Zainstalować pompę ręczną 200 m ze studni?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
luapmada
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 19/04/20, 03:38

Zainstalować pompę ręczną 200 m ze studni?




przez luapmada » 19/04/20, 03:56

Dobry wieczór,
moja studnia jest jakieś 200m od domu. Używałem go jeszcze kilka miesięcy temu z pompą elektryczną umieszczoną w domu.
Ten mnie zawiódł i ze względów finansowych przerzuciłem się na wodę z zarządu w mojej okolicy.
Chciałbym wymienić tę starą pompę na pompę ręczną, żeby mieć "plan B" przynajmniej na wodę pitną na wypadek, gdyby zarządzanie kiedyś zawiodło.
Głębokość zwierciadła studni wynosi od 5 do 10 m, muszę dokładnie zweryfikować te informacje.
Czy mój pomysł jest opłacalny? czy w takiej odległości od studni (około 200m) można zainstalować pompę ręczną?
Gdzie najlepiej zainstalować zawór zwrotny (dom czy studnia)? Czy można zainstalować kilka zaworów zwrotnych?
Jak widzisz kompletnie nic nie wiem na ten temat, Twoje spostrzeżenia będą dla mnie bezcenne.

Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Juju64
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/04/20, 09:31
Lokalizacja: IDF
x 4

Re: Zamontować pompę ręczną 200m od studni?




przez Juju64 » 25/04/20, 17:11

luapmada napisała:Dobry wieczór,
moja studnia jest jakieś 200m od domu. Używałem go jeszcze kilka miesięcy temu z pompą elektryczną umieszczoną w domu.
Ten mnie zawiódł i ze względów finansowych przerzuciłem się na wodę z zarządu w mojej okolicy.
Chciałbym wymienić tę starą pompę na pompę ręczną, żeby mieć "plan B" przynajmniej na wodę pitną na wypadek, gdyby zarządzanie kiedyś zawiodło.
Głębokość zwierciadła studni wynosi od 5 do 10 m, muszę dokładnie zweryfikować te informacje.
Czy mój pomysł jest opłacalny? czy w takiej odległości od studni (około 200m) można zainstalować pompę ręczną?
Gdzie najlepiej zainstalować zawór zwrotny (dom czy studnia)? Czy można zainstalować kilka zaworów zwrotnych?
Jak widzisz kompletnie nic nie wiem na ten temat, Twoje spostrzeżenia będą dla mnie bezcenne.

Z góry dziękuję.

Witam,

Masz schemat z wysokościami?
W przeciwnym razie dla zaworów tylko jeden i wodoszczelne rury załatwią sprawę ze wzmacniaczem. Jeśli twoim pomysłem jest sprężystość typu survival, będziesz musiał zminimalizować moc pompy wspomagającej, a tym samym większych rur, aby ograniczyć spadek ciśnienia.
0 x
: Arrow: : Chichot: : Arrowl:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158