Woda we Francji

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Woda we Francji




przez moinsdewatt » 06/08/15, 14:23

Ceny wody. 50 gmin będzie eksperymentować z taryfą socjalną

Ouest-Francja, 06 sierpnia 2015 r

Eksperyment dotyczący ustalenia społecznej taryfy za wodę zostanie wdrożony w 50 gminach, w tym w Rennes i Le Havre.

Pełną listę opublikowano właśnie w Dzienniku Urzędowym. Paryż, Rennes, Strasburg, Bordeaux, a nawet Grenoble, Dijon i Le Havre znajdują się zatem wśród 50 gmin, które wdrożą społeczną taryfę za wodę, aby obniżyć rachunki dla gospodarstw domowych znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Odkryj najodpowiedniejsze rozwiązania

Dla przypomnienia, po pierwszym dekrecie z 14 kwietnia, w którym pozostawiono pierwszą listę 18 gmin, Ministerstwo Ekologii i Energii opublikowało rozporządzenie (31 lipca) „zmieniające i uzupełniające listę samorządów lokalnych i ich grup” wybranych do realizacji społecznych cen wody. Eksperyment przewidziany w ustawie energetycznej Brottes z dnia 15 kwietnia 2013 r.

Test ten zakończy się zatem 15 kwietnia 2018 r., a rozwiązania, „które okażą się najodpowiedniejsze, będą mogły w razie potrzeby zostać rozszerzone na całe terytorium”. Oprócz Paryża oraz miast regionalnych i obszarów metropolitalnych, pełna lista obejmuje związki gmin zamorskich (na Martynice i północno-zachodnim wybrzeżu Karaibów) oraz nowe związki wodne, w tym Sedif (Ile-de-France).



http://www.ouest-france.fr/prix-de-leau ... al-3605982

W przypadku Grenoble nowy zielony burmistrz (Piolle) wspomniał o tym w swoim programie wyborczym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 06/08/15, 15:00

Oto kolejny środek zachęcający do marnotrawstwa tych, którzy nie zamierzają za to słono zapłacić... Płacony przez tych, którzy będą go wyłudzać po wysokich cenach, jednocześnie dokręcając krany... Podobnie jak prąd i zbiorowe ogrzewanie. ..Skończmy socjalny pod względem nadmiernej konsumpcji...Tak, w przypadku stawki socjalnej, ale 25l/osobę/dzień...

Co dziwne, w moim mieście jedyne trawniki są wciąż zielone… Czy to te na „nieprzezroczystym” osiedlu, gdzie nikt nie pracuje… Czynsze i opłaty indeksowane są w zależności od dochodu…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 06/08/15, 16:35

Bogaci znaleźli doskonały sposób na znieczulenie biednych: ofiarowanie siebie jako wzór do naśladowania.
Ta strategia została przekazana do znudzenia przez media pozwala na dokonanie wyczynu ukazania najgorszych jako spekulantów i uwidocznienia ekscesów oligarchii, postrzeganych zarówno jako bardziej „legalne”, jak i bardziej odległe…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/08/15, 18:48

Makro napisał:Oto kolejny środek zachęcający do marnotrawstwa tych, którzy nie zamierzają za to słono zapłacić... Płacony przez tych, którzy będą go wyłudzać po wysokich cenach, jednocześnie dokręcając krany... Podobnie jak prąd i zbiorowe ogrzewanie. ..Skończmy socjalny pod względem nadmiernej konsumpcji...Tak, w przypadku stawki socjalnej, ale 25l/osobę/dzień...

Co dziwne, w moim mieście jedyne trawniki są wciąż zielone… Czy to te na „nieprzezroczystym” osiedlu, gdzie nikt nie pracuje… Czynsze i opłaty indeksowane są w zależności od dochodu…


To jest eksperyment [więc będą różne sposoby działania w zależności od społeczności – dlatego nie ma jednej reguły]. Jest to stawka społeczna [jeśli jest stawka, to nie jest bezpłatna!].

Nie mogę znaleźć artykułu, który czytałem na temat tych cen w Strasburgu.

