Astrofizyka: względność czasu

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Astrofizyka: względność czasu




przez Capt_Maloche » 16/12/14, 18:58

1360 napisał:
Arnaud M napisał:Jeśli go podrapiemy, znajdziemy ...



1360
jest jednym z moich starych kodów niebieskiej karty
Widzę tam omen, który nie może wynikać z przypadku : Chichot:



Teraz biorę wszystkie informacje, aby je przeanalizować, zanim je odrzucę

Poza tym wiemy dzisiaj, że istnieją miliony planet podobnych do Ziemi, zdolnych do życia, więc dlaczego nie gdzieś zaawansowana cywilizacja, ale pozostaje do udowodnienia.

Wątek dzieli od Firma i-filozofia / koniec-świata-za-2012 astronomia-i-założeń-t10482.html
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/12/14, 19:29

Capt_Maloche napisał:Poza tym wiemy dzisiaj, że istnieją miliony planet podobnych do Ziemi, zdolnych do życia, więc dlaczego nie gdzieś zaawansowana cywilizacja, ale pozostaje do udowodnienia.


Bez wątpienia problemem Wszechświata jest czas ... więcej niż odległość ...

Dużo o tym myślałem, odkąd widziałem Międzygwiezdny

Myślę, że cywilizacja taka jak Gwiezdne Wojny NIGDY nie będzie istnieć, ponieważ jeśli problem odległości może być rozwiązany, to względnego czasu nie ma!

Na ziemi, w heliocentrycznym układzie odniesienia, idziemy więcej w nocy niż w ciągu dnia czas leci szybciej po stronie nocnej niż po stronie dnia ... (oczywiście nieistotne, ale fizycznie prawdziwe)

To samo na poziomie sezonowym w benchmarku „wyśrodkowanym na galaktii” w porównaniu z obrotem Ziemi wokół Słońca, który porusza się z prędkością 217 km / s (ale nie znam kierunku ruchu Słońca ...)

I to samo w skali N + 1 dla galaktyki, która sama się porusza!

Więc w końcu ktoś wie, ile kilometrów porusza się Ziemia względem naprawdę ustalonego punktu we Wszechświecie?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 16/12/14, 19:57

Co może oznaczać „stały punkt we wszechświecie”?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 16/12/14, 23:47

Christophe napisał:Bez wątpienia problemem Wszechświata jest czas ... więcej niż odległość ...

Dużo o tym myślałem, odkąd widziałem Międzygwiezdny



Nie widziałem tego filmu, chyba mam 3 godziny do stracenia :-)

Na razie prawdą jest, jeśli ktoś porusza się na przykład z względną prędkością Ziemi
przy 87% prędkości światła czas na Ziemi płynie dwa razy szybciej, to rozsądne.
99% to współczynnik 7
99.99% to współczynnik 22.4

Źródło (do zweryfikowania) http://rmitte.free.fr/science/sci4.htm

Dla zabawy
W przypadku statku, który miałby gaz pędny zdolny do pchania 1G (9.81 m / s²), jak długo (postrzegany) osiąga prędkość światła?

Odpowiedz za pomocą tego małego narzędzia http://www.calculateur.com/acceleration.html
około 1 roku
300 000 000 m / s / 9.81 = 30 581 039 sekund lub 353 dni

Więc jest w kierunku podróży przez Tunel czasoprzestrzenny obrócić

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 17/12/14, 00:16

Ahmed napisał:Co może oznaczać „stały punkt we wszechświecie”?


Całkiem słusznie: ponieważ „dno” wszechświata jest w ruchu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 17/12/14, 09:44

Arnaud M napisał:....
Podsumowując, gigantyczna planeta (planeta Nibiru lub planeta X) weszła do Układu Słonecznego od 10 lat i zbliża się coraz bardziej do naszej orbity ... Mówimy o 3 miliardach zgonów na całym świecie ,

Aby zrozumieć wszystkie tajniki tej sprawy, przedstawiłem wam tutaj krótkie streszczenie:
http://arnaud.meunier.chez.aliceadsl.fr/fr/divers/nathum/hist.html

Nawet jeśli na razie nie mówi zbyt wiele do ciebie, następne dni powinny cię oświecić ...


