Układ okresowy pierwiastków Mendelejewa

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Układ okresowy pierwiastków Mendelejewa




przez Christophe » 28/01/08, 10:08

Oto kompletny układ okresowy pierwiastków. Ciekawe jest to, że pojawia się obfitość pierwiastków we wszechświecie (chyba??) (nie pytajcie mnie, jak to obliczyli... ale odpowiedź mnie interesuje). Kliknij, aby powiększyć.

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 28/01/08, 10:19

Robiłem to dawno temu, Dymitr Iwanowicz Mendelejew był świetnym facetem, ja jestem Baba przed taką przepowiednią

http://fr.wikipedia.org/wiki/Tableau_p%C3%A9riodique_des_%C3%A9l%C3%A9ments a écrit : Historia

W chemii ogólnej na początku XIX wieku problemem chemików była klasyfikacja pierwiastków. Żywy lub mineralny świat wydaje się być niezwykle zróżnicowany i złożony. Chemikom na całym świecie udało się wydobyć dobrze zdefiniowane związki, których obecnie jest w milionach. Jednak wszystkie te związki ostatecznie składają się z ograniczonej liczby pierwiastków, co umożliwia wytworzenie wszystkich tych struktur chemicznych. Chemicy zauważyli analogie między niektórymi pierwiastkami i wpadli na pomysł klasyfikacji.

Pierwszą prawdziwą wersję układu okresowego pierwiastków, niekompletną, ponieważ wszystkie pierwiastki nie były jeszcze znane, stworzył Rosjanin Dymitr Iwanowicz Mendelejew w 1869 r. Pierwszej klasyfikacji dokonał już wcześniej Lothar Meyer w 1864 r., ale obejmowała ona tylko 28 pierwiastków, które zostały sklasyfikowane wyłącznie na podstawie samej wartościowości. Co więcej, Meyer nie myślał o przewidywaniu innych pierwiastków i korygowaniu masy atomowej pierwiastków ze swojej tabeli.

Mendelejew zauważył, że pewne właściwości zmieniają się okresowo wraz z masą atomową. Tak więc, zamiast klasyfikować wszystkie elementy w tej samej kolumnie, sklasyfikował je w pięciu kolumnach po osiemnaście elementów[1], pozostawiając puste pola, przewidując, że inne elementy zostaną odkryte później.

W 1913 r. klasyfikacja ewoluuje: zdajemy sobie sprawę, że jeśli weźmiemy pod uwagę właściwości chemiczne pierwiastków naturalnych, pierwiastki nie powinny być klasyfikowane według mas atomowych, ale według liczby ładunków.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 28/01/08, 10:45

Tak, geniusz jak wielu innych!! Jesteśmy bardzo blisko...

Ale, jak mówi Wiki, obraz nie był w obecnej formie w czasach Mendelejewa, a poza tym nigdy nie widziałem go w jego „oryginalnej” formie…kk1 widziałby już jakąś historię tego stołu?
0 x
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 22/02/08, 15:34

Obfitość można określić na podstawie promieniowania, które otrzymujemy od gwiazd (pozwala nam poznać ich skład) i zrozumienia zjawiska syntezy jądrowej, jak sądzę.

Jeśli chodzi o modyfikacje, to było szczególnie zdenerwowane, gdy Pauli odkrył zasadę wykluczania, w końcu zrozumieliśmy logikę tej tabeli pod względem rozkładu elektronów.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 22/02/08, 15:40

Ach tak, to nie jest głupia analiza spektralna, nie pomyślałem o tym… więc zaniedbujemy ziemską obfitość… i przypuszczamy, że widoczna część gwiazd wszechświata jest znacząca dla całej reszty? Tak, przyznajmy...

Widzisz, kiedy chcesz możesz przynieść ciekawe informacje...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/08/09, 12:56

Właśnie znalazłem „zabawny” wykres Mendelejewa z kilkoma sztuczkami memnotechnicznymi:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/08/09, 14:18

super edukacyjne, rzeczywiście, ale dlaczego Scandium jest reprezentowane przez rower? Ledwo wiedziałem, że istnieje :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/08/09, 14:22

To nie tylko ten przykład zwykłego przedmiotu codziennego użytku zawierającego „rzadki” element, którego nie znałem! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/08/09, 14:39

W przypadku zegarków to nie bzdury i nie było tylko trochę radioaktywne... wow...

http://www.youtube.com/watch?v=t8kD7XdsIws

: Chichot: :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/08/09, 14:59

Przy okazji, nie sprzedajesz Geigera w sklepie?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 150