Porównanie paneli słonecznych

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
ciekawski nowicjusz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/03/09, 18:39
Lokalizacja: lot-et-garonne

Porównanie paneli słonecznych




przez ciekawski nowicjusz » 30/03/09, 18:48

Witam wszystkich!
Szukam informacji na temat paneli słonecznych do produkcji energii elektrycznej, zarówno na temat różnych istniejących rodzajów paneli, jak i różnych marek. Głównym pytaniem niekoniecznie jest cena, ale raczej oczekiwany zwrot. Trudno mi wyrazić się jaśniej, jestem początkujący i przyznaję, że nie znalazłem wystarczająco prostych informacji w sieci.
Dziękuję za pomoc...
0 x
Sogno
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/04/09, 12:32




przez Sogno » 21/04/09, 12:34

Witam,

Wszystko zależy od wielkości instalacji, a co za tym idzie od produkowanej energii słonecznej. W zależności od tego instalacja może być stosunkowo szybko opłacalna.

Rzeczywiście, państwo zachęca do instalowania paneli słonecznych, a niektórzy dostawcy energii elektrycznej mogą odkupić nadwyżkę wyprodukowanej energii słonecznej.

W ten sposób instalacja może być opłacalna w ciągu 7 do 8 lat, w porównaniu do średnio 15 lat wcześniej.
Nie wspominając już o oszczędnościach energii uzyskanych dzięki zmniejszeniu uzależnienie od sieci energetycznej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/04/09, 09:46

W Lot et Garonne powinieneś być w stanie liczyć na produkcję od 1000 do 1100 kilowatogodzin rocznie na zainstalowany kilowat szczytowy. (800 do 850 w Belgii, 1200 do 1300 w wysokich Pirenejach)
Zainstalowany kilowat szczytowy jest negocjowany między 5500 a 7000 euro bez VAT, w zależności od rodzaju instalacji i łatwości dostępu do dachu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Alfred
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/04/09, 10:48




przez Alfred » 25/04/09, 11:44

Bonjour!

Istnieją 3 rodzaje fotowoltaicznych paneli słonecznych: panele krzemowe monokrystaliczne, krzemowe polikrystaliczne i panele amorficzne. Te o najlepszych parametrach to monokrystaliczne panele krzemowe.

Jakiś czas temu próbowałem uruchomić pompę wodną z panelem słonecznym. Skontaktowałem się z agencją wattethome i podając zużycie mojej pompy, skierowali mnie do rodzaju panelu, który najlepiej odpowiadał moim potrzebom. Myślę, że jest to również najłatwiejsze dla ciebie, chyba że twoim celem jest tylko zebranie informacji.

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania, nie wahaj się!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/04/09, 14:29

Uwaga: prelegent, który podczas swojego pierwszego wystąpienia umieszcza swoją reklamę! Ostrzeżenie o spamie? : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Cri-cri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 08/03/09, 10:20
Lokalizacja: Tuluza




przez Cri-cri » 26/04/09, 19:56

Alfred napisał:Te o najlepszych parametrach to monokrystaliczne panele krzemowe.

Jest też najdroższy!

O ile się nie mylę, wydaje mi się, że te wykonane z polikrzemu mają nieco niższą wydajność i przede wszystkim są tańsze. Stosunek kosztów do produkcji uważam za korzystniejsze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/04/09, 23:14

ogólnie rzecz biorąc, jesteś rozliczany za zainstalowaną moc szczytową w watach mniej więcej w tej samej cenie: ponieważ wymaga to więcej szyn i więcej M/O, to się rekompensuje.
jeśli masz miejsce, zamontuj poli: nie ma małych białych oosange.
jeśli twój dach jest mały, na przykład w mieście (poza zasięgiem wzroku : Evil: ) mount mono: Jeśli twoje panele są widoczne, spróbuj znaleźć mojego „czarnego tedlara”
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/04/09, 23:16

: Arrow: Studiuję połączoną instalację PV+CESI i wszyscy konsultowani do tej pory profesjonaliści oferują mi polikrystaliczny.

Panele termiczne zostaną umieszczone pośrodku paneli fotowoltaicznych i nie będą się wyróżniać (te same wymiary i ten sam kolor).

Kocioł gazowy zostanie zastąpiony kotłem kondensacyjnym bez produkcji CWU (jest tańszy). Na wylocie z kotła zamontowany będzie zawór 3-drogowy, który będzie uzupełniał zbiornik 300L CESI działając na wymiennik górny (wymagane rozwarstwienie). Dolny wymiennik podłączony do paneli termicznych.
0 x
Alfred
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/04/09, 10:48




przez Alfred » 13/06/09, 09:59

Witam,

Prawdą jest, że panele monokrystaliczne są droższe, a ich zaletą jest głównie wymagana powierzchnia: do wytworzenia tej samej mocy potrzeba mniej powierzchni w przypadku paneli monokrystalicznych niż w przypadku polikrystalicznych.

Następnie należy zwrócić uwagę także na gwarancje oferowane przez producentów. Niektóre gwarantują zwrot na poziomie 80% początkowego zwrotu w ciągu 20 lat, inne na poziomie 90%. Dlatego konieczne jest uważne przyjrzenie się tym informacjom, aby przewidzieć starzenie się paneli.

Jeśli chodzi o kwestię estetyczną, są jeszcze tak zwane „płytki solarne” (producent np. Ymeris, nie wiem czy we Francji są inne marki), są to panele (poli), które mają wielkości płytek (standard, typ alfa 10), dzięki czemu na pierwszy rzut oka mniej szokują. Problem polega na tym, że system integracji jest przymocowany do panelu i że w tym przypadku wentylacja panelu często pozostawia wiele do życzenia. A ponieważ wydajność panelu maleje wraz ze wzrostem temperatury, występują święte straty w porównaniu z panelami (poli lub mono) zintegrowanymi z dachem w bardziej „konwencjonalny” sposób. Krótko mówiąc, te płytki fotowoltaiczne są mniej szokujące, ale są też droższe i mniej wydajne.

A potem przepraszam, że Cię rozczaruję Słoniu, ale nie jestem ani reklamą, ani spamem... :-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/09, 14:18

Nie ma sprawy Alfredzie :D przesłania, które pilnie i gwałtownie potępiam, są wyraźnie różne. tutaj cytujesz znak stosunkowo rzadkiej rzeczy w tekście, który jest odpowiedzią „uczestniczącą”.
Nie śledzę wszystkich nowicjuszy, daleko mi do tego, ale kiedy widzę nowy temat, zainicjowany przez nowicjusza z bezpośrednim linkiem, wtedy reaguję.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259