Prysznic, umywalka, toaleta, dostawa wody deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Prysznic, umywalka, toaleta, dostawa wody deszczowej




przez twentymak » 20/03/10, 20:13

Witam wszystkich, na pewno niedługo opuszczę moje małe mieszkanie w mieście do domu.

Chciałbym zainstalować kolektor deszczowy do obsługi toalety, prysznica, zlewu, zlewu, pralki.

Moje pierwsze pytanie brzmi: ile wody potrzebuję, aby odzyskać siły, aby móc to wszystko zrobić, dla młodej pary bez dzieci.

Drugie pytanie dotyczące filtrowania wody: Czy system filtracji basenu może załatwić sprawę? a ile µ powinienem iść?

Pytanie trzecie: podłączenie i pompowanie wody?

Myślę o postawieniu litery T na wlocie wody bieżącej z kranami, żeby wybrać, której wody używam, ale żeby mieć wystarczające ciśnienie w kranach, gdy są zasilane wodą deszczową, co mam zrobić?

Podejrzewam, że tego rodzaju pytanie musiało zostać zadane 1001 razy, ale w masie badanych forum Czuję się trochę zdezorientowany.

Z góry dziękuję za odpowiedź lub skierowanie mnie do dobrych linków.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/03/10, 23:13

Całkowite zużycie od 120 do 160 l / dzień / osobę jest normalne.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1




przez twentymak » 21/03/10, 00:41

dzięki za tę odpowiedź.

Więc w przybliżeniu, aby mieć wystarczająco dużą rezerwę wody na stałe, twierdząc, że latem pada bardzo mało, a zimą tak, itd ...

Oszukało mnie posiadanie czołgu o jakiej pojemności, aby być cichym przez cały rok?

Przepraszam za zadawanie tak podstawowych pytań, ale ekologia jest dla mnie zupełnie nowa.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

niektóre liczby




przez dedeleco » 21/03/10, 01:27

U mnie nawadnianie kropelkowe ogrodu latem dwa suche miesiące potrzebuję 50m3 na lato a nawet więcej !!
W rezultacie basen o powierzchni co najmniej 40 m3 musi być zmagazynowany: koszt od 5000 do 10000 € lub nawet więcej, amortyzowany do ceny wody w wysokości 3 € za m3 wody miejskiej, aby zaoszczędzić 50x3 = 150 € rocznie na koniec 10000 € / 150 = 66 lat !!
Rezultat: od miesięcy woda z kranu jest tańsza od deszczówki !!!!
Dla Ciebie, jeśli zużywasz tylko 100 litrów dziennie, czyli 3 m3 miesięcznie i 6 m3 na suche lato przez 2 miesiące (w nadmorskim Var trwa to 4 miesiące), musisz mieć rezerwę co najmniej od 3 do 6 m3 albo zwykle 1000 do 2000 €, chyba że wybierzesz tani nadmuchiwany basen, który nie będzie trwał długo, amortyzujesz zużycie przez rok 36m3 lub 108 € w ciągu 18 lat !!!
Ogranicz, chyba że jesz więcej zimą lub jesteś w bardzo wilgotnej Bretanii, gdzie nigdy nie dłużej niż dwa tygodnie bez dobrego deszczu i poza regionem PACA.
Ale jeśli jesteś zielony, nie patrzysz na cenę?
Czasami zapominam o czystości deszczówki z pestycydami od sąsiednich rolników !!
Wreszcie w regionie paryskim dom o powierzchni 100m2 na ziemi daje maksymalnie 60m3 wody rocznie na swoim dachu, którego nie można przekroczyć !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 21/03/10, 08:20

dla mojego przypadku przez 3 lata i 3 miesiące zaoszczędziłem 126 515 litrów wody i 398.97 € dzięki mojej zlewni zaopatrującej toalety i pralkę
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 21/03/10, 10:07

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest znajomość opadów deszczu
Twój region.
Następnie:
Powierzchnia dachu, na której można zbierać wodę deszczową.
- Objętość zbiornika nie zależy od liczby użytkowników
ale o ilości dostępnej wody (oczywiście do pewnego momentu).
Metoda przechowywania, której planujesz użyć (pod ziemią lub nie)
Środki techniczne do Twojej dyspozycji (i know-how).
- przez j znaczy, jeśli nie znasz ani muru, ani wylewania betonu
a jeszcze mniej trzymaj łopatę, ogranicza to możliwości, gdzie
to będzie miało wpływ na budżet.
Budżety przewidywały tę inwestycję.
Wreszcie lektura, po przeprowadzeniu badań, pogłębiona dyskusja
które już miały miejsce w tej sprawie forum Jak również dobre badania
sieci, aby już wiedzieć, o czym mówimy. Mam na myśli to:
Myślę o postawieniu litery T na wlocie wody bieżącej za pomocą kranów, żeby wybrać, jakiej wody używam,
ale jak mieć wystarczające ciśnienie w kranach, gdy są zasilane wodą deszczową?

W jednym zdaniu 2 tematy, jeden problem prawny i zdrowotny.
Drugi wykazuje niewystarczającą wiedzę, aby rozpocząć
taki projekt, nawet jeśli Ci doradzimy, to nie wystarczy.
O rentowności. Wysokość amortyzacji zależy od Twojego
im więcej pracy wykonasz samodzielnie, tym szybciej będzie.
wydajność instalacji będzie zależeć od wcześniejszego badania
witryny.
Nie zapominaj, że cena wody wzrośnie w przyszłości.
powiedzą nawet, że to będzie bardzo szybkie, kiedy zrobiłem pierwszy
zbiornik na wodę miał 10 frB / m³, mamy ponad 120 frB
w mniej niż 15 lat, co daje wyobrażenie o tym postępie i
stąd przewidywalny czas amortyzacji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213