Narcystyczny zboczeniec niszczy wszystko (film krótkometrażowy)

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Narcystyczny zboczeniec niszczy wszystko (film krótkometrażowy)




przez Christophe » 26/11/19, 19:22

Ta patologia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn ... ale film dotyczy mężczyzny ...

Szkoda, ponieważ psychiczna przemoc małżeńska jest na ogół bardziej kobieca niż męska ... kobiety są bardziej manipulacyjne w celu osiągnięcia swoich celów niż mężczyźni ... którzy mogą być bardziej naiwni?

Nauka mówi, że narcystyczna perwersja dotyczy jednak mężczyzn bardziej niż kobiet.

Krótki film do zobaczenia tutaj: https://positivr.fr/pervers-narcissique ... t-metrage/

Narcystyczny zboczeniec: ten genialny krótki film podnosi maskę

Zrozumieć i potępić podstępną i niewidzialną przemoc domową.

Przemoc domowa może być wyrażona na tysiąc sposobów. Występuje przemoc fizyczna, uderzenia i krzyki, ale występuje także przemoc psychiczna, która pozostawia mniej śladów i powoduje mniej hałasu ... Na szczęście genialny film krótkometrażowy uwypukla plagę ciszy.

Bardziej przebiegły niż jakakolwiek inna forma okrucieństwa małżeńskiego, przemoc psychiczna jest dyskretna i rzadko się o niej mówi, Jednak za fałszywym szczęściem tysięcy par gryzie, łamie i niszczy kobiety, na które nikt nie zwraca uwagi. (a nie ludzie mogą być ???)

Generalnie sprawca tego rodzaju przemocy jest opisywany jako zboczeniec narcystyczny. Urocza od pierwszego wejrzenia, ta osoba kryje w sobie wiele, ale godnych ubolewania talentów: wie, jak zdewaluować partnera, upokorzyć go, kontrolować go, sprawić, by poczuł się winny i manipulować nim, w końcu stając się jego najgorszym koszmarem. Wszystko to bez ofiary, która jest w stanie walczyć ... i nikt niczego nie zauważy!

Ten typ drapieżnika był już przedmiotem wielu artykułów, raportów i opisów, ale wciąż jest bardzo mało obecny w fikcji. W tym sensie powyższy belgijski film krótkometrażowy jest bardzo cenny. Fred i Marie (to jego tytuł) pomaga nam rozpoznać narcystycznego zboczeńca, który za kulisami pozornie szczęśliwego domu zachowuje się dyskretnie, jak wąż…

Fred et Marie został wyprodukowany na prośbę Alexandra Adriaenssens, dyrektor Equal Opportunities, belgijskiej struktury, która walczy o równość mężczyzn i kobiet:

„Jako pierwsi zajęliśmy się przemocą psychiczną. Przyjrzeliśmy się temu, co już robiono w innych krajach, aby nie odkrywać na nowo proszku. To tam odkryliśmy, że jeśli chodzi o walkę z przemocą domową, inni zajmowali się tylko biciem. "

(...)


Ach, uff, zrobili Edycję, która przywraca rzeczywistość rzeczy!

Edycja: U Freda i Marie narcystyczny zboczeniec to mężczyzna. Ale, jak wielu z was przypomniało w komentarzach, narcystyczny zboczeniec może być również kobietą (żoną, matką lub przyjacielem). Narcystyczny zboczeniec nie uprawia seksu, a jego ofiary mogą być liczne. Lepiej jest powiedzieć to, którego czynu.


ps: Wydaje mi się, że mamy (lub mieliśmy) w tej sprawie kilka spraw forum (bardzo męski), ale nie będę celować w nikogo! : Chichot: https://www.passeportsante.net/fr/Actua ... perversion
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Narcystyczni zboczeńcy niszczą wszystko (film krótkometrażowy)




przez Christophe » 27/11/19, 00:04

Tak, w rzeczywistości ... ten krótki film nie ma psychologicznej finezji, tak myślę!

Tam jesteśmy bardziej w wielkim dupku, bardzo ciężkim i bardzo macho niż w prawdziwym narcystycznym perwersji według mnie ... narcystyczna perwersja jest znacznie bardziej subtelna ... przynajmniej zgodnie z osobistym przypadkiem 2, który mam potarł ramiona (2 nie licząc trochę skręconych forum : Mrgreen: ... tak, jesteś tam! : Mrgreen: )

A może dlatego, że zostałem świetnym psychologiem ... pozostali to nieuchronnie wszyscy naziści * : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Narcystyczni zboczeńcy niszczą wszystko (film krótkometrażowy)




przez Christophe » 27/11/19, 09:18

* przemawia moja perwersyjna strona narcystyczna (właściwie humor), ale myślę, że każdy człowiek może być WSZYSTKO psychicznie! Ale w różnym stopniu ...

Jestem trochę autystyczna (jak wielu inżynierów ahahha), jestem trochę maniakalno-depresyjna, jestem trochę narcystycznym zboczeńcem, jestem trochę sadystą, jestem trochę macho, jestem trochę feministką, jestem mały patriarchale, jestem małą kobietą, jestem małym mężczyzną ... krótko mówiąc, jestem człowiekiem! I to wszystko przyczynia się również do piękna ludzkiej różnorodności!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Narcystyczni zboczeńcy niszczą wszystko (film krótkometrażowy)




przez Janic » 27/11/19, 09:59

I to wszystko przyczynia się również do piękna ludzkiej różnorodności!
Biorąc pod uwagę wszystkie kwalifikatory, które właśnie wymieniłeś, obawiam się, że termin „piękno” nie pasuje najlepiej :?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Narcystyczni zboczeńcy niszczą wszystko (film krótkometrażowy)




przez Christophe » 27/11/19, 10:05

Co zaczynasz robić chi * r? Jak myślisz, kim jest mój kokos? : Mrgreen:

No cóż, bez śmiechu: mówiłem o „pięknie różnorodności”… aby wspierać ludzką różnorodność… Mógłbym powiedzieć „wielkość” lub też znaczenie (podkreślenie) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95