Uwielbiam to!
Zapraszam na piwo, czytając tego bloga Obraz

Jest wiele fajnych scenariuszy dobrych filmów SF

Nie znałem qi, to zabawne :D i niemożliwe do zweryfikowania

Myślę
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 17/12/14, 12:19

Co dokładnie może oznaczać pojęcie wszechświata?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/12/14, 13:43

Naprawdę lubię ...! : Chichot: Z drugiej strony ...

... to jest wyraz całej próżności gatunku ludzkiego, który się wyraża.

Tak jak wtedy, gdy człowiek sprawia, że ​​kino mówi sobie - ze swoimi ograniczeniami co do skromności oczekiwanej długości życia, która wisi na włosku - co powinien zrobić, aby „uratować planetę»... Jakby należało do niego! Jeszcze bardziej zabawne jest bardzo aroganckie pojęcie „Kosmiczny podbój ”...!

Jak wtedy, gdy mężczyzna oświadcza, że ​​„odkrył” nowy żywy gatunek (on? Co za pionier!) Czy nie istniał, zanim nawet zawłaszczył odkrycie!?! Bardzo ciekawy sposób, pozbawiony pokory, aby zobaczyć pytanie ... Idem w „découverte„Of”nowy wirus„(Nie wcześniej niż była to istota biologiczna, która nie wymaga żywiciela, po prostu gdy wirus„ odkrył człowieka ”, nie mógł się bez niego obejść…! Kolejna hipoteza: aby wirus nas odkrył, zanim jeszcze go odkryliśmy: co za rozczarowanie!) Obraz

Czy więc naprawdę człowiek odkrywa rzeczy w swoim otoczeniu, czy też odwrotnie: środowisko - to, co nazywamy „naturą”, którego nie bylibyśmy częścią, ponieważ bylibyśmy ponad nim: czyż człowiek nie stworzył „Boga” w swoim wizerunek? (Niektórzy twierdzą, że byłoby odwrotnie ... co za cynizm po tym, jak byliśmy tak daleko od gai, wierzyć, że pomimo wszystkich naszych „grzechów” istnieje „życzliwa ręka”, która „czasami chroniłaby nas przed nami samymi”) - „ natura „Kto z przerażeniem odkrywa… człowieka (i może nawet opracowałby dla niego strategie pozbycia się go, tak jak każda żywa istota, starałaby się pozbyć intruza, który sprzeciwiałby się„ ogólnym prawom systemu ”). ..: żywe istoty i ich wewnętrzna równowaga ...)

A co do ratowania planety ... Jak długo tu jesteśmy? Mniej niż 6 lat mówi nam Biblia (napisana przez ... mężczyzn) i pierwsze hominidae? Zgodnie z naszymi chromosomami (ale wiemy tak mało ...) 000 milionów lat temu mówi nam o „nauce” i co odpowiada małej czerwonej linii poniżej po prawej stronie:

Obraz
Źródło: http://www.hominides.com

A po tym próżno byłoby powiedzieć, że chcemy „uratować planetę”, podbić inne światy i / lub „przestrzenie czasowe”, czy co jeszcze wiem?

My? Trochę twego koprolitowego ciasta, „ratuj planetę”? Hahaha! Ale nieoooooooonnn, ona nas nie potrzebuje ”planeta»Ona radzi sobie bardzo dobrze bez nas! Było to na długo przedtem i będzie tam na długo po tym, jak wszyscy zginęliśmy z pogardy, jaką mamy dla rzeczy i dla nas samych, i która jest niezmiernie bardziej gigantyczna niż niewielki szacunek, jaki okazujemy nielicznym rzeczom, które wiemy ...! (Łącznie zaledwie 4% materiału) ... Wyobraź sobie, że moglibyśmy przenosić się z jednego świata do drugiego „ponieważ potrzebowalibyśmy, gdybyśmy chcieli uciec przed naszym przeznaczeniem”, ale dlaczego paaaaaas! Dlaczego paaaas !!! Czyż nie jesteśmy żałosni?