Ale ogólnie rzecz biorąc, zasadą jest właśnie silny postęp..

Nie dziwi mnie, że właściciele basenów, z których korzysta aż 10 rodzin, płacą za wodę znacznie więcej.

Znalazłem ten przykład cen przed prawem Brottesa:

Ceny ekosolidarności ujrzały światło dzienne po raz pierwszy w Dunkierce 1 października 2012 r. Na tym obszarze liczącym 220 000 mieszkańców rozliczenia za wodę uwzględniają ilość zużytej wody, zasoby i skład domów. W zależności od zużycia wody ustala się trzy przedziały cenowe: „niezbędne”, 0,83 €/m3 od 0 do 75 m3; „woda użytkowa”, 1,53 €/m3 od 76 do 200 m3; „woda komfortowa”, dodatkowo 2,04 €/m3. Ustalenie cen powoduje zatem minimalną 20% obniżkę cen za tak zwaną „niezbędną” wodę. Rodziny duże korzystają, od szóstej osoby, z „czeku Ô” w wysokości 12 euro na każdą dodatkową osobę rocznie. Główna innowacja polega na tym, że dla beneficjentów uzupełniającej unii rynków kapitałowych dostępna jest preferencyjna stawka za niezbędną część wody, obniżona o 70% w porównaniu do poprzednio obowiązującej stawki, co oznacza oszczędność 56 euro na osobę. rok. Po stronie środowiska, oprócz mechanizmu progresywności, fundusz „Zrównoważona woda” zachęca podmioty gospodarcze do inwestycji w celu zmniejszenia zużycia lub ochrony zasobów. Finansowany jest poprzez podwyżkę ceny wody dla tych beneficjentów o 0,3%.


W naszym kokonie, na brzegu basenu, nie możemy dostrzec, że większość potrzebujących jest w ogromnej potrzebie. Nie życzę nikomu wchodzenia w spiralę nadmiernego zadłużenia: rozwód / pożyczka na dom / zwolnienie... Znam osoby, którym się to przytrafiło „bardzo dobre pod każdym względem” bez ich bałaganu !

Zawsze możemy, niczym słynna rodzina polityczna we Francji, widzieć tylko kilka procent osób nadużywających tych systemów. I piętnować. I przymknijcie oko na prawie 4 miliony bezrobotnych [a trzeba powiedzieć, że każdy mógł znaleźć pracę! Prosty zdrowy rozsądek].

A przynajmniej tyle samo osób, które pracują i nie wiążą końca z końcem...

Ale nawet tym, którzy głównie narzekają, nie życzę sobie, żeby im się to przydarzyło, żeby otworzyły się im oczy!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 06/08/15, 20:08

+ 100!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/08/15, 22:05

w moim otoczeniu ktoś w trudnej sytuacji finansowej miał kran, który ciekł trochę... potem ciekł trochę bardziej... i jak znaleźć hydraulika... oni przychodzą tylko po dobrych klientów, a nie po ludzi w potrzebie.

ta osoba znalazła mnie, kiedy miała ogromny rachunek za wodę... godne ubolewania jest to, że trudno było znaleźć fachowca za rozsądną cenę... wiele razy została całkowicie oszukana

i zawsze wracam do tego samego! jeśli chcemy uprawiać prawdziwą ekologię, musimy promować i całkowicie odciążać wszystkich rzemieślników, którzy oszczędzają wodę i energię

nie powinniśmy mieć obecnego absurdu w postaci ulg podatkowych, z których korzystają jedynie ci, którzy wykonują duże, dobrze zaplanowane prace, a które nie przydadzą się osobom znajdującym się w trudnej sytuacji do celów tak prostych, jak zatrzymanie wycieku
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 07/08/15, 09:05

Ahmed napisał:Bogaci znaleźli doskonały sposób na znieczulenie biednych: ofiarowanie siebie jako wzór do naśladowania.
...


