomplikowana.

Jeśli masz jasne i ekonomiczne pomysły?…


Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zachować prostotę nawet przy krótkim sygnale pulsacyjnym na cewce programatora do podlewania.
Jedną trudnością jest to, że elektrozawory do podlewania są bardzo sprytne, a reakcja w zamian ciśnienia wody utrzymuje je bez prądu elektrycznego, po bardzo małej sile pochodzącej z bardzo krótkiego impulsu elektromagnesu (mniej niż drugi, ale około 6 do 8 woltów, a nie 1 wolt, widziany na woltomierzu zbyt wolnym, aby podążać i mierzyć za pomocą oscyloskopu).

Zatrzask drzwi elektromagnesem wymaga znacznie większej energii 0,5 A i 8 do 12 V DC, dlatego nawet przy przekaźniku takim jak 5 V musimy mocno i sprytnie wzmocnić, aby uzyskać prąd i napięcie niezbędne do sterowania przekaźnikiem

Obraz

Do bezpośredniego uderzenia wystarczy zwykły tranzystor mocy MOSFET

Musisz jednak trochę zrozumieć, jak to działa, jeśli nie awarie, ponieważ musisz wiedzieć, czego wymaga uderzenie (napięcie, prąd i czas trwania impulsu przynajmniej nie rzędu wielkości, typowo 12 V 0,5 V i XNUMX–XNUMX sekundy, prawdopodobnie) i musisz wiedzieć, co programista zraszaczy podaje na swojej cewce, aby uzyskać go na polecenie przejściowego uderzenia (które wymaga oscyloskopu, jeśli nie ma szczęścia ze zbyt krótkim impulsem polecenia).
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, Remundo i goście 137