Stary zbiornik paliwa do odzyskiwania wody deszczowej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
seb28
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 01/09/08, 13:44
Lokalizacja: Okoń

Stary zbiornik paliwa do odzyskiwania wody deszczowej




przez seb28 » 01/09/08, 13:57

Witam, właśnie kupiłem dom, którego metodą ogrzewania był olej. Mam zamiar zmienić sposób ogrzewania i zakopany w garażu zbiornik paliwa o pojemności 10000 XNUMXl nie jest mi już do niczego potrzebny.
Istnieją firmy, które przekształcają stare zbiorniki paliwa w rezerwy wody deszczowej. Więc powiedziałem sobie, że przekształcenie tego czołgu mogłoby być interesujące.
Czy ktoś kiedyś robił tego typu transformację (odgazowanie + obróbka zbiornika)?
Chcę tę wodę wykorzystać do toalet, pralki i ogrodu.
Merci
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 01/09/08, 14:30

Ja tak zrobiłem po przejściu na pellet.
mój zbiornik miał 5000l.
finansowo nie jest to "opłacalne" jako takie w porównaniu z ceną m3 wody, ale ja używam go głównie do podlewania ogrodu lub szkoda mi używać uzdatnionej wody pitnej (że rośliny tak naprawdę nie tak jak)
Kosztowało mnie to 1200 euro.
wyczyścili, odtłuścili wnętrze zbiornika i włożyli do środka żywicę epoksydową.
Co więcej, wydaje się, że od 2009 czy 2010 roku nie można pozostawić niewykorzystanego zbiornika oleju opałowego w takim stanie, w jakim jest. należy go odgazować, a następnie wypełnić chudym betonem lub usunąć.
Technika polegająca na wypełnieniu go piaskiem nie byłaby już akceptowana (zdaniem usługodawcy), ponieważ w dość dużych zbiornikach pozostawia kieszenie gazu.
na wszelki wypadek: firma, która wykonała to zadanie za mnie: EURL Lambert w kolorze ARC LES GREY (70)
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
seb28
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 01/09/08, 13:44
Lokalizacja: Okoń




przez seb28 » 01/09/08, 15:05

Dziękuję Dirk Pitt, to strona internetowa tej firmy podsunęła mi pomysł.
Chciałbym wiedzieć, czy woda wypływająca z tego zbiornika (korzystanie z toalety i pralki) nie ma zapachu węglowodorów?
Jeśli chodzi o opłacalność, i tak planowałem zainstalować zbiornik do zbierania wody deszczowej, więc równie dobrze mogłem wykorzystać zbiornik paliwa, który będę musiał odgazować i ponownie uszczelnić.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 01/09/08, 15:54

oleju napędowego nie czuć, jednak po 15 dniach od naprawy zalałem go wodą (zgodnie z tym co mi powiedzieli) i woda śmierdziała rozpuszczalnikiem w postaci żywicy epoksydowej. Więc osuszyłem go po raz pierwszy. Nie wiem, czy lepiej zostawić go na dłużej w powietrzu??
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130