Zaopatrz toalety w wodę deszczową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
mattżywy!
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/02/09, 17:22

Zaopatrz toalety w wodę deszczową




przez mattżywy! » 17/02/09, 17:29

Halo

W tym miejscu chciałbym zaopatrzyć swoje toalety w wodę ze zbiornika na wodę deszczową, przeczytałem już jakiś temat powyżej, w szczególności na temat pompy tłumiącej, problem polega na tym, że nic nie dostałem… ktoś czy mógłby mi wyjaśnić? , W przeciwnym razie wpadłem na pomysł, aby zaopatrzyć toalety w normalną pompę, ale „przesuwając” przełącznik bezpośrednio do toalety… w zasadzie włączam pompę w toalecie, gdy potrzebuję wody do spłukiwania. woda… kiedy myślisz?
Dziękuję za odpowiedzi (nawet jeśli pytanie może wydawać się głupie dla specjalistów)
0 x
salsitawapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 03/02/09, 16:49




przez salsitawapa » 17/02/09, 17:46

Witam, na początku umieściłem przekaźnik na sse, który uruchomił pompę, kiedy wyłączyłem światło z toalety. Pompa zatrzymała się po minucie i 15 minutach. Szybko wymieniłem ten system, ponieważ pompa pracowała więcej niż potrzebowała. Więc dodałem zbiornik pęcherza + przełącznik ciśnienia w moim garażu i nie ma już problemów. Wejdź na irrijardin.fr, są tam czołgi ... Ale radzę ci twój pomysł.
0 x
marc91
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/11/08, 13:18
x 2




przez marc91 » 21/05/09, 17:37

cześć

musiałbyś umieścić fitrację na 50 mikronów
z drugiej strony czy masz połączenie z wodami miejskimi w nagłych wypadkach?
jeśli tak, należy umieścić zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym między dwiema sieciami

pozdrowienia marc
0 x
zmęczony Gogo w zielonych
salsitawapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 03/02/09, 16:49




przez salsitawapa » 21/05/09, 17:45

Robię to ręcznie. Jak to zrobić automatycznie ??? dziękuję
0 x
marc91
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/11/08, 13:18
x 2

odłączenie




przez marc91 » 21/05/09, 18:21

albo kupić zawór zwrotny, model ogrzewania przez eksplozję, lub umieścić dwa zawory, z zaworem zwrotnym między nimi

celem jest zapobieganie zanieczyszczeniu systemu wody pitnej przez system wody deszczowej
0 x
zmęczony Gogo w zielonych
salsitawapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 03/02/09, 16:49




przez salsitawapa » 21/05/09, 18:50

zawory zwrotne je umieściłem. Z drugiej strony, nie mogę znaleźć niczego, co wyjaśniłoby mi poprawnie blokadę przepływu wstecznego ... Jeśli masz witrynę.
dziękuję
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 21/05/09, 19:18

wystarczy zawór zwrotny + zawór, który zastępuje dyskonektor, a zwłaszcza kosztuje 10 razy taniej
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/05/09, 23:15

Zapobieganie powrotom jest pożądane, a nawet obowiązkowe

- przy wejściu do domu (obowiązkowe we wszystkich okolicznościach)
- na styku obiegu wody w zbiorniku - miejski obwód wody
- na uzupełnianiu wody w centralnym ogrzewaniu

i tak nie jest to bardzo drogie!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 22/05/09, 07:58

Witam,

Muszę tutaj zaznaczyć, że wszelkie zgromadzenia pozwalające na fizyczne połączenie różnych sieci wewnętrznych są odtąd zabronione!

jakikolwiek montaż typu zawory podwójne, zawory + jednokierunkowy, anty-maszynowy lub anty-bazar nie jest już dozwolony, w tym nawet same zawory zwrotne !! (które nie zapobiegają możliwemu rozwojowi bakterii, chociaż pozwalają uniknąć „powrotu wody” ..)

zasada odłączenie „przez całkowite przepełnienie z przerwą obciążenia” , w odniesieniu do zautomatyzowanych pompowni (które obecnie instalują wszyscy instalatorzy) zatwierdzonych zgodnie z normą EN1717 ...
0 x
również witam ciebie !! ...
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 22/05/09, 08:04

.

wyciąg z Rozporządzenie z dnia 17 grudnia 2008 r. W sprawie kontroli prywatnych instalacji dystrybucji wody pitnej, robót związanych z wycofaniem, studni i otworów wiertniczych oraz prac związanych z odzyskiem wody deszczowej :

II. Kontrola prywatnych instalacji wodociągowych z poboru, studni lub otworów wiertniczych i odzysku wody deszczowej:
1 ° .....
2 ° Dotyczy prywatnych instalacji do dystrybucji wody z odzysku wody deszczowej:
Agent świadczący usługi publicznej dystrybucji wody pitnej sprawdza:
-brak tymczasowego lub stałego połączenia sieć wód opadowych z publiczną siecią dystrybucji wody pitnej;
- istnienie odłączenie przez całkowite przepełnienie jeżeli system dystrybucji wody deszczowej zostanie uzupełniony wodą z publicznej sieci dystrybucji wody pitnej.


Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131