Naprawa ręcznej pompy do podlewania ogrodu z problemem z uszczelką

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Kaldwin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 31/05/21, 12:16
x 6

Naprawa ręcznej pompy do podlewania ogrodu z problemem z uszczelką




przez Kaldwin » 31/05/21, 12:19

Witam,

Mam problem z tłokiem w pompie ogrodowej mojego dziadka. Musi zalewać pompę kilka razy dziennie, a woda ma problemy z wypłynięciem. Uszczelka jest martwa, a całość rdzewieje. Jak to naprawić i jaka to pompa? To dość stara pompa, to ogród mojego dziadka. Nie wiem, czy ktoś mógłby mi pomóc dowiedzieć się więcej o tej pompie, a także o jej mechanizmie.

IMG_20210530_165452413.jpg

IMG_20210530_170912505.jpg

IMG_20210530_170946669.jpg

IMG_20210530_171018700.jpg

IMG_20210530_171022458.jpg
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Identyfikacja problemu z pompą ogrodową i uszczelką




przez Christophe » 31/05/21, 13:01

Cześć i witamy tutaj!

Chyba nie trzeba dokładnie wiedzieć, jaka to pompka, żeby ją przygotować!

Potrzebujesz dobrego szczotkowania i szorowania… i musisz znaleźć kompatybilną uszczelkę (dobrze zmierz gardło, są wykresy, które powinny być dostępne)… i znowu jest wyłączony… jak za 40 (odważę się powiedzieć) ...

Najlepiej byłoby go przemalować, ale nie sądzę, że warto, ponieważ:

a) rdzewieje od dziesięcioleci, wytrzyma jeszcze kilka dekad! Wygląda na bardzo gruby, ponieważ robimy więcej dzisiaj!

b) jeśli jest przeznaczony do użytku spożywczego, nieuchronnie pojawią się zanieczyszczenia farbą (przynajmniej na początku)
0 x
Kaldwin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 31/05/21, 12:16
x 6

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Kaldwin » 31/05/21, 13:34

Witam,

Dziękuję za odpowiedź, przestudiuję temat, który założyłeś i widzę, że osoba też miała tłok, który wygląda jak mój. Zamierzam obejrzeć wszystko dziś po południu z moim dziadkiem.

Pompa służy do podlewania roślin w ogrodzie. Jest to woda niezdatna do picia, ale musimy ją zalewać kilka razy dziennie, niestety, stąd chęć podjęcia próby naprawienia problemu ze stawami. To prawda, że ​​te czółenka są wytrzymałe i mają klasę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Christophe » 31/05/21, 13:48

Nie ma za co, po to tu jesteśmy!

No, biorąc pod uwagę stan plomby, to dobrze, że udaje się coś pompować! : Chichot:
W tamtym czasie była to naprawdę solidna konstrukcja, ponieważ zakładam, że to oryginalna uszczelka!

Podczas zakładania nowej uszczelki pamiętaj, aby nałożyć trochę pasty do gwintów na cały rowek (stosowany do instalacji konopnych lub lnianych), co poprawi docieranie i montaż!



Mieszkanie: autor filmu się myli, bo to nie pasta tworzy plombę, ale hol! Pasta nie jest obowiązkowa, ale ułatwia wykonywanie połączeń przy mniejszym ryzyku wycieku (rzadko, ale może się zdarzyć na początku)!

Spróbuj zrobić połączenie bez gwintu tylko z ciastem! Zwłaszcza na niestożkowym połączeniu pod ciśnieniem: małe prawdopodobieństwo, że nie będzie przeciekać! : Chichot:

Widzę, że wymaga to również wielu błędów: złożyć siatkę, aby promować przyczepność? Nigdy tego nie widziałem! A spalenie holu nie ma żadnego interesu...

Na koniec dodaje dużo błonnika i dużo ciasta...Myślę, że się uda, ale to trochę strata czasu.

Inna metoda tutaj:



Przepraszam za prawie nie na temat...

Przykład kompatybilny z wodą sanitarną:

0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Macro » 31/05/21, 15:56

Aby wykonać plombę holowniczą na mosiężnych tulejach gwintowanych, jest to rzeczywiście praktyka polegająca na oznaczaniu gwintu, na przykład zębami szczypiec do pomp wodnych... Nauczyli mnie tego moi starsi... tow more gebatou ...Dodatkowo laleczka z włóczki kosztuje quedalle i tubkę gebatou...Niedużo...i nie przeterminowana, można ją zdemontować i w razie niedoboru użyć ponownie, dokręcając trochę mocniej... .
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Ahmed » 31/05/21, 17:10

Zrobiłem kilka tych dni (w tym 2 krany zewnętrzne zainstalowane dziś rano) i działa dobrze, jeśli przestrzegasz zasad. Wspólny związek plus hol to zespół zapewniający szczelność (mój, marki "Kolmat", ma 40 lat!). Zaznacz miedziane siatki, jak powiedziano Macro i uważaj na owinięcie pasm holu zgodnie z kierunkiem wkręcania, to klucz do sukcesu!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Christophe » 31/05/21, 19:58

Makro napisał:Aby wykonać plombę holowniczą na gwintowanych tulejach mosiężnych, jest to w rzeczywistości praktyka polegająca na oznaczaniu gwintu, na przykład zębami szczypiec do pomp wodnych...


OK, ale o co chodzi?

Chyba zamontowałem jakieś sieci, które były "oznaczone" mini zębami... Raport?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Christophe » 31/05/21, 20:01

Ahmed napisał:to montaż zapewnia szczelność (mój, marki "Kolmat", ma 40 lat!)


Samo holowanie też działa... potrzebuje tylko trochę więcej doświadczenia...
Ja też używam Kolmata jest super!

Z drugiej strony sam teflon dawno go nie używałem... za dużo kłopotu!! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Identyfikacja ręcznej pompy ogrodowej i problemu z uszczelnieniem




przez Flytox » 31/05/21, 20:12

Christophe napisał:
Makro napisał:Aby wykonać plombę holowniczą na gwintowanych tulejach mosiężnych, jest to w rzeczywistości praktyka polegająca na oznaczaniu gwintu, na przykład zębami szczypiec do pomp wodnych...


OK, ale o co chodzi?

Chyba zamontowałem jakieś sieci, które były "oznaczone" mini zębami... Raport?



Interes polega na tym, aby kabel nie obracał się wraz z nakrętką i nie znalazł się w tym samym miejscu, zamiast rozkładać się na całym gwincie… z nieszczelnością : Mrgreen:
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110