myjka do komentarzy na youtube

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

myjka do komentarzy na youtube




przez Sebastian L » 22/01/23, 10:43

Witam,

Chciałbym poznać Twoją opinię na temat moderacji komentarzy na youtube, Twoje doświadczenia.

Osobiście jestem zaskoczony dość niebezpiecznym usunięciem bez uprzedzenia, bez naruszenia ogólnych warunków użytkowania.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że komentarze z linkami html domyślnie są automatycznie usuwane na kanałach youtube.
Z daleka wygląda na to, że te komentarze wymagają wyraźnej zgody właściciela kanału, a efekt końcowy jest taki, że marnuje się. Brak komunikatu o błędzie, trzeba zgadywać, ale to nie śmierć demokracji.

Bardziej problematyczne, zauważyłem od jakiegoś czasu, że lekko skonstruowana wiadomość może być ukryta i jeśli spróbujesz umieścić ją na innym kanale z niewielką modyfikacją, automatycznie przeskoczy. To dość ciekawe, moglibyśmy pomyśleć o automatycznej cenzurze państwowej.
W wiadomości znajduje się analiza słów kluczowych, która im się nie podoba (pytanie brzmi: czyja?) i jeśli ponownie opublikujesz ją w innym miejscu, bam usunie ją automatycznie i bez powiadomienia. Mimo to możesz opublikować całkowicie banalną wiadomość i oto ona, więc to nie właściciel kanału jest twoim celem…
Sztuczka, która dziwnie działa, polega na napisaniu wiadomości „w formie”, odświeżeniu strony, aby sprawdzić, czy nadal tam jest i zmodyfikowaniu jej, aby dodać to, co chciałeś powiedzieć na początku… tam wiadomość pozostaje bardzo często! Jakby to zepsuło algorytm filtrowania twojej początkowej „śmieciowej” wiadomości dla nie wiem kogo.

Mówię o tym, bo zbyt często słyszę, że dzięki internetowi demokracja jest solidniejsza, na moim poziomie user experience powiedziałbym, że panuje totalna kontrola i że rewolucja odbędzie się gdzie indziej : Mrgreen:

Oto jeśli masz podejrzane doświadczenia z sieciami społecznościowymi, które są sprzeczne z normalnymi warunkami użytkowania, debata jest otwarta : Chichot:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Re: Myjka do komentarzy na Youtube




przez Christophe » 22/01/23, 10:50

Nie mogłem ci pomóc, chyba wrzuciłem 5 komentarzy na youtube w swoim życiu...

Ale jeśli jest to ta sama doxa, co z filmami… i tak samo działa jak na Facebooku… to z konieczności jest do bani!

Mamy dość kompletny temat dotyczący tego problemu ukierunkowanej moderacji: elektryczność-elektronika-komputery/cenzura-covid-de-facebook-youtube-ras-le-bol-t16530.html
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 143