Jeśli uważasz mnie za „bogatego”… Nie będąc najbardziej cnotliwym, biedni ludzie, o których ci mówię, mogliby w rzeczywistości naśladować mój model w zakresie zużycia wody…

-Nie podlewam mojego "pseudo" trawnika.
-Mój amatorski ogródek warzywny podlewam konewką, a deszczówką zbieraną w pojemnikach... (tak, ale trzeba o to dbać)
-nie mam basenu (nawet wolnostojącego) moje dzieci kąpią się w rzece (o tak, ale na dnie są kamienie i woda nie jest czysta)
-Nie myję samochodów co tydzień (już raz na rok wystarczy....)
-od 10 lat toczę bezlitosną wojnę z dwójką moich nastolatków o czas spędzony pod prysznicem z odkręconym kranem, bez wahania odcinając im zimną wodę z kranu na parterze.
- Latem nie mijam karchera na tarasie 3, 4 razy. Pod koniec wiosny 10-litrowe wiadro i miotła załatwiają sprawę...
- nasze pralki i zmywarki działają, gdy są pełne i na krótkich cyklach...

Mimo to nadal osiągamy roczne zużycie na poziomie 60 do 80m3...

I nie daję się kierować syreńskim śpiewem mediów czy partii politycznej...
Rozglądam się wokół... Regularnie rozwiązuję problemy w rodzinie w tym domu (matka jest byłą koleżanką mojej żony)....ONI NAWET NIE WIEDZĄ, ILE SWOJE ZUŻYCIE WODY I GAZU)...Zostali całkowicie ubezwłasnowolnieni zastrzykami wysokich dawek pomocy, zasiłków, dotacji, telewizora, komputera w każdym pokoju, smartfona w kieszeniach 3 mam, dwóch kartonów papierosów tygodniowo na 3 palaczy w gospodarstwie domowym....

Liderzy polityczni, którzy obecnie podejmują tego rodzaju działania społeczne, skutecznie otwierają krany, które napełnią pulę głosów tych, którzy mają dość chodzenia do pracy tylko po to, by nakarmić szuflady.fundusz polityki społecznej....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 07/08/15, 10:03

Istnieje pewien moralizm, który polega na mniemaniu, że ubodzy powinni w zamian za swój stan wykazywać się olśniewającą cnotą.
Zapomina się, że to oni są pierwszymi ofiarami marketingu, bo doświadczanej biedzie towarzyszy wyobcowanie...
Ostentacyjna konsumpcja (marki, iPhone'y itp.) przez biednych jest zjawiskiem niezdarnego odrzucania tego, co wyróżnia ich od innych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 07/08/15, 10:56

Ahmed napisał:Istnieje pewien moralizm, który polega na mniemaniu, że ubodzy powinni w zamian za swój stan wykazywać się olśniewającą cnotą.


Moim zdaniem nie jest to opowieść o moralizmie, ale o zdrowym rozsądku. Zarabiam 10 euro, nie wydaję 11 euro. Jeśli moje 10 euro nie wystarczy, priorytetowo traktuję to, co absolutnie konieczne...

Jeśli chcę zarobić na życie lub pieniądze, nie muszę być trudny...

Dwójka moich dzieci pracuje tam, gdzie pracowaliśmy tego lata... Jeden ma 18 lat, jego samochód został kupiony za 400 € i przepisany za jego zarobki z ostatnich wakacji spędzonych na kastracji, ale pozwala mu przejechać 25 km, co oddziela go od firmy zajmującej się budową lotnictwa, w której znalazł pracę na wakacje szkolne w naszym domu... Drugi skończył 15 lat 3 sierpnia i również pracował przy kastracji, ale jego pracodawca zażądał zwrotu, aby 14-letnie matki pracowały, został zatrudniony na tydzień, zrobił dwa (bo było za ciężko i były wypłaty) potem trzy lub trzy dodatkowe dni na "sprawdzanie" zadania, którego normalnie się nie robi na 1-szym roku... bo inne mamy wyjechały na wakacje...

Obaj znaleźli ten sam problem z pracą, brakuje rąk, które nie są zajęte przez iPhone'y, aby to zrobić ...
Duży już nawet podpisał się na wszystkie ferie szkolne w przyszłym roku, mały nie ma prawa...

