Zastosowanie zbiornika na deszczówkę z pralką

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Zastosowanie zbiornika na deszczówkę z pralką




przez netshaman » 30/05/11, 17:27

W następnym miesiącu zainstaluję zbiornik o pojemności 3000 litrów do zbierania wody deszczowej.
Jest to plastikowy zbiornik używany wcześniej do szamba.
Tak tańszy niż dedykowany czołg.
Następnie zamierzam podłączyć go za pomocą węża do wodomierza (tuż za tym), aby móc zasilić cały dom.
W przypadku odcięcia dostępu do zbiornika zastosowany zostanie zawór ręczny.
Pompa z boosterem będzie miała ciśnienie niezbędne do uzyskania go przy kurku.
Ta woda będzie używana do wszystkiego, co jest prysznicem, toaletą, pralką itp.
Dodatkowy kran z mikrofiltracją zostanie zainstalowany na zlewie kuchennym, aby móc go używać do picia, a może także na umywalce w łazience, aby móc myć zęby.
Jeśli chodzi o pralkę, pomyślałem o wyłączeniu oporu i ustawieniu termostatu, który mogę dostosować do mojej wygody, tuż obok zbiornika słonecznego.
W ten sposób będę mógł wybrać program na 30 lub 60 ° C na maszynie.
Przez minus nie ma programu w 90 ° C, chyba że ponownie podłączymy rezystancję.
Ale kto teraz myje w 90 ° C?
Wady głównym problemem: jak spłukać zimną wodą?
Czy możemy spłukać ciepłą wodą?
Jak możemy się upewnić, że zimna woda jest wybierana automatycznie?
W przypadku przełącznika elektromechanicznego pomyślałem o majstrowaniu przy połączeniu z termostatem rezystancji i przyklejeniu pompy / zaworu, aby wybrać rodzaj wody.

PS / Edycja: oto kto może załatwić sprawę:

http://www.alfamix.france-allemagne.net/alfamix.php
Edycja RE: Oto rzecz!

http://www.solaire-connexion.com/docume ... ine_open=8

Z drugiej strony nie wiem, jaki jest rodzaj operacji.
Przez zegar?
W takim przypadku, skąd może wiedzieć, kiedy użyć zimnej wody?

Twoje opinie
Ostatnio edytowane przez netshaman 30 / 05 / 11, 18: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Zastosowanie zbiornika na deszczówkę




przez Gaston » 30/05/11, 17:55

netshaman napisał:Następnie zamierzam podłączyć go za pomocą węża do wodomierza (tuż za tym), aby móc zasilić cały dom.
Surowo zabrania się (we Francji) podłączania (nawet zaworów i zaworów zwrotnych) obwodu wodnego przy obu przylotach (w celu zapewnienia niemożności zwrotu wody do sieci publicznej).

Istnieją tylko dwa rozwiązania prawne:
- podwójny obieg wody w domu
- fizycznie odłączyć wodomierz.

netshaman napisał:W przypadku przełącznika elektromechanicznego pomyślałem o majstrowaniu przy połączeniu z termostatem rezystancji i przyklejeniu pompy / zaworu, aby wybrać rodzaj wody.

Wasze opinie, panowie inżynierowie?
Niestety bardzo trudno jest zautomatyzować dopływ gorącej wody do pralki.
W „normalnej” pracy opór jest dostarczany dopiero po napełnieniu, więc jest za późno na wybór źródła wody.

Widziałem majsterkowanie z timerem do mycia gorącą wodą, a następnie płukanie zimną wodą, ale to wymaga znajomości czasu trwania różnych programów (i musisz zmienić ustawienie timera) ,

Możemy również policzyć liczbę otworów zaworu elektromagnetycznego do przejścia na zimną wodę :|

Być może najprostszą rzeczą jest użycie tej samej temperatury wody do płukania jak do mycia ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Zastosowanie zbiornika na deszczówkę z maszyną




przez Gaston » 30/05/11, 17:57

netshaman napisał:PS / Edycja: oto kto może załatwić sprawę:

http://www.alfamix.france-allemagne.net/alfamix.php

Z drugiej strony nie wiem, jaki jest rodzaj operacji.
Przez zegar?
Tak, dokładnie.

netshaman napisał:W takim przypadku, skąd może wiedzieć, kiedy użyć zimnej wody?
Nie wie: musisz mu powiedzieć za każdym razem, gdy myjesz (patrz instrukcja użytkowania dostępna na tej samej stronie).

netshaman napisał:Twoje opinie
O wiele za drogie :zmarszczyć brwi:
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 30/05/11, 18:07

Surowo zabrania się (we Francji) podłączania (nawet zaworów i zaworów zwrotnych) obwodu wodnego do obu przylotów


Jak około dwóch przylotów?

