Odzysk wody: pompa? Instalacja? Filtrować?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
cacahuete95
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 03/08/09, 17:06
Lokalizacja: Val d'Oise (95)

Odzysk wody: pompa? Instalacja? Filtrować?




przez cacahuete95 » 03/08/09, 17:17

Bonjour à tous,

Wielkie podziękowania dla administratorów forum które uważam za świetne.

Tutaj, jak zrozumiesz, jestem tu nowa i co więcej jest kobietą : Chichot:

Moralność, przyznaję, potrzebuję pomocy. 8)

Chciałbym zainstalować kolektor wody deszczowej zasilany z rynny mojej szopy ogrodowej.

Stamtąd chciałbym poprowadzić wąż do sąsiedniego tarasu (ok. 6 m) i mieć mały kranik zewnętrzny, który pozwoli mi zmywać naczynia (po dobrym grillu) lub ewentualnie podlać 2/3 roślin.

Potrzebowałbym też innego wylotu (chyba wyższego), aby ewakuować ewentualny przelew.

Oto moje pytania:

- Co powinienem założyć, aby zasilić kran; Widziałem, że były pompy i dopalacze; Dobrze zrozumiałem różnicę, ale co mi radzi? I czy wzmacniacz jest całkowicie zanurzony w zbiorniku, czy nie?

- Z drugiej strony, czy muszę filtrować wodę, aby była czysta, a jeśli tak, to w jaki sposób? Jakie urządzenie?

- Czy jest coś specjalnego, co trzeba wiedzieć lub zrobić w związku z przelewem?

-Na koniec, jeśli coś zapomnę, to mam uszy ;-)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Przyjaźnie.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/08/09, 20:49

: Chichot: Olala ... orzeszku ... Niełatwo odpowiedzieć, nie widząc dokładnie, o co chodzi ... nie masz miłego sąsiada?
Ponieważ mając na uwadze twoje pytania, musisz wiele, wiele rzeczy wyjaśnić :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/08/09, 20:59

LeJuste nie jest bardzo dżentelmeńską odpowiedzią!

Może się okazać, że na stronie jest zbyt wiele kobiet forums? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
cacahuete95
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 03/08/09, 17:06
Lokalizacja: Val d'Oise (95)




przez cacahuete95 » 03/08/09, 21:19

Widzę ...

Czy ktoś (E) lepiej zrozumiałby moje pytania?

Aż do tego stopnia, że ​​mam uprzejmość (i życzliwość), aby „wyjaśnić mi wiele, wiele rzeczy”, ponieważ wydawało mi się, że to jest powołanie tego miejsca.

Ale może dostałem zły adres?
0 x
Przyjaźnie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/08/09, 21:21

cacahuete95 napisał:Czy ktoś (E) lepiej zrozumiałby moje pytania?


Właściwie nie! Obraz

Cóż, żartuję, co dokładnie chcesz zrobić?

Kolekcja do ogrodu czy do naczyń? Ponieważ nie jest to (wcale) ten sam typ instalacji ...

Byłbym nawet zdania, że ​​2 różne ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
cacahuete95
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 03/08/09, 17:06
Lokalizacja: Val d'Oise (95)




przez cacahuete95 » 03/08/09, 21:54

Cześć Christophe,

Cóż, w rzeczywistości nie wiedziałem, że to nie ten sam ogród i naczynia, dlaczego?

Ja w swoim pomyśle chciałem postawić kran na tarasie ze zlewem, aby służyć trochę wszystkiego ale w końcu przy niewielkim rocznym zużyciu, jak 4-5 grillów latem, trochę naczyń, trochę sprzątania tarasu i być może zastanawiałem się, czy jest za dużo wody. podawać do ogrodu czy nie?

Dlaczego instalacja musi być inna? Ja pomyślałem, żeby podłączyć (proszę mi) wąż ogrodowy dokładnie na słynnym kranie.

Nie rozumiem, czy mógłbyś rozszerzyć?
0 x
Przyjaźnie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/08/09, 22:06

Cóż, dla ogrodu rozwój bakterii nie jest bardzo ważny, wręcz przeciwnie, nawet czasami mogą one przynosić nawozy ... Tak naprawdę nie ma zainteresowania filtrowaniem wody deszczowej do podlewania ogrodu (poza usuwaniem dużych końców jak liście).

