Magia żywych

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Magia żywych




przez Sylvester spiritus » 25/04/20, 11:46

Otwieram ten temat, aby rozjaśnić ponure wieści z ostatnich kilku tygodni...

Ci, którzy mieszkają na wsi, z pewnością zauważyli, że przyroda rzadko kiedy była tak piękna jak w ostatnich dniach.
Przyczyną jest kilka czynników, w tym spadek zanieczyszczenia, ale jeden istotny czynnik jest z pewnością zaniedbywany przez naszą cywilizację hałasu.
Przejmuję tego dok. na „czujnikach rośliny”: według izraelskich badań kwiaty emitują więcej nektaru, gdy słyszą zapylacze:
https://www.ami-universite-telaviv.com/ ... e-tel-aviv

Wszyscy uczyliśmy się różnych rzeczy o przyrodzie w szkole lub poza nią, ale ten dokument pozwala nam spojrzeć na nią z innej perspektywy:


Jeśli pierwszy temat związany z robinem kwantowym brzmi dla ciebie odstręczająco, przejdź do:
14mn: nos kwantowy (różne wibracje cząsteczek...)
27 min: żaba (przechodzi ściana...)
37 mln: moje ulubione drzewo kwantowe (16 000 ton produkcji roślinnej/sekundę na naszej planecie w ciszy i harmonii...)

Wreszcie, dla bardziej otwartych umysłów, ten dokument opowiadający o życiu i badaniach kogoś naprawdę wyjątkowego, kogo nie obchodzi, co o nim myślimy:
https://usbeketrica.com/article/le-sava ... particules

Dla mniej otwartych nie ma potrzeby wyjmowania noży: „Wiem tylko, że nic nie wiem…”
Nasza wiedza jest ograniczona, powiedział Einstein, a nie nasza wyobraźnia.

Miłego weekendu
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150