A potem powiedziałem po mierniku, więc po dotknięciu miernika.
Po zamknięciu kurka miernika nie ma ryzyka pomieszania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/05/11, 18:40

1) Złamałem zęby w sprawie LL.

Alfamix jest zawyżony, a odzyskanie udziałów wymaga stulecia oszczędności energii elektrycznej (około 200 EUR).

Płukanie gorącą wodą: uważaj na zimne prysznice! Srokc gorącej wody szybko się wyczerpał, ponieważ 2 lub 3 płukania!

Na razie moje „majsterkowanie” przy mieszaczu termostatycznym + by-pass nie było kontynuowane: trzeba siedzieć obok niego, a na koniec cyklu mycia włączyć dwa krany ćwierćobrotowe. Za dużo ograniczeń. Ale to zależy od motywacji, od położenia maszyny (w kuchni można postawić pager i poczytać gazetę; w obskurnej piwnicy to bardziej przygnębiające!).

Czekam więc na śmierć mojej obecnej maszyny, aby zastąpić ją maszyną z dwoma wejściami (demokratyzują - w szczególności kilka niemieckich marek, po akceptowalnych cenach).

2) Można sobie wyobrazić, że we Francji wszystkie regulacje opierają się na założeniu, że obywatel oszukuje [co nie jest całkowicie fałszywe]. Tak więc „odgałęzienie” nie jest argumentem. Demontujesz i zwracasz licznik, taka jest zasada!
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 30/05/11, 19:01

Świetnie, bierzemy uczciwych obywateli za złodziei, jest fajnie!
I w tym czasie, drodzy ustawodawcy, którzy biorą nas za złodziei, oszaleli z całej siły ...
To on jak zwykle mówi, kto jest!
Gdyby było mniej nierówności, ludzie byliby mniej skłonni do jedzenia, myślę, ponieważ byliby mniej sfrustrowani.
Udowodniono, że to kolejne frustracje, jakie generuje ta firma, powodują wzrost jej „przestępczości”.

Kup to, kup to, ostatni laptop / samochód / iPhone itp., Nie możesz, weź kredyt, nie możesz spłacić, bierzemy wszystko, jest dla ciebie dobre i pytamy!
Ben voila, proszą o twoje!
Wierzyć, że wszystko jest zorganizowane w celu pogorszenia tego stanu rzeczy i wywołania starcia / rewolucji, tak jakby było to pożądane nawet przez tych, którzy tego nie chcą (nieświadomie).


Alfamix jest zawyżony, a odzyskanie udziałów wymaga stulecia oszczędności energii elektrycznej (około 200 EUR).



Och, dobrze, bo uważasz, że jest drogi w porównaniu do nowej maszyny lub układu słonecznego?
Od 1200 do 5000 €?
Ee, nie przesadzasz trochę?
Ile dziesiątek stuleci dla maszyny i układu słonecznego?
Jeśli będę kontynuował to rozumowanie, równie dobrze może być tańszy na paliwach kopalnych i nie warto być zielonym!


Demontujesz i oddajesz miernik - taka jest zasada!


Ok, to mi nie przeszkadza!
Jeśli to działa, nie ma problemu, to cel, do którego dążę!
W końcu nie potrzebowałbym już tego licznika!
I pozwoli mi to zaoszczędzić pieniądze!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/05/11, 22:05

netshaman napisał:
Och, dobrze, bo uważasz, że jest drogi w porównaniu do nowej maszyny lub układu słonecznego?
Od 1200 do 5000 €?
Ee, nie przesadzasz trochę?
Ile dziesiątek stuleci dla maszyny i układu słonecznego?
Jeśli będę kontynuował to rozumowanie, równie dobrze może być tańszy na paliwach kopalnych i nie warto być zielonym!