Z drugiej strony mycie naczyń wodą pełną glonów czy larw komarów ... nie jest super.

Myślę, że wiesz trochę o larwach? : Chichot:

Ponadto ilości nie są takie same: prawdopodobnie będziesz potrzebować 10 razy mniej wody do mycia naczyń!
0 x
Avatar de l'utilisateur
cacahuete95
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 03/08/09, 17:06
Lokalizacja: Val d'Oise (95)




przez cacahuete95 » 03/08/09, 22:26

ahahahaha : Chichot: Tak, larwy, znają mnie lol

W takim razie wolę iść z wodą do naczyń, ok.

Teraz będzie:
- rynna,
- kto idzie do kolekcjonera
- Które (to jest pierwsze pytanie) zawiera pompkę?
LUB jest podłączony do wzmacniacza? a wszystko z dodatkowym filtrem?
- oraz z rekuperatora (lub bustera) rurkę doprowadzającą wodę do kranu ściennego (ok. 6 mb + 1m / 1m50 wys.)

Co o tym myślisz, pompa czy wzmacniacz?
0 x
Przyjaźnie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 03/08/09, 22:50

Potrzebujesz już dużego "filtra wstępnego" przed zbiornikiem ... generalnie jest on dostarczany ze zbiornikami ... w przeciwnym razie wkładasz duży filtr ...

W przypadku pompy lub tłumika jest to kif, jeśli zależy to od tego, czego chcesz, tłumik jest po prostu „bardziej automatyczny” i jest sterowany jednym dotknięciem. Do zmywania tylko kilku grillów rocznie myślę, że wystarczy mała pompka ...

Ponadto tłumik też kosztuje więcej i jest bardziej wrażliwy na mróz ...

Teraz powtarzam: mycie naczyń stojącą deszczówką niekoniecznie jest dobrym pomysłem ...

Widzisz ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
cacahuete95
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 03/08/09, 17:06
Lokalizacja: Val d'Oise (95)




przez cacahuete95 » 03/08/09, 23:48

Ok Chris, do dopalacza lub pompy.

Z drugiej strony to wszystko mnie niepokoi :zmarszczyć brwi:

Jak sobie radzą z tymi, którzy np. Zaopatrują ich dom w wodę ze studni lub rzeki?

Są w porządku z naczyniami, prawda?

Widziałem nawet takie, które były podłączone do pralki i zmywarki?

Więc dlaczego miałoby być tam inaczej?

Ponieważ w rzeczywistości staje się to prawdziwym planem kuchni w mojej historii :zaszokować:

Pozwól mi wyjaśnić:

- Właśnie zbudowałem w 100% drewnianą szopę do przechowywania narzędzi i innych rzeczy na małym wyłożonym kostką tarasie
- Obok będzie kolejny taras do jedzenia
- A więc skoro woda spadnie na dach szopy i żeby uniknąć zalania to założę rynny
- Więc powiedziałem sobie wtedy, żeby woda z rynien nie zalewała mnie tym razem ani płytami, ani zawsze tym samym miejscem na ziemi, trzeba by gdzieś położyć wodę
- Wtedy nagle >>> pomysł na rekuperator
- I >>> idea regeneracji >>> stwórz punkt wodny na tarasie

Bo jeśli nie kolektor, jest zawsze taki sam, skończy się przepełnieniem

W każdym razie, jestem spieprzony, ponieważ jest to historia o wodzie krążącej w kółko lol : Chichot:

Ale wyobrażałem sobie to trochę jak "normalny" punkt wodny, z którym możemy zrobić wszystko, stąd moja aluzja do tych, którzy żywią się wodą z rzeki itp ...

To musi być możliwe, prawda? Nawet jeśli oznacza to postawienie droższego sprzętu?

Wiem, to brzmi głupio, ale chciałbym zaznaczyć, że mój taras znajduje się ponad 25 metrów od „prawdziwego” punktu wody.

Nagle powiedziałem sobie, że ten system mógłby być całkiem fajny i zaoszczędzić pieniądze: mycie tarasu, WSTĘPNE mycie naczyń, gąbka na stole, podlewanie trawnika (który umiera :D ), czyszczenie grilla ...

Interesują mnie wszystkie pomysły, aby zoptymalizować mój projekt ;-)

Dzięki Chris :P
0 x
Przyjaźnie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88