Spraw, aby woda deszczowa była pijalna

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
cergal
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/03/15, 08:22

Spraw, aby woda deszczowa była pijalna




przez cergal » 23/03/15, 08:40

Witam,

W ramach szkolnego projektu muszę ustalić, jakie działania należy podjąć, aby zamienić deszczówkę w wodę pitną.
Woda deszczowa będzie zbierana z dachu, będzie magazynowana w kolektorze wodnym i będzie filtrowana przy wychodzeniu do wody pitnej.
W tym celu planuję użyć 3 filtrów, którymi są:
- Filtr 5 mikronów do wstępnej filtracji wody.
- Filtr z węglem aktywnym neutralizujący chemikalia i metale ciężkie.
- Ceramiczny filtr do filtrowania bakterii.

Chciałbym wiedzieć, czy te trzy filtry wystarczą, aby zamienić deszczówkę w wodę pitną?

Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 23/03/15, 08:44

Woda deszczowa w naturalny sposób nadaje się do picia, z wyjątkiem przypadków poważnego zanieczyszczenia, takich jak kwaśne deszcze (co zdarza się rzadko).

Jednak woda deszczowa może zostać zanieczyszczona podczas przechowywania lub zbierania...

Twoje 3 poziomy filtracji wydają mi się wystarczające.

Innym rozwiązaniem jest odwrócona osmoza.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13717
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :




przez izentrop » 23/03/15, 08:59

Witam,
Przechowywanie w chłodnym miejscu z dala od światła zapobiega już namnażaniu się bakterii i glonów.
Chlor jest również szeroko stosowany http://www.cnrs.fr/cw/dossiers/doseau/d ... itEau.html
0 x
cergal
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/03/15, 08:22




przez cergal » 23/03/15, 09:20

Dziękuję za odpowiedź.

Nie zdecydowałem się na odwróconą osmozę, ponieważ była ona droższa i bardziej skomplikowana dla projektu szkolnego.
Na stronie internetowej widziałem, że woda deszczowa może zawierać:
● Cząsteczki: kurz i różne cząsteczki wpływają na wygląd wody.
● Bakterie i wirusy: na dachu można znaleźć bakterie. Na przykład najpowszechniejsze są bakterie z grupy coli obecne w odchodach zwierząt (ptasich). To samo dotyczy wirusów, których pochodzenie jest bardzo zróżnicowane.
● Materia organiczna: owady, rozkładające się liście itp. Związki te wpływają na smak i kolor wody.

Czy myślisz, że te 3 filtry usuwają te elementy?

Kolektory wody deszczowej zostaną umieszczone na zewnątrz, więc nie będą chłodne i chronione przed światłem.
Czy chlor jest obowiązkowy?
Naszym celem jest zaoferowanie rozwiązania przynoszącego jak najmniej niedogodności dla użytkownika.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 23/03/15, 11:14

Być może zapewnij nieprzezroczysty plastikowy zbiornik do użytku spożywczego.

I dodaj wybielacz (na przykład) w zalecanych ilościach. Opcjonalnie należy uwzględnić pH wody, aby dezynfekcja była skuteczna.
http://www.wikiwater.fr/e18-le-traiteme ... u-par.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/03/15, 18:41

Witaj Sergal, witaj w naszym forums.

Napisałeś:

Woda deszczowa będzie zbierana z dachu, magazynowana w kolektorze wodnym, a po wypłynięciu filtrowana do wody pitnej.


Ponieważ jest to projekt szkolny, będziesz musiał także sprawdzić zgodność imiesłowu czasu przeszłego i tego typu rzeczy... :płakać:

Oprócz tego zamiast chloru jest też nadmanganian potasu. Nie wiem, czy smakuje lepiej, czy gorzej. Dla wczasowiczów, odkrywców, sił ekspedycyjnych itp. ma tę zaletę, że można go transportować w postaci stałej, łatwej do dozowania.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Permanganate_de_potassium
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Johny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/03/15, 18:34




przez Johny » 23/03/15, 19:14

Aby filtrować wodę deszczową, filtr 5µm na wlocie nie wystarczy, ponieważ szybko się zatyka.
Jeśli chcesz, aby Twoja woda nadawała się do picia, po co najpierw pozwolić jej na stagnację? dlatego też obowiązek posiadania zapasów w 100% po omacku. nie 95%, ale sto procent.
Następnie filtrujesz przy 50 µ, a następnie przy 5 µ za pomocą filtrów spłukiwanych.
Następnie: Filtracja za pomocą filtra z węglem aktywnym + KDF w celu prawidłowego wychwytywania metali ciężkich (nawet 200-krotność dawki ołowiu dopuszczalnej w sieciach w wodzie deszczowej...) KdF jest szczególnie skuteczny i sprawia, że ​​wystarczy Twój węgiel aktywowany.
Potem następuje sterylizacja: ceramika = gniazdo bakterii. (witaj kochanie w domu!), więc:
Albo zanieczyszczacie wodę nadtlenkiem lub chlorem (co gorsza węże, chloraminy i spółka; powoduje to szkody w mniej lub bardziej długoterminowej perspektywie, ale jest to legalne), albo używacie lampy UVc, która nie zanieczyszcza, ale która sterylizuje - obowiązek wymieniaj żarówkę UV co 5000 godzin użytkowania lub co rok. Bardzo ważne jest przestrzeganie tej instrukcji.
Wreszcie w tej opcji nie wysyłasz tej wody do sieci domowej; grozi „zepsuciem”, jeśli przez jakiś czas zastygnie w rurach, ale na tym etapie nadaje się już do picia.
Prawo wymaga obwodu dystrybucyjnego oddzielonego od sieci zasilającej, zawory zwrotne są nielegalne.
Możliwość zasilenia go np. systemem EWO lub Plocher tak, aby dobrze trzymał się w rurach i był lepszy dla zdrowia.
Możliwość zamontowania osmozy. zwłaszcza jeśli musisz przygotować z nim butelki.
To wszystko jest drogie, ale nie żartujemy z tych rzeczy. Nie możemy improwizować w tym obszarze. Jeśli chodzi o zdrowie, nie powinieneś za bardzo bawić się w ucznia czarnoksiężnika.
To ważne, ale to nie ma znaczenia!

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/03/15, 09:06

1) co to jest KDF?

2) nie dajcie się zwieść, nalewanie wody nie jest darmowe. W Belgii mamy stawkę 4 euro/m2 + 50 x 2 euro opłat abonamentowych. Do tego stopnia, że ​​na przykład podzieliłem swoje zużycie przez XNUMX, po prostu zaopatrując toalety w wodę deszczową, ale nie mój rachunek!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Johny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/03/15, 18:34

Spraw, aby woda deszczowa była pijalna




przez Johny » 24/03/15, 09:43

KDF to opiłki miedzi z opiłkami cynku zawarte w węglu aktywnym. W rezultacie filtracja cząsteczek chemicznych jest znacznie wydajniejsza, ponieważ pomiędzy każdą cząsteczką miedzi i cynku w wodzie powstaje mikronapięcie elektryczne. Tworzy to pułapki na cząsteczki zanieczyszczające.Węgiel ma za zadanie blokować wszystko, a także filtrować zapachy.

Patrząc na moją zdolność kochania przyjaciół i wrogów, mogę zmierzyć siłę mojej duszy, jej wielkość i małość.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/03/15, 10:08

DZIĘKI. Rzeczywiście, Egipcjanie znali już bakteriobójcze właściwości miedzi.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274