Zły wybór, mój mały chłopiec: mam CESI, opieram kocioł na olej opałowy (funkcjonalny) przez kondensacyjny kocioł na pelety, między innymi

Kiedy zainstalowałem CESI, mogłem go uciec za około 15 lat (w porównaniu do oleju opałowego) ... Nie byłem pewien, czy to potrwa do tego czasu, ale hej, chodźmy ...

Kocioł na pellet, kondensacja, cóż, odzyskam najlepsze ustawienie za 10 lat (przy obecnych cenach pelletu)… A więc „to nie dlatego, że zasób jest odnawialny, to powinno się go marnować (napisane mniej więcej 3 lub 4 lata temu, gdzieś na tej stronie) „... Chodźmy ...

Ale alfamix, czym on jest, w porównaniu z oczekiwanymi oszczędnościamiNie uważałem tego za rozsądne. Majstrowałem przy czymś, co ostatecznie okazało się rozczarowujące.

Uwaga: CESI, to od 50% twojego zużycia CWU odzyskujesz swój udział (ale jak powiedziałem, zainstalowany pod klucz, trudno jest "amortyzować"! Ale możemy mieć nadzieję ...).

Może się mylę, ale na tym sprzęcie szukam, czy dodatkowy koszt da się odzyskać przez cały okres użytkowania sprzętu. Jeśli tak, pójdę z zamkniętymi oczami. Jeśli tak nie jest, to czasami robię to z prostego przekonania [np. Stawiam C1 na LPG; zużywa zbyt mało, aby był naprawdę „opłacalny”, ale chciałem zmniejszyć emisje bez płacenia za elektryczny za 35 000 euro i zapewnienia sobie luksusu zanieczyszczania mniej niż Priusa za 8 euro]. Czasami nie, ja nie (np. Alfamix).

Aby być idealnie przezroczystym, gdybym nie miał trudności pod koniec miesiąca, zapłaciłbym sobie za wszystko. Tam, skoro tak nie jest, staram się sprawdzić, gdzie zainwestowane 1 € ma w mojej sytuacji najlepszy wpływ (wiedząc, że nie mam 36 euro ...). Niepoprawnie tłumaczę to jako „zamortyzuj”. Lub czasami, bardziej poprawnie, do „czasu spłaty”

Krótko mówiąc, nie mówię: nie kupuj tego. Mówię, że uważam, że dla mnie jest to zbyt drogie (sugerowano, co to jest). Byłbym zwolniony, gdybym nie zniechęcił nikogo do zużywania mniejszej (nuklearnej) energii elektrycznej, gdyby nie spojrzał na koszt. Bardzo dobrze

Zadaj sobie pytanie, nowe maszyny z podwójnym wejściem są dostępne od 550 € (około 50 € więcej niż maszyna tego samego kalibru / tej samej marki) ...

Zamiast kupować alfamix dla maszyny, która ma 10 lat, czekam, aż umrze i zastąpię ją adaptowanym modelem, za znacznie rozsądniejszy koszt dodatkowy. Jeśli to trwa zbyt długo, może nawet pęknę!

To cała historia ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/05/11, 22:13

netshaman napisał:Świetnie, bierzemy uczciwych obywateli za złodziei, jest fajnie!

Gdyby było mniej nierówności, ludzie byliby mniej skłonni do jedzenia, myślę, ponieważ byliby mniej sfrustrowani.


1) Mówię tylko: wszystkie przepisy są przyjmowane przy założeniu, że ludzie są podatni na oszukiwanie.

Nie pozwoliłbym sobie nazywać cię złodziejem ...

2) Obawiam się, że jest to trochę bardziej skomplikowane. Znam wielu ludzi, którzy w dużej mierze mogli sobie na to pozwolić i którzy oszukują ...

Komunizm opierał się na doskonałej zasadzie filozoficznej („każdemu według jego potrzeb” ...) ...

Ale daj spokój, to nie jest temat.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 31/05/11, 10:23

netshaman napisał:A potem powiedziałem po mierniku, więc po dotknięciu miernika.
Po zamknięciu kurka miernika nie ma ryzyka pomieszania.
Kranik miernika może przeciekać ...

netshaman napisał:Świetnie, bierzemy uczciwych obywateli za złodziei, jest fajnie!
W takim przypadku nie jest to ryzyko kradzieży, ale ryzyko dla zdrowia.
Jeśli woda deszczowa wróci do źródła wody i sprawi, że sąsiad zachoruje, kto jest za nią odpowiedzialny :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156