Nie chciałam opowiadać mojej anegdotki z wczoraj... Ale daj spokój, zabrzmi jak stara idiotka, nie jestem już na to gotowa....

Opowiadałam Wam o moich problemach ze szkodnikami w ogrodzie...

Wczoraj rano agentka terytorialna Mamita szczebel 1 poziom 1 na wakacjach (wygładzanie umowy o 21/35 wygładzone w ciągu roku) została wezwana przez swojego pracodawcę (ona i dwóch innych pracowników miejskich) do wywozu śmieci i oczyszczenia urządzeń sanitarnych miejskie pole namiotowe (zamknięte dla publiczności ze względów bezpieczeństwa, ponownie otwarte jakiś czas temu siłą samochodów dostawczych) dwie godziny pracy na kempingu prawie pustym (ale przyczepy wciąż stoją)... Powrót do domu... .pomidory były jeszcze zebrane...Myślę, że następne będą miały dziwny smak...

Jeśli chodzi o znalezienie pomocy, gdy trzeba naprawić nieszczelność w cieknącym kranie....Przy odrobinie taktu i dobrej wiary zawsze możesz znaleźć w pobliżu majsterkowicza, który Ci pomoże.Usuń problem..Tania woda grzejnik kosztuje około XNUMX €... Jeśli nie potrzebujesz wody, odetnij zawór na liczniku, jest to bezpłatne...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 07/08/15, 11:50

Woda: ceny rosną szybciej niż inflacja w 86% miast

Boursorama z AFP w dniu 20

Według badania „60 milionów konsumentów” w większości dużych francuskich miast w latach 2011–2014 ceny wody rosły szybciej niż inflacja. W pytaniu? Wzrost podatku VAT i wydatków na kanalizację.

Od 2011 r. ceny wody w 6,3 największych miastach Francji wzrosły średnio o 130%. W tym samym okresie inflacja wzrosła o 4%.

Wśród miast, w których wzrost cen był największy: Évreux (+37%), Bar-le-Duc (+25%) czy Agen (+24%). Z kolei jedynie dwanaście miast obniżyło ceny, jak Antibes (-56%), Gap (-24%) czy Narbonne (-20%). Wzrost cen jest faktem w 112 ze 130 miast, na których opierało się badanie „60 milionów konsumentów” i fundacja France Libertés.

Ostatecznie w 2014 r. w trzech miastach – Évreux, Saint-Quentin i Laon – cena za metr sześcienny wody przekraczała 5 euro, czyli znacznie powyżej średniej krajowej wynoszącej 3,55 euro dla wszystkich 130 objętych badaniem dużych miast.
W obliczu tych liczb 60 milionów konsumentów upiera się w artykule, który ukaże się w kwietniowym wydaniu, przy tym, że „te ceny nie mówią wszystkiego” i że „nie ma samo w sobie złej podwyżki cen”, biorąc pod uwagę bardzo różne lokalne warunki ograniczenia z jednego miasta do drugiego.

Wody podziemne, z których czerpie się zasoby wodne, nie wszędzie mają tę samą jakość i czasami wymagają znacznego oczyszczenia. Na drugim końcu łańcucha oczyszczanie ścieków musi uwzględniać rodzaj zrzutu do sieci (domowy, przemysłowy, rolniczy). A pomiędzy jednym i drugim stan sieci, rurociągów i oczyszczalni wymaga czasami inwestycji w zakresie odnowienia lub modernizacji.

Miasta podkreślają także wzrost podatku VAT na część sanitarną, który wzrósł z 5,5% do 10% w latach 2011–2014, wyjaśnia 60 milionów konsumentów. W ciągu czterech lat udział składnika „VAT i opłaty” w cenie wody wzrósł o 14,5%, przed udziałem składnika „sanitarnego” (+7,1%). Składnik „woda pitna” pozostał stosunkowo stabilny (+0,8%).

W 2014 roku średnią cenę 3,55 euro za metr sześcienny rozbijano na 1,33 euro za wodę pitną, 1,35 euro za kanalizację i 0,87 euro za podatek VAT i opłaty.

http://www.boursorama.com/actualites/ea ... 9cd34bf3fc
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182