Więc tunele czasoprzestrzenne wciąż są w naszych fantazjach, ale w naszych genach! I nasz „teoretyczny i antropotechniczny” sposób patrzenia na świat ... Obraz

... z pewnością, że Egipcjanie odkryli rzeczy zapomniane z powodu szacunku, jaki mieli dla rzeczy, których nie znali - i że prawie nie mamy w rytmie przyzwolenia, z jakim staramy się zniszczyć to, co ukształtowało się miliardy lat - my są niczym innym jak super drapieżnikiem w połączeniu z arogancją fantasmatycznego superkonkwistadora kosmosu zbudowanego na nasz obraz? - Egipt, który badał te pytania na długo przed nami, pozwolił mu zrozumieć prawdziwe imitacje między oczekiwaną długością życia a naszą śmiertelnością: dlatego wiedział trochę o tym, kim jesteśmy, a zwłaszcza o tym, czym nie jesteśmy: w obliczu tunelu czasoprzestrzennego, nawet z Cała nasza technologia, w obliczu skali, jaką przedstawiają takie wyzwania, nie oznaczałaby, że nie bylibyśmy dużo bardziej zaawansowani od nich w finale i na skali czasu (?)… medytować.



Do zobaczenia w rzeczywistości, kiedy mężczyzna wkrótce odejdzie „na stałe na Marsie”! Będzie to bawełna, ale trochę lepiej przyniesie czystą i twardą ocenę jej rzeczywistych zdolności!

Capt_Maloche napisał:
Christophe napisał:Bez wątpienia problemem Wszechświata jest czas ... więcej niż odległość ...

Dużo o tym myślałem, odkąd widziałem Międzygwiezdny



Nie widziałem tego filmu, chyba mam 3 godziny do stracenia :-)

Na razie prawdą jest, jeśli ktoś porusza się na przykład z względną prędkością Ziemi
przy 87% prędkości światła czas na Ziemi płynie dwa razy szybciej, to rozsądne.
99% to współczynnik 7
99.99% to współczynnik 22.4

Źródło (do zweryfikowania) http://rmitte.free.fr/science/sci4.htm

Dla zabawy
W przypadku statku, który miałby gaz pędny zdolny do pchania 1G (9.81 m / s²), jak długo (postrzegany) osiąga prędkość światła?

Odpowiedz za pomocą tego małego narzędzia http://www.calculateur.com/acceleration.html
około 1 roku
300 000 000 m / s / 9.81 = 30 581 039 sekund lub 353 dni

Więc jest w kierunku podróży przez Tunel czasoprzestrzenny obrócić

Obraz


Niech żyje wiara w naukę, która jest w trakcie zastępowania tego, co mieliśmy w „bogu”! : Mrgreen: : Chichot: 8)
Niech żyje człowiek i ruchti graben (!) co sprowadza nas z powrotem do autyzmu właściwego naszemu gatunkowi! Obraz

A ponieważ przypominają nam o wadach ludzkości: „niech żyją terroryści»Grozi wysadzeniem, a następnie wyeliminowaniem / egzekucją z użyciem karabinu maszynowego w demokratycznym państwie z parlamentarną sprawiedliwością - bez procesu i bez osądzania dysproporcji faktów, biorąc pod uwagę zagrożenie i zastosowane szybkie metody - w nastroju ucichły z wysmakowanymi czekoladkami arystokracji judeo-chrześcijańskiej w środku dzielnicy biznesowej ... naszego rodzaju, który może być prawdziwym arcydziełem teorii ewolucji (nie jestem już ani kreacjonistą, ani Daiszem ani Gwardią Narodową ...! Nie, będziemy potrzebować jeszcze więcej ” muskularny "niż to, aby zrozumieć nasze ekscesy ...?)

Z grubsza mówiąc, w obecnej sytuacji nie jesteśmy wcale lepsi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 17/12/14, 14:24

Capt_Maloche napisał:Dla zabawy
W przypadku statku, który miałby gaz pędny zdolny do pchania 1G (9.81 m / s²), jak długo (postrzegany) osiąga prędkość światła?

Odpowiedz za pomocą tego małego narzędzia http://www.calculateur.com/acceleration.html
około 1 roku
300 000 000 m / s / 9.81 = 30 581 039 sekund lub 353 dni
Wynik, który oczywiście nie uwzględnia efektów relatywistycznych, które pojawią się po kilku miesiącach przyspieszenia.

Wzór, który podaje prędkość obiektu poddanego stałej sile F to:

V = gt / rac (1 + g²t² / c²) przy g = F / m

W powyższym przypadku po 353 dniach prędkość wyniesie „tylko” 212 132 031,7 m / s

Osiągnięcie 99% prędkości światła zajmie 214615410 408 XNUMX sekund lub XNUMX lat ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 17/12/14, 14:56

Bardzo interesujący Gaston!
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 12 / 14, 12: 36, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 264