kolektor wodny: Search info

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47

kolektor wodny: Search info




przez sltcfab » 27/07/06, 16:54

Witam wszystkich.
Próbuję dowiedzieć się o możliwościach zbierania wody i mam 2 lub 3 pytania
1- czy znasz producentów betonowych zbiorników, jeśli tak, czy masz adresy internetowe?
2- Chciałbym poznać cenę tych czołgów
3 - ten jest bardziej techniczny, czy trudno jest wylać betonowy zbiornik i czy jest on zwycięzcą finansowym?

Nadal jestem jednym, wciąż mówimy o odzyskiwaniu wody z dachu, ale czy można wykorzystać wodę z drenażu domu, ponieważ wypływa z niego niesamowita ilość, moja kopalnia niczego

dziękuję wszystkim i życzę miłego dnia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 27/07/06, 21:31

W odniesieniu do odzyskiwania ścieków rozróżnia się wodę zaworową (WC) i wodę szarą (prysznic, umywalka, pralka, zmywarka). Tylko te ostatnie są wielokrotnego użytku bez większego zmartwienia.

Omawiamy to w innym temacie tutaj
0 x
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 27/07/06, 22:29

tak, absolutnie, ale woda drenażowa w niczym nie jest ładowana
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/07/06, 22:51

Na mokrym podłożu można oczywiście odzyskać wodę drenażową. Ale jeśli dom jest zbudowany na suchym lądzie, nie ma wody drenażowej.
0 x
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 27/07/06, 22:56

dlatego mam szczęście, wioska jest na zboczu wzgórza, za mną nie ma budowy. Więc bez przesady woda płynie do drenażu przez ponad 6 miesięcy 8)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 29/07/06, 14:45

Osobiście jestem fanem odzyskiwania wody deszczowej, ale jeśli chodzi o wylewanie betonu, uważam, że jest to trochę bezużyteczne ... Beton jest bardzo destrukcyjny i nawet nie mówię o jego kosztach pod względem emisji gazów cieplarnianych, co jest przerażające w produkcji. A przede wszystkim jest to trudna instalacja odwracalna.

Nie wiem, czy chodzi o drenaż, ale jeśli chodzi o wodę odzyskaną z rynien, w sklepach dla majsterkowiczów są praktyczne i niedrogie systemy. Za około trzydzieści euro miałem 300-litrowy pojemnik ukryty między dwiema instalacjami, montowany w celu odzyskania dostarczonej wody, zainstalowany za godzinę ... o co więcej można prosić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/07/06, 22:15

rozumiem, że chcesz odzyskać wodę deszczową, rozumiem, dużo pada w domu, opłaca się ponownie wykorzystać ją do polowania, mycia, podlewania trawnika, ewentualnie pryszniców.

są zagrożone: 150 euro rocznie

Myślisz, że naprawdę opłaca się uzdatniać wodę z wód, wciąż nie jesteśmy w Sahelu, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 05/08/06, 19:15

Witam wszystkich, dziękuję za komentarze, ale chcę tylko wyjaśnić, że nie zamierzam oczyszczać ścieków, ponadto nie mówię. Właśnie mówiłem o odzyskiwaniu wody z drenażu, jest to woda, która płynie u podstawy fundamentu, woda powierzchniowa, która spada do ziemi i która naturalnie „opiera się” o dom , jest to woda, która jest względnie czysta, przynajmniej na pewno tyle samo, co woda z dachu.
Czy masz zamówienia cenowe na betonowe zbiorniki, cenę i pojemność? gdzie możemy się dowiedzieć na przykład w Big MAt? :płakać:
0 x
berrandolivier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/05/05, 15:54

zbiorniki




przez berrandolivier » 08/08/06, 18:41

Idź zobacz w aquavalor. Mogą mieć do dostarczenia czołgi.
Ale zajmuje to ponad 1000 euro, w tym podatek na zbiornik o pojemności 5000 litrów.
0 x
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 11/08/06, 11:32

tak, faktycznie ta strona nie jest zła, można z niej czerpać dobre informacje :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135